Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne igazságosabbá...

Hogy lehetne igazságosabbá tenni az életfeltételeket, esélyeket Magyarországon?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, mivel nincs beleszólásunk, de érdekelnének az ötleteitek.


Szerintem az első végzettség megszerzésének mindenképp ingyenesnek kellene lenni megint.

24 éves korban mindenki kapna egy (egyforma) összeget, amit saját belátása szerint ingatlan vételére és kialakítására (pl. felújítás) fordíthat.

Ingatlant vagy ingatlan eladásából származó pénzt, ingóságot örökölni nem lehet.

Erről is érdekelne, mit gondoltok.



nov. 28. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Aki a jelenlegi rendszerben nem tud érvényesülni (beleértve ezzel az ingyenes szakmát, 12 államilag támogatott egyetemi félévet, külföldi munkavállalás lehetőségét) azzal nem lehet mit kezdeni, egyszerűen életképtelen.


"Ingatlant vagy ingatlan eladásából származó pénzt, ingóságot örökölni nem lehet....


24 éves korban mindenki kapna egy (egyforma) összeget, amit saját belátása szerint ingatlan vételére és kialakítására fordíthat"


Szóval ha a szüleim értelmiségi emberek (pl: orvos, ügyvéd) és életük munkássága során a megtakarításaikból felépítettek egy ingatlant, azt ne örökölhessem, hanem legyen az állam tulajdona amit elad és az ebből befolyó összeget szétoszt a 24 évesek között. Aztán ha én egyke gyerek vagyok akkor kapok belőle x összeget, a szabolcsi munkanélküli roma csávók és gádzsók pedig szülnek 8 gyereket aztán nekik jár 8x összeg 24 évesen.


Lehetne folytatni még hogy hány sebből vérzik a történet de teljesen felesleges, egy baromság amit leírtál

nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha te születsz a 8. roma gyereknek, mihez kezdenél?
nov. 28. 23:54
 3/15 anonim ***** válasza:

"Ingatlant vagy ingatlan eladásából származó pénzt, ingóságot örökölni nem lehet."


És a te elképzelésed szerint mi történne az ingatlannal és az ingóságokkal, ha meghal a tulajdonosuk?

nov. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lehet rá ötleteket írni, szerinted hogy lenne leginkább igazságos?
nov. 29. 00:49
 5/15 anonim ***** válasza:

4


Te írtad ki ezt a kérdés, ezért tőled kérdeztem.

nov. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A közszolgáltatások erősítésével, személyre szabásával. Elsősorban az kell, hogy legyen mindenkinek elérhető a magas színvonalú oktatás, egészségügy, tömegközlekedés, és ebbe beletartozik az is, hogy bárhol élj, észszerű időn belül el tudj jutni az intézményekre, munkahelyre, anyagilag ne legyen megterhelő.


Az ingatlanos ötleted azért nem jó, mert a piac beárazná az állami támogatást és annyival többe kerülne. Inkább épüljenek kollégiumszerű állami lakások, hogy a lakhatás biztosan ne legyen probléma.


Ami az öröklést illeti, azt inkább a nagyobb vagyonnal kapcsolatban szokták felhozni (mielőtt valaki felháborodna, nem a magánemberek egy-két ingatlanjáról van szó), hogy nagyobb adó kellene rá, mert bebetonozza a korábban kialakult társadalmi különbségeket.

nov. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A gyerekek már a szülők életében megkapnák az ingatlant, tehát az állam bukná az emberek lakását. Az ingóságot meg főleg. Honnan tudná az állam, hogy az anya szobájában levő könyvek, ruhák kinek a tulajdona?
nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az első végzettség megszerzésének mindenképp ingyenesnek kellene lenni megint.


Jó ötlet. És jó oktatást kellene biztosítani. Persze nem úgy, hogy az egyik tanárnál rengeteget kell tanulni, a többieknél pedig normál mennyiséget.


24 éves korban mindenki kapna egy (egyforma) összeget, amit saját belátása szerint ingatlan vételére és kialakítására (pl. felújítás) fordíthat.


Jó ötlet. Bár hasonlót csinál most is a kormány, láttuk, mi lett belőle.


Ingatlant vagy ingatlan eladásából származó pénzt, ingóságot örökölni nem lehet.


Rossz ötlet. A 7-esben leírtam, hogy miért. Az ingóságok tulajdonjogát sok esetben nem lehet bizonyítani (kivéve, ha például bankszámla, vagy kutya).

nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8: Milyen hasonlót? Tán diákhitel? Az teljesen más.


Amit írtam, nyilvánvalóan kidolgozásra szorul, hogy milyen további szabályokkal lenne minél használhatóbb. (Ez is a kérdésem része.)


Jobb rendszert konkrétan nem írtatok, úgyhogy az eddig az enyém az egyetlen "választás" :)

nov. 29. 18:09
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyébként úgy értettem, hogy: "ingatlan eladásából származó pénzt, ingóságot" = "ingatlan eladásából származó pénzt, ingatlan eladásából származó ingóságot" , tehát hogy az ingatlant másra váltva se lehessen továbbadni, más módon szerzett ingóságot viszont lehetne örökölni. Valóban nehéz lenne becímkézni, akkor hogyan? Ingatlanból szerzett pénzt csak ingatlanra lehet költeni?

Amúgy minden szabályt nyilván ki lehet használni, akinek az a szándéka, talál kiskaput.

nov. 29. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!