Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valóban kevesebb ember él...

Valóban kevesebb ember él manapság kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Állítólag a fiatal generációra igaz ez, illetve az is hogy kevesebb szexuális életet élnek manapság. Ezek külföldi kutatásokban vannak. Elvileg a férfiak jó része magányos. Személy szerint nekem sem volt kapcsolatom, nem is tudom elképzelni igazából magamat kapcsolatban. 23/f Itt van néhány kutatás.

[link]

[link]

[link]


2023. jún. 13. 00:54
 1/1 anonim ***** válasza:
85%

Én 31 vagyok, emlékszem 19 évesen úgy szedtem össze a barátnőmet, hogy elképesztő pofátlan voltam, túlságosan is nyomulós egy szorakozóhelyen. Ma már nem tenném meg, annak ellenére, hogy sokkal több önbizalmam van felnőtt önellátó emberként. Ez alatt a 10-20 év alatt annyira átalakult a kultúrában minden, hogy az embereknek korlátozniuk kell magukat. Egy nagyon jó pozitívumot hozott a #metoo meg a nők iránt való érzékenyítés, hogy egyre kevesebb a nőket ért inzultus, kisajátítás, bántalmazás. Bár még mindig túl sok.

Viszont ez hoz magával egy olyan mellékhatást, hogy nehezebb random kapcsolatokba keveredni idegenekkel. Most a városi emberektől beszélek. Itt Londonban például tele van a busz plakátolva, hogy "no staring" ami az ilyesztő pszichopata bámulásra utal, főleg amikor felfalod a nőt a szemeddel. De ez gátat okoz, például az ártalmatlan szemezésnek is, emlékszem hányan csinálták haverok közül a buszon amikor én voltam fiatal. Sikeresen sokszor.

"No cat calling" ami szintén egy bunkó dolog odafütyülni egy nő után, ez sem lenne baj, ha beszünne, de ez azt jelenti az utcán se szólíthatsz le egy nőt csak úgy. Ez egy hosszú átmenet, Z generáció is sokszínű, valakiben nincsenek gátlások ami miatt nem szólít le egy lányt. De ez a mentalitás, hogy vigyázzunk nehogy sértő vagy ijesztő legyen a közeledés egyre jobban terjed. És ez a mentalitás bemegy a szórakozóhelyekre, közösségi élet minden területére.

Emlékszem, megkérdeztem anno a lányt, hogy hazakisérhetem-e ő elutasította (mint később kiderült csak taktikázott) és én annak ellenére vele mentem ami jó taktikanak bizonyult. Ma már eszembe nem jutna ilyet csinálni, hiszen a no means no! Ráadásul könnyen a sitten köthetek ki ha ennek van egy fültanúja és félreértve a szitut rámhívják a rendőröket. Eközben a lányok is jóval óvatosabbak, és visszautasítóbbak egy random közeledés iránt. Nem a személy ellen szól csak új gátlások jelentek meg.

Átalakulóban van a kultúra ami biztonságosabbá teszi az életet, az ismerkedést, a párkapcsolatokat, de egyben bonyolultabbá teszi ezeket.

Cserében ott van az online társkeresés aminek a rendkívüli népszerűsége manapság ellensúlyozza ezt, hiszen relatíve könnyebb szexhez jutni, de valakinek nem ez a célja, vagy alapból kerüli rossz tapasztalatok miatt.

(Ez saját meglátás nem vagyok a téma szakértője, szóval nyugodtan bele lehet kötni)

2023. jún. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!