Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most derült ki hogy ha megszár...

Most derült ki hogy ha megszárad a Vörösiszap akkor mérgező!?

Figyelt kérdés

De akkor a sok "okos" mért mondja azt hogy ebbe semmi mérgező anyag nincs?

Akkor a híradó miért mondja hogy Mérgező?

Kinek van igaza,akik azt mondják hogy nem mérgező vagy aki azt hogy igenis mérgező?

Mert már én sem tudom :(


2010. okt. 8. 18:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem mindegy, hogy azok a vegyületek egy tablettával a gyomrodba kerülnek, vagy belélegzed a porát. Nem túl jó a párhuzam, de pl. az azbesztnél is ha megeszed, akkor nincs gond, de a tüdőben daganatot okoz.
2010. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Mérgező-e a vörösiszap?


NEM. Az MTA honlapja szerint a vörösiszap nem mérgező, de a benne levő maradék nátronlúgtartalom miatt veszélyes anyag. A veszélyes jelleget a feldolgozás során belekerülő nátrium-hidroxid (nátronlúg) okozza. Az Ajkán tárolt vörösiszapok jellemzően 5-8% nátronlúgot tartalmaznak. A nátrium-hidroxid erősen lúgos anyag, amit a papír-és textiliparban, a szappan- és mosószer-gyártásban, valamint a vegyiparban, így a bauxit-feldolgozásban is széles körben és nagy mennyiségben használnak fel. Tény, hogy a megszáradt vörösiszap - mivel nagyon finom por - a légutakba kerülve mint por irritálja a légutakat, illetve a lúgos kémhatása miatt ez a hatás még erősebb mint a közönséges porok esetében.

Ezt egy oldalról másoltam

2010. okt. 8. 19:39
 13/17 anonim ***** válasza:

Na itt már megint megy a "porhintés", hogy nem káros! Na majd a szél meg elhinti azt ami káros! Egyetemre járok, és nem egy tanártól hallottam, hogy igenis van benne bőven nehézfém pl. Pb, Hg, ami azért elég kellemetlen; bioakkumulatív, rákkeltő tulajdonságú, különben ehhez nem kell egyetemre járni, köztudott, hogy a talajban és az ásványokban vannak nehézfémek, ha az oldatból kivonjuk a "felesleges", technológiát akadályozó anyagokat, végül az alumíniumot, akkor a maradék oldatban, a nehézfém-arány jóval magasabb lesz, mint a normál ércben. Arzén is van benne, ami szintén rákkeltő. A dél békési ivóvíz As tartalmának lecsökkentésére szolgáló technológiára már eddig is sok pénzt fektettek. Ebből látszik, hogy nagyon is jelen van a talajban, még az ivóvízben is! Bár a szennyezettség területenként eltérő arányú, de ott vannak ezek a fémek mindenütt. Amíg ennyire lúgos a közeg, addig ezek oldhatatlan csapadék formájában vannak jelen, de idővel a talajban majd pufferolódik a kémhatás, hígul az oldat, ahogy a csapadék áztatja, és ekkor kioldódnak a nehézfémek, hatalmas talajvízszennyezést okozva. A környékről is menekülni kéne, mert csak úgy hullanak majd az emberek rákban. Igenis felporzik majd az anyag, mert ez már összekeveredik a talajjal (nem cak a tározó alján van egy nagy homogén kupacban), és mivel jól tapad, rá fog tapadni a könnyebb humuszalkotókra, amiket viszont messzire elfúj a szél. Valakiket nagyon ráálítottak arra, hogy azt írogassák, hogy cseppet sem káros, nekem gyanús, hogy nagyon sok az olyan válasz, amiben arról van szó, hogy semmi veszélye sincs! Csak úgy mellékesen: Afrika partjainál is folytattak timföld-feldolgozást, csak ott nem tározókba engedték ezt az iszapot, hanem egyenesen az óceánba, aminek az eredményeképp teljes halászfalvak néptelenedtek el, de ez persze nem számított, csak a profit. És erről persze senki nem beszél, ezt is az egyetemen hallottam először. Ebben a világban nem hogy még mindig a pénz az úr, hanem egyre inkább az az úr! Nem számít az, hogy milyen veszélyes, a lényeg, hogy maradjon titokban. Az USA még kísérleteket is csinált perzisztens vegyianyagokkal, komplett ökoszisztémán, és az ott élő emberi közösségeken. Itt arra gondolok, hogy a vietnami-háború idején használt Agent Orange lombtalanító szer TCDD-nal volt szennyezett, amit felhasználtak, és akkor már bőven tudták, hogy az egyik legsúlyosabban mérgező, nehezen bomló szerves toxin. Azóta is vizsgálják a hatásait, amiket az ott élő lényekre, köztük a vietnamiakra is kifejt; mi ez, ha nem szándékos kísérlet!

Igazából, hogy mi az igazság azt majd az idő igazolja.

2010. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Van benne rákkeltő anyag,azt aki magyaráz hogy nincs benn azt bele fogatnám
2010. okt. 13. 19:18
 15/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van.

Kíváncsi vagyok, hogy azokat akik azt mondják, hogy nincs benne, milyen áron lehetne rávenni, hogy odaköltözzenek!

2010. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az egész cuccot iszapostól, lúgos levestől veszélyes hulladékként kezelik (nem tudom, most itt is az, vagy csak az EU-ban, de itt nem...valami ilyesmiről is volt szó), és elzárva tartják. (Ha annyira ártalmatlan lenne, akkor csak megérné nekik, hogy legalább a hígját megtisztítsák és beengedjék egy befogadóba.)

Nyilvánvaló, hogy teljesen hülyének nézik az embert.

2010. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Arra én is kiváncsi vagyok utolsó elötti!!

Utolsó így van

2010. okt. 14. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!