Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki tud jó idézeteket? Írjátok...

Ki tud jó idézeteket? Írjátok le kedvenc idézeteiteket! Köszi =)

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 17:25
 1/8 anonim válasza:

"Eltemet a múltam, de a leckét megtanultam

Lehet a felszín más, de itt legbelül

Én ugyanaz vagyok, aki voltam."



"Fáj olyant szeretni, akit nem érhetsz el, aki szinte azt sem tudja, hogy létezel. Tudni, hogy nem

kellettél neki, érezni, hogy más is szereti, olyan, aki el is érheti."


"Az élet csupán szenvedések sorozata,

Csalódni abban, aki a szívünkben a legelső helyen volt, a legfájdalmasabb dolog.

Elveszíteni a vágyainkat az valóban tragédia.

De a fájdalom amely belülről éget, arra ösztönöz hogy soha ne adjuk fel.

Nem élhetünk életünk végéig a múlt árnyékában.

egyszer majd mindneki megtalálja a jobbat, az álmait, mindazt amiért és akiért élni, és küzdeni

érdemes.

És akkor majd a múlt már csak egy emlék marad,

egy gyönyörű gondolat, ami akár a jövőnk is lehetett volna..."



Nincs értelme semminek ... és egy könnycsepp kicsordul. Nem látod a kiutat ... és a könnycsepp

legördül. Sebesen fut, majd elesik... és apró szilánkokra törik. Majd hirtelen élesen hasít bele a

szivedbe a fájdalom... Mert nincs értelme semminek


Mi fáj jobban? Arra gondolni hogy utálnod kellene őt, vagy az hogy tudod, hogy ez nincs így?


Vicces, hogy valaki mennyire össze tudja törni a szivedet,de te ennek ellenére még mindig

szereted azokkal az apró darabokkal....



Annyira nehéz azt mondani valakinek, hogy nem szeretem őt, miközben ő az egyetlen akit valaha

is szeretni fogok ...



"Tudtad, hogy fájni fog, mégis megbántottál. Én

szeretettelek, de Te csak kihasználtál! Egyszer rájössz! hogy én szívből szerettelek de akkor már

elfeledtelek.

A szívem másé lesz, mert Te megtagadtad, és látod, most már

Én nevetek rajtad!"



"Sírsz; mert nagyon fáj ami történt,Vársz; hogy visszatérjen, akiért megtörtél.Fekszel; párnák között

könnyekkel,Alszol; magány közt a sötétben.Álmodsz; arról, hogy majd visszatér,Kelsz; úgy hogy

még mindig egyedül élsz.Reménykedsz; hogy legalább még látod egyszer,Csalódsz; mert

álmodoznod nélküle kell.Élsz; úgy hogy már nem szeret,Halsz; mert úgy érzed így jobb lesz neked."



Az élet néha fáj, mikor sírni volna kedvem de elnyelem a könnyem. Az élet néha fáj, mikor a ki nem

mondott szavak üvöltenek bennem. Az élet néha fáj, mikor bolyongó lelkem lelkedre nem talál. Az

élet néha fáj, mikor szerető szívem a csendben érted kiált...



"Megsebzem magam, hogy lássam, érzek-e még.A fájdalomra figyelek, mert csak ez az enyém."



"Egyszer megígérted nekem, hogy mellettem maradsz,de egy idő után ellöktél

magadtól,sohasem hitted hogy egy lány is erős tud lenni,hát most megmutatom neked, hogyan is

kell ezt tenni!"



"Levegőnek nézel, ahogy elmész mellettem s letagadod az érzést, hogy valaha is kellettem. Nem

nézel a szemembe, tán félsz attól amit látnál? Pedig a szememben van minden mire valaha is

vágytál!"



"Sokszor van, hogy azt az egyet, amit a legjobban akarunk, nem kaphatjuk meg. Összetöri a

szívünket, kikészít. A vágy tönkreteheti az életünket. De bármilyen nehéz is akarni valamit, azok

szenvednek a leginkább, akik nem tudják, mit akarnak."

Grace klinika



Csak egy ölelés volt, amivel kezdődött

Ártatlan volt, mint az első csepp könnyem

Amit azért ejtettem, mert rádöbbentem

Hogy nem egy ölelést jelentett ez nekem.

