Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szakközépbe járó tényleg...

Szakközépbe járó tényleg sokkal butább, mint egy gimnazista?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 19:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Ezt embere válogatja. Láttam már bunkó gimnazistát, akit a szülei nyaltak be a gimibe, és 2-es 3-asokkal érettségizett, és okos szakközepest, aki most Pesten az egyik legjobb átlaggal rendelkező diák egy bizonyos egyetemen gépészkaron.
2010. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
hát milyen területen? a szakközepes tanul szakmai tárgyakat így ha olyan irányban tanul tovább előnyben van a azzal a gimissel szemben akibe csak a józsef attila verseket tömték meg a történelmet
2010. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a második válaszoló válaszáról ugrik be:


Barátnőm a BME-re jár mechatronikára. Ő gimibe járt (Herman Ottó), reálos volt, szóval neki a fizika, meg a matek és társai nagyon mennek. Ellenben ábrázoló geometriát nem tanult sosem.

Másik ismerősöm a Bláthyba járt. Ők is tanulták a matekot, meg a fizikát, csak nem olyan magas szinten. Viszont volt ábrázoló geometriája.


Na, most igazából mind a ketten ugyanannyira szívnak, mert hiányos a tudásuk. Nem azért, mert nem tanultak, vagy mert hülyék a dologhoz, hanem azért, mert nem tanították nekik azt, amit kellett volna, hogy ne küszködjenek annyira. Szóval, egyiküknek sincs előnye.


1. válaszoló voltam.

2010. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Nos, most egy abszolút szerénytelennek tűnő dolgot mondok, de: az ismerőseim elképesztően műveltnek tartanak engem, pedig szimpla vendéglátós szakközépbe jártam.


Csakhogy mindemellett évek óta napi szinten olvasok, irodalmat és sajtót egyaránt (csakhogy értsd, as jelen eseményeivel is tisztában vagyok), és ha pl. rajzórán különböző képeket mutattak nekünk egyiptomi épületekről, én voltam az egyetlen, aki mindent felismert, mások a piramisig jutottak el.

Mert egyszerűen minden érdekel, és mindent magamba szívok, akkor is, ha nem tanulom iskolában. És most visszagondolva, többet értem azzal, hogy megszereztem a marketing alapjait, mintha fejből idéztem volna a József Attila összeset.

2010. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem általános dolog, nem sulitól függ, viszont függ az egyéni érdeklődésen.

Én pl. közgáz szakközépben érettségiztem (kitűnőre), most szereztem informatika diplomát, kicsit eltértem az eredetitől, de pl. ha közgázon akartam volna továbbtanulni felsőoktatáson, nagyon is hasznos lett volna a közgáz szakközepes tudásom, bár így se volt haszontalan, mert informatikán is voltak közgáz tölteléktárgyaink informatikához kapcsolódóan, és hasznos volt a korábbi ismeret.

Azt mondják, gimibe az menjen, aki bizonytalan, mit szeretne, én pont azért mentem közgázra, mert bizonytalan voltam, és ki akartam próbálni magam egy ágban, hogy mennyire fog meg, és kiderült, hogy bár egész életemben csak azt önmagában képtelen lennék végezni, de ha pl. vállalkozni akarnék, akkor meg ez egy jó alap.

Kitűnőre érettségiztem, közepesre diplomáztam, alkalmazni jobban tudom, mint elméletben, most is van 2 munka felkérésem pénzért maszekos szinten.

Öcsém gimibe járt, nem volt rossz, csak így elhanyagolta a sportot, amire most nagy szükség lenne, mert a Nemzetvédelmire akarna menni, de így most tolnia kell 1-2 évig, hogy megerősödjön fizikálisan. Igazából nem tudom, hova kellett volna mennie.


Ismerek szakközepesből és gimisből is butát, illetve bunkót, de ez nem a sulin múlik, csak azon, mennyire van az egyénben tolerancia és intelligencia, amit ugye nem tanítanak.

2010. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
nem, valszeg mások a céljai.
2010. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Én szakközépbe jártam, pedig gimnáziumba is felvettek volna. Persze nem oda, ahova csak kitűnők kerültek be, mert sajnos sosem voltam éppenséggel szorgalmas diák...sőt.:D

De!ennek ellenére nem érzem butának magam. sok minden érdekel, és szinte minden nap tanulok! Végül is felesleges volt szakközépbe mennem, mert teljesen más irányban tanultam tovább, de mégis örülök hogy hogy tanultam szakmai tárgyakat.

2010. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Most volt itt sok ellenpélda - ez mindig van. Az én ismeretségi körömben is van ilyen. De sokkal több az, akinek csupán annyi a célja, hogy minél előbb befejezze az iskolát végre és dolgozhasson mondjuk pincérként. Akit nem érdekelnek úgy általában a világ dolgai, szeretné végre maga mögött hagyni a tanulást és nem érdekli semmi.

Hangsúlyozom, kivételek persze mindig vannak.

2010. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szakközépben is ugyanazt tanulják javarészt, amit egy gimiben, nálunk nem volt rajz, technika, ének óra (barátnőmnél volt), hanem szakmai tárgyak. De az érettségi tantárgy ugyanúgy megy.

Amúgy nem, nem butább, bárki lehet buta, lényegtelen hova jár iskolába.

2010. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

20:18 - Egyrészt a szakmunkásképző és a szakközépiskola 2 külön kategória, előbbi esetében már lehet is dolgozni szakmában szakmunkásként, utóbbi esetében viszont jelen szabályok értelmében tovább kell tanulni adott szakon 1 vagy 2 évet, ami OKJ bizonyítványt ad. Egy szakmunkás is lehet nagyon bölcs és értelmes ember, csak mással akar munka szintjén foglalkozni, mint egy értelmiségi például. És ezek nem kivételek, csak egy téveszme áldozatai.

Egyszerűen csak arról van szó, hogy aki gyakorlatibb ember, az gyakorlatibb irányban tanul tovább és gyakorlatibb munkát választ, mint az, aki inkább elméleti síkon jó. Gyakorlati ember pl. egy alpinista, elméleti ember pl. egy ügynök.

2010. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!