Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most derült ki hogy ha megszár...

Most derült ki hogy ha megszárad a Vörösiszap akkor mérgező!?

Figyelt kérdés

De akkor a sok "okos" mért mondja azt hogy ebbe semmi mérgező anyag nincs?

Akkor a híradó miért mondja hogy Mérgező?

Kinek van igaza,akik azt mondják hogy nem mérgező vagy aki azt hogy igenis mérgező?

Mert már én sem tudom :(


2010. okt. 8. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Drága barátom! Ha megszárad a vörösiszap ha akkor poralakban belélegzi valaki akkor lehet tüdőprobléma!Tudod mi az adhézió? Mert elég nehezen fog porlani ez az anyag ugyanis festékeket gyártanak belőle a tapadás miatt.Tudod hogy sok gyógyszernek adalékanyaga a vörös vasoxid a titámdioxid a szilikát ami az iszapban van? Olyan emberek beszélnek összevissza akik azt se tudják mi ezek a vegyületek.
2010. okt. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
és mi van a többi tárolóval ami már ki van száradva onnan is fújta a port a szél eddig is
2010. okt. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma mondta egészségfejlesztés tanárom,hogy ha ez megszilárdul,a levegő viszi tovább.És a rákos betegek száma pár év múlva meg fog ugrani,és emiatt a katasztrófa miatt.Sok idióta azt se tudja mit beszél...
2010. okt. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A halak a Marcalban nem az iszap hanem a benne levő lúg miatt pusztultak el! Van a vörösiszap és van a lúg.
2010. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
akkor miért mutatták a tv-ben hogy már locsolják az utat ott ahol már szárad?
2010. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

"mondta egészségfejlesztés tanárom,hogy ha ez megszilárdul,a levegő viszi tovább"


Ez az anyag nem porlik olyan könnyen mint azt sokan hiszik.A tanárod felelőtlenül hozzánemértően beszélt, nem sokat ért a kémiához mond meg neki.

2010. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Néha szeret nagyokat mondani,de ettől függetlenül jó tanár e téren,szerintem nem kellene anélkül általánosítanod,hogy ismernéd-e...
2010. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok úgyhogy olyat írjatok ami 7. elején benne van a kémia könyvbe :D

Viccen kívül:

Ez elég veszélyes szerintem mert ha nem lenne mérgező nem mondaná a hírek

[link]

Ez megint mást ír


[link]

2010. okt. 8. 19:14
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
"akkor miért mutatták a tv-ben hogy már locsolják az utat ott ahol már szárad? Lemossák az útról úgy a legkönnyebb eltávolítani ha mosás után összegyűlik egy mélyedésben. Ezek a vegyületek nagyon tapadnak hisz a legtöbből festéket gyártanak emiatt. Nyilván az útról azért ajánlatos lemosni mert ha megszárad az autók összetörik és felverik, akkor tényleg porzik.
2010. okt. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"olyat írjatok ami 7. elején benne van a kémia könyvbe"


Most hiába mondok bármit a kémiát most kezdted nincs sok olyan amit tanultál már hisz még az alapokat kezdted. Itt két dolog van oldhatatlan vegyületek és a lúgosság.Vörös vasoxid és titán-dioxid sok gyógyszerben adalékanyag aki azt mondja hogy az mérgező az nem ért a kémiához.

2010. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!