Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket mi inspirál a tanulásra?

Titeket mi inspirál a tanulásra?

Figyelt kérdés
Érettségire készülök, emellett még angolt és japánt tanulok. Vannak olyan napjaim, amikor neki sem tudok állni, de például nemrég olvastam egy internetes történetet, ahol a főszereplő halálra tanulja magát - ez csak egy vicces kis baromság volt, de annyira megfogott a szereplő elszántsága és lelkesedése, hogy rögtön nekiálltam tanulni, és vagy négy órán keresztül le sem tettem a könyvet! Titeket is kapott már el ez az érzés? Jó lenne, ha találnék még ilyen sztorikat, vagy akármit, mert így sokkal élvezetesebben és könnyebben megy a tanulás. Ötletek?
2010. okt. 4. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem elkap ez az érzés, akkor rögtön neki kell állnom a tanulásnak, mert hamar elillan:D

egyébként abba szoktam belegondolni, hogy mi van, ha elrontom ezt a zh-t vagy vizsgát... lehet, hogy azon a pár krediten múlik, hogy áttesznek fizetősre, vagy egy nem sikerült tantárgy miatt csúsznék egy félévet... mellesleg nyelvvizsgáznom kéne, mert addig nem kapok diplomát...

szóval ha ezt végiggondolom, akkor általában rá tudom venni magam a tanulásra. :D

2010. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ejj, akkor ez nem valami pozitív inspiráció nálad :D
2010. okt. 4. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha értelmét látom a dolognak akkor tanulok, éjjel-nappal. Így volt az is, hogy 25éves fejjel letettem a biológia érettségit (szakközépben csak 2évig tanultam), mert fősulira akartam menni, és kellett a választott szakhoz. Fel is vettek, tehát megérte. De angol alapfokú vizsgára is készülök, (nem is olyan könnyű), és a tanár állandóan negatív dolgokat mondd: Úgy se nézik át, ha nem szépen írsz, áthúzzák, ha nem értik, írjál szebben, mert át se fogják olvasni, stb. Nálam pozitív megerősítésre van szükség ahhoz, hogy sikerüljön valami, tehát a megtudod csinálni: többet használ, mint a szapulás.
2010. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak az visz előre hogy legalább az érettségit tegyem majd le mivel nagyon utálok tanulni főleg az angolt, de nagy céljaim vannak úgyhogy azért oda kell tennem magam.
2010. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!