Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan a gyári...

Miért nézik le sokan a gyári munkát?

Figyelt kérdés

2023. aug. 8. 22:00
1 2 3
 11/21 Senior Séf ***** válasza:
Mert ma mindenki fehér ingben, klaviatúrát nyomogatva képzeli el a jövőjét.
2023. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Meton ***** válasza:

Szerintem ez az előző rendszer maradványa, amikor a hivatali munka volt a csúcs. Azóta már sok változás történt, de az emberekben még mindig ez az értékrend. Viszont a fehér ing és az egyenruha nem hiszem, hogy sok embert vonzana. Minden szakmának megvan a maga vonzereje. A tanár például akkor megy szabira, amikor a diákok, vagyis téli szünet, nyári szünet, akinek gyerekei vannak, éppen ideális munka.

Katona ismerőseimnek az tetszik, hogy olyan fegyvereket használhatnak, amit civilként esélytelen lenne. Mondjuk harckocsit vagy vadászgépet civil nem nagyon vezethet. Igaz, pénzért megoldható, de katonaként ingyen is működik a dolog. Ugyanígy megvan a szépsége a hajónak, kamionnak, taxinak is. És akkor még ott vannak a munkagépek azoknak, akik nem tudják kinőni a gyerekkori homokozót.

A gyári munkában ezzel szemben nem sok vonzerő van, csak a sokkal több pénz. A verseny a munkatársakkal, hogy minden nap a maximumot adja. Megmondom őszintén, az első két hétben, amikor gyárban kezdtem dolgozni, azt hittem, hogy soha nem érem el azt a szintet, amit a többiek hoznak. Sokan fel is adják már az elején, vagy kirúgják őket, mert betegszabira mennek. Szerintem aki nem bírja, menjen a Tescoba árufeltöltőnek, az se fizet rosszul.

Nyugaton egyébként a fizikai munkát jobban megfizetik. Persze a mérnök vagy orvos ott is a legjobban kereső munkahely. Ott is a gyáron belül persze.

2023. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Minden munkát lenéznek azok, akik önmagukat leleményesnek tartják azért, mert észrevettek egy kiskaput a szabályokon, amivel aránytalanul nagy pénzt keresnek büntetlenül. Lehet, hogy a melós sem buta, ő is tud a kiskapuról, csak nem tartja erkölcsösnek ezt kihasználni. Ebből következik, hogy ezeknek az ügyeskedőknek az egyik fele butának, a másik fele korlátoltnak tartja a melóst, ami még rosszabb, mert ismeri és mégsem használja ki a lehetőséget. Pedig lehet, hogy egyszerűen csak a jó megítélés fontosabb neki, mint a több pénz.
2023. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hát igen... Itt van mészáros, vagy az összes fideszes politikus, mind magasról telibe szarnak rájuk. Úgy tesznek nekik keresztbe, ahogy tudnak.


Csökkentették a kötelező minimális műszakpótlékot, csökkentették a munkavállalói jogokat, importálnak munkaerőt, hogy letörjék a béreket a munkaerőpiacon...

2023. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Meton ***** válasza:
Na az ilyenek nézik le a munkásokat, mint 14-es. Dolgozni nem akar, mert nem fizetnek műszakpótlékot. Ez ám a hozzáállás. Én szombaton a rendes munkabér felét kapom, de senki nem kérdezi meg, hogy akarom-e csinálni. Akinek nem tetszik, az elmegy. De senki nem megy el, szóval nem kell a negatív hozzáállás. Először csak legyen mindenkinek munkája, csak az a baj, hogy ettől még messze vagyunk. Ja, hogy a külföldi munka özönlik az országba? Na persze, a magyar meg külföldre, valahogy egyensúlyt kell tartani. Azt is nézd, hogy alakul a munkaerő piac, mert a kormány sem azt nézi, hogy megtömd a zsebeidet. Csak legyen minél több embernek munkája. Ha csökkentik a munkabért, azzal több embernek tudnak munkát adni.
2023. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14-es vagyok, a gyári munkásokat nem nézem le, de rólad, 15-ös konkrétan megvan a véleményem, és nem azéert mert munkás vagy, hanem azért, mert ostobaságot írsz.


Nem a gyári munkások hibája az, amit felsoroltam, hanem a Fideszé. A gyári munkások áldozatok, az áldozatokat nem lenézem, hanem szolidaritást vállalok velük, még ha nem is megyek gyárba dolgozni (ami nem azt jelenti, hogy lenézem: te se mész el agysebésznek, de ez nem jelenti azt, hogy lenézed az agysebészt, gondolom.)


Ha nem jönne a külföldi munkaerő Magyarországra, akkor a magyar munkavállalókat jobban megfizetnék, a munkakörülmények stb. jobbak lennének, és az talán hasznosabb lenne. Ha valaki tapsikol annak, hogy neki rosszat csinálnak, na azt csak lesajnálom, legyen az gyáros, vagy agysebész.

