Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az amerikaiak agresszívak?

Az amerikaiak agresszívak?

Figyelt kérdés

Vmelyik fórumon egy amerikai írta egy európainak: "Are u gay ? Or just european ?" Gondoltam, hogy biztos vmi öntelt amcsi, de azóta sok helyen olvastam hasonlót. Még itthon is hallottam, hogy a mi viselkedésünk kicsit "pussy"-nak tűnik odakint. Ezen azért csodálkoztam, mert sokan mondják, hogy az amcsik kedvesebbek, de ez nem azt mutatja.

Csak azért kérdezem, mert nemsokára megyek ki, és nem szeretnék meglepődni. Főleg azoktól kérdezem, akik már találkoztam amcsikkal.

Btw, egy kanadai haverom azt mondta, hogy én valószínűleg már 12 évesen többet tudtam a világról, mint egy átlag amerikai. Ennek van alapja ?


2010. okt. 8. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Más ott a fölfogás, ennyi. Különben pedig tudtommal a magyarok szokása leb.uzizni egy fiút midnenért...
2010. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én nem vettem észre, sőt inkább az ellenkezőjét, az idegenekkel meg a külföldiekkel is olyan affektálva beszélnek, mintha évek óta először találkoztak volna, agresszivitás semmi.

az önteltségnek viszont van alapja, tényleg eléggé büszkék rá hogy amerikaiak, és az utcákon nyoma sincs önbizalomhiánynak, akkor se ha 180 kilósak és csúnyák.

ezzel szemben itthon ha csak két-három percig nézed a mozgólépcsőn a tömeget, hát gyász. :)

2010. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%
Most te tényleg azt hiszed, hogy minden amcsi ugyan olyan? Van aki agresszív és van aki nem...ennyi, nem értem miért kell mindenkit felcímkézni aszerint hogy honnan származik...
2010. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Az agressziónak ott is (máshol is) nagyon régi s erős beépülése van a társadalomba. Ha csak azt nézzük milyen a külpolitikájuk s mennyire erőltetik az ők hősők "meghalni büszkeség a hazáért" dolgot láthatot. Minden egyis filmeb a gonoszok olyan országból valók amivel a politikai helyzetük most vagy régebben harcban ált. Pl: japán, orosz, arab stb. Nagyon nagy a bűnözés mivel nincs megfelelő közbiztonság amolyan farkastörvények uralkodnak. A katonaság ba is simán beléphet egy 16-18éves (ott 21tól van felnőttkorúság) s ha belép még a szülő se vonhatja vissza mivel a fiacskája a "hazáért megy meghalni gyerekként". A brutális erőszakos játékok s filmek is mind erre tanítják őket, volt olyan mocskosúl brutális játék amit bekellett volna tiltani erre átalakították, s a katonaságba való csatlakozást dicsőítették benne. A sok agresszió pedig egy idő után érzéketlenné teszi az embert a valóéletben látottakra is. Könnyebben üt meg nőt, állatot, verekszik mer nála az az ingerküszöbb nagyobb, ezeket is még beleférőnek, természetesnek veszi.

Az agresszió mindig is összefüggöt a szellemi szintel, minnél hülyébb valaki annál többször fog ehez nyúlni mert nem lát más kiutat a konfliktusokból. Persze ez nem jelenti, hogy mind ilyen, rengeteg tanult, visszafogott, rendes ember él ott is, kívánom te ilyenekkel találkozz.

És, igen, hihetetlenül sokratartják magukat (nem mind) s pozitív önképük van még ha a nálunk lévő mércét (inteligencia, emberiviselkedési illem) megse közelítik.

Nézz jerry springer sót és megérted.

2010. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Amúgy vmelyik iskolai lövöldözés kapcsán behívtak a M1-hez egy szakértőt, és ő mondta, hogy az amcsik azért gyilkolásznak/lövöldöznek annyit, mert az ő társadalmukban az emberi életnek nincs akkora értéke.

De elsősorban nem fizikai konfrontációra gondoltam, inkább verbálisra. A filmekből az jött le, hogy gyakran viccelődnek mások országával, többnyire sértő módon.

