Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azt mondják hogy nagy munkaerő...

Azt mondják hogy nagy munkaerő hiány van,miközben ha jelentkezek egy állasra,akkor mièrt nem jeleznek vissza? Ennyire nehèz munkát találni?

Szeretnèk váltani,és hiába adtam be az önèletrajzomat,jelentkeztem különfèle helyekre,valahol azt irják vissza hogy,hamarosan keressük,vagy szimplán csak köszönjük jelentkezésed,majd hosszú idő után se jeleznek.

Egyszer az egyiknèl volt telefonszám,rákèrdeztem az állásra,és mondták hogy ez már nem elèrhető,betöltöttèk!

Kèrdezem èn,ha betöltöttèk vagy nem elèrhető mièrt lehet jelentkezni?

Vagy inkább mièrt nem hajlandóak visszaválaszolni?

Ennyire nehèz itthon munkát keresni?

Veletek is törtènt már ilyen?

Válaszotokat,nagyon köszönöm!

2023. jún. 14. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Igen most szerintem is sokkal nehezebb, mint pár éve. Pedig nekem azóta értelemszerűen lett több év tapasztalatom is. Most kell jelentkeznem vagy 20 állásra, hogy legalább 4-5-nél behívjanak interjúra.
2023. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

nem álláskeresőként, de engem is bosszant ez a "ha nem válaszolok az nemleges" tendencia.

Mibe tart visszaírni, hogy kösz nem?? Közben a másik vár, 1 majd 2, majd 3.. stb. napokat, mégis mikortól tudja az ember, hogy nem érkezett válasz, vagy a válasz nemleges??

Undorító, ilyen helyen nem is akarnék dolgozni.

2023. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Furcsa, hogy ezt tapasztaljátok, én a legtöbb helyről kapok visszajelzést, ha már találtak mást vagy ha nem küldik tovább az önéletrajzom.
2023. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 az lehet hogy te kapsz,de ez is megoszlo,mert megyetol fuggo,sajnos videken ez a helyzet,bar oszinten megmondom legalabb 1 heten belul ha visszajeleznenek az is mas lenne de megse ugassak az embert😅
2023. jún. 14. 12:27
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, milyen munkakörre jelentkeztél?
2023. jún. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Szakképzett munkaerőből van hiany.

Betanitott munkásbol nem annyira.

Meg külföldön is 10 cégből 1 ir vissza.

Sok helyen meg csapnivalo a hr-es, akár emberileg is.

2023. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Továbbra is struktúrált munkanélküliség/munkaerőhiány van
2023. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában több helyen a HR-esek nincsenek a helyzet magaslatán, így nincs mit várni tőlük sem.
2023. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak diákmunkára mennék nyáron...mennék. Mert senki sem képes semmit visszajelezni. Vagy nem is kell írni, csak valami változzon. Pl: a jelentkezés gomb visszautasítás esetén váltson vissza a jelentkezés előtti állapotába. Szerintem már 8 helyre jelentkeztem, de semmi. Szóval marad a Tesco és társai.
2023. jún. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Ebbe az országba nincs munkalehetőség. Ellenben van vagy kilencszázezer munkanélküli
2023. jún. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2