2023. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Meton ***** válasza:

Kicsit fals a logikád. Jó, azt elismerem, kicsit eltúloztam, hogy lenézed a gyári munkát, de azért van benne valami. Az emberek szeretnek többet keresni és ez akkor is igaz, ha már eleve sokat keresnek. De a gyárak a bevételükből tudják fedezni a bérek kifizetését. Ha több bért akar fizetni, akkor a bevételt is növelni kell. Persze az is megoldás lehet, ha az irodistákat kirúgják, mert ők effektíven nem vesznek részt a termelésben. Biztos, hogy nem ezt csinálják, inkább megemelik a normát és akkor ott a fizuemelés. Az árat is lehetne emelni, de az meg az eladás rovására mehet, az azért eléggé kockázatos. Ha lemondják a megrendeléseket, akkor egy csomó embert ki kell rúgni. Ez egy nagyon kényes egyensúly és hidd el, hogy igyekeznek a maximumot fizetni. De ne felejtsük el, hogy nekünk magyaroknak akkor van sok munkánk, ha olcsón dolgozunk. Ezért keresnek a magyarok jóval kevesebbet és a kormány segít abban, hogy ez működni tudjon. Én autógyárban dolgozom és csak azért, mert mi magyarok kevesebb bért igénylünk, így jóval olcsóbban tudunk termelni. Az olcsóbb termékre nagyobb az igény így jóval több a munkánk, mint mondjuk a németeknek. De ha több pénzt kérnénk, akkor a németek kapnák a több munkát.

Ha nem jönne külföldi munkaerő hozzánk, akkor nem lenne, aki a munkát elvégezze. Persze így sincs benne köszönet, de legalább van aki a munkát elvégzi. Képzeld el, hogy elromlik a kocsid és nem lenne szerelő, mert mind külföldön dolgozik. Vagy beteg leszel, de nincs orvos, aki ellásson. Aki külföldre akar menni, az nem a fizut fogja nézni különben se, nem maradna több pénzért se. De ott vannak a közmunkások, akik alig kapnak pénzt, mégse mennének máshova dolgozni. Inkább maga a munka motiválja az embereket. Engem mondjuk a pénz is érdekel, de ez mindenkinek a magánügye.

2023. aug. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Meton ***** válasza:
De visszatérve a Fidesz-re. Nekem munkásként az számít, hogy a hónap végén kiszámítható fizum legyen, mert abból fizetem a számlákat. Persze jobb, ha több pénzt kapok, de inkább az alap legyen magas és a változó pótlék nem baj, ha kevesebb. A gyár is könnyebben gazdálkodik, ha nincs sok változó költség. Egyébként meg ha extra profit jön létre, annak legalább egy részét a munkások közt elosztják. Ehhez viszont bízni kell a rendszerben. Én látom, hogy jót akarnak. Aki nem így látja, az meg felmond. Aztán csak panaszkodik, hogy rossz a rendszer. Holott ha rossz döntést hoz, azért csak önmagát okolhatja. Ráadásul ilyen dolgozót sehol sem szívesen alkalmaznak. Nem éri meg elégedetlenkedni, azzal semmit nem lehet elérni.
2023. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Talán kevesebb gyárat kell közpénzből agyontámogatni, ha nincs elég munkás.

Talán nem kell külföldi munkásokat toborozni.

Talán ki tudják gazdálkodni állami támogatás nékül is a béreket, ha nem, akkor annyit is érnek.

Legyen kevesebb, de életképes és magyar munkásokkal, míg több állami támogatást a magyar kis- és középvállalkozásoknak adjanak, ott is csökkent a műszakpótlék, nem csak gyárakból áll a világ.


Azért annyit megjegyzek, hogy az nem lenézés, hogy azt mondom, hogy elvárható, hogy több fizetést kapjanak, és legyen védve az érdekük.


Na és az is elvárható, hogy legyenek tényleges ellenőrzések a gyárakban, legyenek valós környezetvédelmi és egyéb kockázatelemzések, és azt figyelembe véve adjanak engedélyt, szabályozást, és azt az üzemet, ahol nem tartják be a szigorú környezetvédelmi szabályokat büntessék szarrá, ill. zárják be, ameddig meg nem oldják a problémát, ahogy teszik ezt a legutolsó sarki büfével is.


Ne azért jöjjenek ide, mert itt minden olcsóbb, és itt bármit megtehetnek, aztán ha mindent tönkretettek, csődöt jelentsenek, és hagyják ránk a szart.



Na de egy kérdésre nem fordítok több figyelmet, nem vitázok tovább, nem is követem a kérdést tovább.

A lényeg, hogy nem a gyári munásokat nézzük le, hanem a kizsákmányolást, egyrészt a dolgozókét, másrészt a környezetét, harmadrészt az államét.


Minden jót!

2023. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Meton ***** válasza:

A gyárakat nem támogatják közpénzekből.

A külföldi munkásokra szükség van, mint írtam, mert nincs elég magyar munkás. Amit külföldön is keresnek, az nálunk hiány.

A béreket nem támogatják.

Az a lenézés, hogy úgy érzed, mindent meg tudnál oldani, csak a sok idióta tanult vezetőnek ez nem megy.

A gyárakban tényleges ellenőrzések vannak és be is zárhatják a gyárat.

Amióta a Fidesz van kormányon, ez a szabadrablás már nem működik. Az előző kormányok elárverezték az országot, talán az maradt meg benned.

A kizsákmányolást ne keverjük azzal, ha profitra törekszik valaki. A profit érdekében pedig versenyezni kell a konkurenciával, vagy csődbe megy.

2023. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!