Sokkal többet, sokkal többet…

De az élet úgy rendezte, hogy ne lehessen…

Így hát fáj és így élek, de még érzem, hogy nincs vége

A jövő nélküli szerelmemnek…



"A bukás gyakran csak pillanatnyi állapot. Véglegessé az teszi, ha feladjuk a küzdelmet."



"Ma mosoly, holnap könnyek. Ma még nehéz, holnap már könnyebb. Nézz az égre, a legszebb

fényre, láss egy álmot, s harcolj érte."



Fáj az emlék, mégis öröm, álmaimban minden percem veled töltöm. Nem tudlak és nem is

foglak elfeledni, kár, hogy így kellett megtanulnom, szeretni



"Nem az a fájdalom sírni, zokogni, hanem a fájdalmat mosolyba fojtani. Az ember erős, de a szíve

megszakad, ha azt, kit igazán szeret, szeretni nem szabad."



"Szerelem mikor könnyeket hullajtasz, mégis ugyanúgy szereted őt. Szerelem, mikor ő egy másik

lányt szeret, de te csak mosolyogsz, és azt mondod: 'Jól vagyok', pedig csak sírni és sírni

szeretnél."



"A szerelem okozta kínok közül az a legnagyobb , mikor gyűlölni akarjuk azt ,akit a világon a

legjobban szeretünk."


Fáj, hogy ennyire szeretlek, mert ha rád nézek, látom, hogy ez téged mennyire nem érdekel.


„Nem tudom elfelejteni, mert szeretem…”

bocs kicsit sok lett :)

2010. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. okt. 1. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Néhány kedvenc a gyűjteményemből :)


"A gyűlöletnek sohasem a gyűlölet, hanem a szeretet vet véget." /Buddha/


"Megtanultam, hogy várni a legnehezebb, és szeretnék hozzászokni, tudni, hogy velem vagy akkor is, ha nem vagy mellettem." /Coelho/


"Lehet, hogy Te elhagytál engem - de én nem hagylak el Téged!" /Hamvas Béla - ezt Istenről írta, nem a szerelemről)


"Istenem, ha kaphatnék egy darabka életet... Nem telhetne el egyetlen nap sem anélkül, hogy elmondanám az embereknek, akiket szeretek, mennyire szeretem őket."

/Gabriel García Márquez/


"Becsüld meg az időt, amit itt töltesz a Földön, tudd, hogy Isten mindig megbocsátott neked, és bocsáss meg te is." / Paulo Coelho/


És végül a kedvencem a szerelemről:


"Mindegy, hol vagy és mikor látlak. Ha életemben csak egyszer, akkor is szeretlek. Nem kell veled élnem, nem kell naponta látni, érinteni, ölelni, simogatni téged. Elég, ha megpillantlak a vonatablakban. Vagy még annyi se kell. Csak tudni, hogy vagy." /Müller Péter/

2010. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az ember a legnagyobb kínok között is tud aludni. De aki másoknak szenvedést okoz, az nem lelhet nyugalmat soha."


"Meg kell értsd a múltat, hogy jól élhesd a jelent és széppé tervezhessed a jövőt."


"Az élet egy olyan kártyaparti, ahol a sors osztja a lapokat, de hogy hogyan játszod ki őket, az a szabad akarat."

2010. okt. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Aki nem hisz, annak mások sem hisznek."

/Lao-Ce/


"A világmindenséget nem csupán a sokféleségben rejlő egység teszi széppé, hanem az egységben rejlő sokféleség is."

/Umberto Eco/


"Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."

/Paulo Coelho/


"Jobb állva meghalni, mint térden csúszva élni."

/Emilio Zapata/


"Élhetsz száz évig, hogyha feladod azokat a dolgokat, amik miatt száz évig akarsz élni."

/Woody Allen/


"Semmi sem olyan fontos az ember számára, mint a sorsa, semmi sem olyan félelmetes, mint az örök élet."

/Blaise Pascal/


"Az ember azért eszik, hogy éljen, és nem azért él, hogy egyék."

/Szókrátész/


"Az élet sokkal jobban fáj, mint a halál."

/Jim Morrison/


"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni."

/Joanne Kathleen Rowling/


"A bűnben a legnagyobb rossz talán az, ha valamiféle jó, netán a szeretet és igazság nevében követjük el."

/Pilinszky János/


"A halhatatlanság remek ötletnek tűnik, míg rá nem jössz, hogy magadra maradtál."


