Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
utálok tanulni,és mindig igazi lelki gyötrelem számomra a tanulás.Hogy vegyem rá mégis magamat?
2011. jan. 23. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Megerőlteted magad, leülsz tanulni és kész. Aztán mikor érzed, hogy kezd nagyon eleged lenni tartasz egy kis pihenőt (kb. 25-30 percenként kell is, hogy pihenjen az agy). 10 perc múlva megint elkezded. Lehetséges, hogy egy idő után belelendülsz és nem fog nehezedre esni.

Én is utálok tanulni, mindig is utáltam. Amit szeretek és hasznosnak tartok, azt mindig maximálisan megtanulom. De pl.: ki mikor halt meg, meg hogy ennek meg annak a versnek mi az elemzése, hidegeden hagy. Persze tudom, kell egy kis alap műveltség. Amennyit kell, annyit tudok. De könyörgöm, József Attiláról 15 oldalt írtunk. Mi a fenének?

2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nézz motivációs videókat vagy irományokat... sajnos nem tudok mit ajánlani, mert én is ritkán botlok ilyenbe. Egyszer olvastam egy mangát, aminek a szereplői állandóan tanultak, máskor láttam egy filmet, ami a Harvardon játszódott, ott is mindenki tanult... megjött tőle a kedvem. De már egyikre sem emlékszem, bocsi :( Esetleg ha másoknak eszükbe jut valami...
2011. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!