Jó, tudom, nem a filmek alapján kell véleményt alkotni egy népről, de most csak ez jutott :S

2010. okt. 9. 01:01
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy hozzajarul az a lovoldozesekhez, amit mondasz, hogy az emberi eletnek nincs akkora erteke, de ez minden nagy orszagban igy van. Kina es Oroszorszag is igy van vele. Szerintem az USA igy is sokkal jobban vedi a polgarai erdekeit. A lovoldozeseket az emberek tragediakent fogjak fel, tehat azt nem mondanam, hogy nem hat meg senkit, csak mar kb. megszoktak, hogy elofordul ilyen. De ez nem egyedi eset, hisz Europaban is egyre tobb a lovoldozos eset Finnorszagtol Belgiumig, de Magyarorszagon is ott a Pecsi Egyetem peldaja. Kis orszag Magyarorszag, igy persze nem tortenik annyi rossz, mint egy kontinensnyi orszagban, ahol tobb, mint 30-szor annyi ember el, mint Magyarorszagon. Szoval szerintem nem kellene osszehasonlitani Europat meg az USA-t. Egyszeruen mas a ketto. Az emberek alapvetoen nagyon kedvesek az USA-ban, ha csak a felszinen is, de ha csak siman ismerkedsz emberekkel se nem agresszivak, se nem bunkok. A kanadaiak meg persze, hogy hulyesegekkel traktalnak, mert sokan nem birjak az USA-t es csak le akarjak huzni (ott is vannak normalis emberek es az igazan intelligens emberek nem uszitanak mas ellen). Az USA-Kanada kapcsolat olyan, mint a magyar-roman csak verbalisan zajlik a csata, nincs tetlegesseg, de megy a cseszegetes es most mar fordult a kocka, mert oda jutottunk, hogy Kanadaban sok szempontbol jobb az elet (mar annak, aki oda vagyik) es a kanadaiak ettol nagy folenyben erzik magukat es nem kis onimadok lettek.



"vmelyik fórumon egy amerikai írta egy európainak: "Are u gay ? Or just european ?" Gondoltam, hogy biztos vmi öntelt amcsi, de azóta sok helyen olvastam hasonlót. Még itthon is hallottam, hogy a mi viselkedésünk kicsit "pussy"-nak tűnik odakint. Ezen azért csodálkoztam, mert sokan mondják, hogy az amcsik kedvesebbek, de ez nem azt mutatja."



Voltal mar magyar forumon? Lattad, hogy ott milyen beszolasok vannak? Hol agressziv ez azokhoz kepest? Nem minden amerikai kedves, de nyilvan nem is mind ilyen, amit leirsz. Europaban meg epp, hogy allandoan az megy, hogy az amcsik milyen butak. Ez nem buta, agressziv hozzaallas?

Egyebkent meg lehet, hogy azert tartanak BIZONYOS europaikat puhanynak, mert Europaban divat a eurotrash oltozkodes. Az USA-ban nincs annyi metroszexualis ferfi szerencsere. Ha valaki attol agressziv a szemedben, hogy nem nez ki almelegnek, nagyon nagy fogalomzavarban szenvedhetsz.


"én valószínűleg már 12 évesen többet tudtam a világról, mint egy átlag amerikai."


Akademiai ertelemben nagyon valoszinu, hogy tobbet tanultal, azt hogy tobbet tudtal-e, azt nem tudjuk innen lemerni, de ennek a mindennapokhoz nem sok koze van es az amcsik meg nagyon jo pragmatikus tudassal rendelkeznek, amit a napi eletukben ugyesen tudnak felhasznalni. Elmondhatatlan a kulonbseg, amit onallosagban tanusitanak, feltalaljak magukat konnyebben sok helyzetben es nem ijednek meg attol, ha beszelniuk kell akar egy nagy tomeg elott is. Nem nyavalyognak, hogy az allam nem ad semmi tamogatast, a legtobb amerikai siman felnevel 3-5 gyereket ugy, hogy kozben dolgozik, nincs segelyke meg gyes (persze nem konnyu anyagilag nekik sem) es a nagyszulok nem segitenek semmit a gyereknevelesben. Szoval merlegeld, hogy melyik tipusu tudas a fontosabb, de a napi eletben boldogulas, az eletrevalosag is roppant fontos es ebben az amcsik borzasztoan verik az atlag magyart.