"Az ember a szabadsága által válik naggyá. El kell bukni, ha szükséges, de szabadon"


"A háborúban nem az győz, akinek igaza van, hanem aki talpon marad"

/Szun Tzsu/

2010. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

" Olvasni nem azért érdemes, hogy "műveltek", hanem hogy gazdagok legyünk, hogy egyetlen életünkben sok ezer életet leéljünk és megtapasztaljuk, milyen a bukás, a hatalom, a magány, a diadal, a születés, a halál, a hazátlanság és a szerelem, hányféle hit, rögeszme, félelem mozgathat egy embert, hogy leleplezzük hazugságainkat, fölfedezzük életünk értelmét, talán az Istent is. "

Müller Péter


" Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad; csak az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."

Marie von Ebner-Eschenbach


"Én végeztem a feladat oroszlán részét: üvöltöttem!"

:))


"A barátság legnagyobb próbája nem az, ha a magunk hibáit tárjuk fel barátunknak, hanem, ha neki tárjuk fel az övéit."


"Néha el kell veszned ahhoz, hogy megtaláld önmagad."


"Vannak emberek, akik szeretik a hatalmat,

másoknak pedig hatalmuk van szeretni"


"Ne szégyelld kimondani, amit nem szégyellsz gondolni!"


"Élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak."


"Néha bántod azt,akit szeretsz,

Néha szereted aki bánt,

Néha van kit el kell eressz,

Néha van,ki visszaránt"


"A férfi élete és szerelme kettő, a nőnek élni és szeretni egy."


"Barát az, akit felhívhatsz az éjszaka kellős közepén azzal, hogy megöltél valakit, és ő csak annyit kérdez: hova vigyem a hullát?"


tipp: versekmegstb.freeblog.hu

2010. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2010. okt. 1. 19:17
 8/8 anonim válasza:

Amikor az élet száz okot add arra, hogy sírj, mutass fel ezer okot arra, hogy mosolyogj!(:


Azt mondod, sajnálod... Nem hitted, hogy megfordulok és azt mondom: Már túl késő bocsánatot kérni.:)



Nem mondom azt, hogy nem tudok nélküled élni. Mert tudok. Csak nem akarok."


Nem mondom, hogy szeress, azt se hogy gondolj néha rám. Mert ha szíved nem ezt súgja, hiába is mondanám


Nem baj, menj csak vele, de amikor a tököd tele van vele, akkor ne hozzám gyere.."


Mondd meg neki hogy szereted, hiszen nincs mit veszítened, de mindig bánni fogod, ha nem teszed meg.


Néha nem ahhoz kell sok erő,hogy kitartsunk valami mellett,hanem,hogy lemondjunk róla.


Megpróbálni elfelejteni valakit, akit szeretsz, olyan, mintha megpróbálnál emlékezni valakire, akit soha sem ismertél.


Néha,mikor azt mondom "jól vagyok",azt akarom hogy valaki nézzen a szemembe és mondja azt: mondd az igazat..



Nehéz dolog mosolyt színlelni, miközben úgy érzed, hogy darabokra hullsz..=/


Ma ilyen vagyok, holnap más leszek, sokat változom, de soha nem feledek!


Nagyra becsülöm azt a barátom aki időt talál számomra a naptárban, de még jobban szeretem aki a naptárát elő sem veszi ha rólam van szó!!


A barát az egyetlen személy, aki ki tudja javítani a hibáidat ~ de van annyi esze, hogy meg se probálja.;)


egy másodperc alatt csókolhatsz, egy perc alatt szakíthatsz, de sohasem felejthetsz!!!


evolúciós késztetés, hogy törődünk azzal, aki fontos nekünk, és evolúciós késztetés az is, hogy leszarunk mindenki mást. =D


A barát az, aki megérti a múltad, hisz a jövődben, és elfogad annak, aki vagy



. “Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul.”



"A barátok olyanok mint a csillagok.Nem mindig látjuk őket,de tudjuk, hogy vannak."



A jó barátok mindig egymás mellett állnak, történjen bármi.Amikor azt mondják "örökké" úgyis értik."



"Azért szeretlek aki vagy,s nem azért mert szeretsz,melletem nyugodtan önmagad lehetsz..."



"Sok ember barátnak látszik - és nem az; sok ember nem látszik barátnak - és mégis az."


Remélem azért valamelyik tetszik ;);DDD


16/L

2010. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!