Masok orszagaival sertoen viccelodnek? Ezt inkabb Franciaorszagrol, Angliarol, Magyarorszagrol, Szlovakiarol vagy a tobbi europai orszagrol lehetne elmondani. Az USA-t nem erdekli, hogy ki honnan jon. Nem tudja, hogy melyik orszagban milyen, csak annyit, hogy ott olyan jo nem lehet, mint az USA-ban. De nem szokas senkit bantani, sertegetni. Eltem mashol is, NY-Europaban, na ott rendesen ment a cseszegetes a kulfoldiekkel szemben, szoval epp, hogy az USA-ban nem szokas ez.


"Csak azért kérdezem, mert nemsokára megyek ki, és nem szeretnék meglepődni. Főleg azoktól kérdezem, akik már találkoztam amcsikkal."


Attol tartasz, hogy neked ront az elso ember, akit meglatsz, mikor leszallsz a repulorol, vagy mi? Inkabb ne gyere legyszi...nem keves sztereotipia van benned, akkor nem kell sirni, ha olyan emberrel talalkozol, mint te. Ez az amcsik agresszivak es butak szoveg semmivel sem jobb, mint az europai puhanyak szoveg. Mire jo ez a kolcsonos csesztetes?

2010. okt. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
08:43: Ja, és az átlagkereset is annyi, mint Magyarországon? :)
2010. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hogy jon az atlagkereset az agresszivitashoz?
2010. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

08:43- valóban sok sztereotípiám van az amcsikkal szemben, de miután szinte az összes európai országban volt szerencsém hosszabb időt tartózkodni, rájöttem, hogy a sztereotípiákmak legalább a fele igaz szokott lenni. Európában én 2 nemzettel kapcsolatban hittem, hogy agresszív: orosz és szerb. Mind2 esetben igazam volt.

Amúgy érdekes, hogy engem lecseszel a tévhitek miatt, pedig én úgy vettem észre, hogy sehol nincs olyan jelentősége a sztereotípiáknak, mint Amerikában. Ha mondjuk megnézek egy dokumentumfilmet, szinte süt belőle.

német- náci francia-jó nők, konyha angolok- homokos viselkedés olaszok- maffia

Ebben közrejátszik, hogy egy átlag amerikai valószínűleg soha nem találkozott európaival, de akkor is tartok tőlük egy picit. Nem fizikailag, inkább attól, hogy ami nálunk megkülönbözteti a tanult embert a műveletlentől, az náluk hiányzik.

2010. okt. 9. 22:21
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nem fizikailag, inkább attól, hogy ami nálunk megkülönbözteti a tanult embert a műveletlentől, az náluk hiányzik."


Epp, hogy nem. Jobban at van hidalva, mint Magyarorszagon. Az atlag amerikai annyit tud Europarol, mint egy atlag europai az igazi amerikai eletrol. Szoval nem tudom, hogy miert hiszed, hogy ez egyoldalu. A ket kontinenst elvalasztja egy ocean. A hianyossagokat emiatt mindket fel nehezen tudja athidalni. At akarjak egyaltalan? Mert nem biztos, hogy szukseges. Tortenik az USA-ban eleg dolog, ami erinti. Miert foglalkozzon olyan dolgokkal, amik semmilyen hatassal nincsenek ra? Magyarorszag kis orszag, minden hat ra, igy mas helyzetben van. Meginog picit egy kulfoldi gazdasag, es a forintnak maris annyi. Szerintem eljen mindenki ugy, ahogy akar, a maga kis eletet, az a jo, ha nem foglalkoznak a masikkal. Engem pl. egyaltalan nem erdekel, hogy hogy elnek Izlandon vagy Korzikan, mert nem elek ott, engem nem az erint, ahogy nyilvan te sem fogsz azzal foglalkozni, hogy pl. Nyugat-Detroitban milyen uzleteket nyitottak meg mult heten. Ahogy irtam, eltem mashol is es ossze tudom hasonlitani, hogy ott mennyire ment a kulfoldiek kikozositese, kifigurazasa, az USA teljesen mas ilyen ertelemben. Meg mindig a legbefogadobb orszag Kanadaval egyutt, bar ott mas az asszimilacios folyamat. De nem is irok tobbet, kar erre pazarolni az idot, mert ugyis lepontozol hiaba en adtam az egyetlen elso kezbol valo valaszt.

2010. okt. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!