Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság nagyon fel szoktak...

Manapság nagyon fel szoktak háborodni azon, hogy a nők kevesebbet keresnek. De tényleg az egyforma lenne igazságos? Lásd alább

Figyelt kérdés
Ki szokták hagyni a számításból, hogy a nők többet élnek, hosszabb ideig fognak nyugdíjat kapni például.

dec. 22. 22:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%

A munkabért az elvégzett munkáért cserébe adják, nem a várható élettartam miatt.

Ha egy nő elvégzi ugyanazt a feladatot ugyanolyan jól és azonos idő alatt mint egy férfi, miért kellene kevesebbet kapnia érte?

dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
63%
Ez azért eléggé nagy általánosítás, arról meg ne is beszéljünk hogy ugyanúgy megdolgoznak a pénzükért. Biztos vagyok benne hogy pasi vagy, de nem tudom mit szólnál ahhoz, ha nőnek születtél volna, mondjuk tegyük fel akárhova mennél dolgozni 30%-al kevesebb fizu csak mert nő vagy, nehezebben kapsz előléptetést, mindenért keményen meg kell dolgoznod, ellenben pl egy pasival aki egy hónapja van ott és előléptették arra a helyre amit neked csak ígérgettek...persze van ez fordítva is, de azért mégis nézzünk már körül a kettő eset közül melyik a gyakoribb...
dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
76%
1es egyetértek, én is kb ezt próbáltam leírni csak elkeveredtem kicsit:)
dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
66%

Munkahelytől függ.Ha a férfi meg a nő is a Lidl-nél dolgozik, ugyanannyi éve, ugyanabban a pozícióban, akkor a fizetés egyenrangú.

Aztán meg van az hogy mindkét nem két külömböző munkahelyen dolgozik pl egy női zara eladó nem fog annyit keresni mint egy épitész vagy egy asztalos. Én úgy gondolom , hogy sok férfi szakma jobban keres.Van olyan szakma amit egy nő sem végez, nem véletlen. Na ekkor eltérő lehet a kereset.De fent leírt Lidl-s verziómnál ott egyenrangú fizetésnek kell lennie ha nő ha férfi ha kutya ha macska.

dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
25%
Nincs mit problémázni ezen, ugyanolyan munkáért a nők is ugyanannyit keresnek. Én soha nem hallottam olyanról, hogy egy férfi csak azért keresne többet, mert férfi.
dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
A logikád mentén akkor egy diabéteszesnek vagy egy súlyosan elhízottnak nagyobb kellene legyen a fizetése, hiszen hamarabb meghal. Hülyeség a köbön.
dec. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

5

Pedig van ilyen... A munkahelyemen is láton, hogy a bérsáv magasabb részét kapja egy srác, mert cigizik éa jóban van a vezetőkkel. Közben hülye, mint az állat.

dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
64%

Biztos, hogy ugyanolyan munkáért kapnak kevesebbet a nők?

Valahogy nem azt látom, hogy a munkáltatók a férfi programozókat kirúgják, és nőket vesznek fel azért, mert kevesebbe kerülnek.


József Attila írta az 1930-as években:

"Mondd, mit érlel annak a sorsa,

ki a gyár körül őgyeleg;

helyén a kapszlit nő kapdossa,"


A versben leírt esetben nyilván a nő olcsóbban elvégzi ugyanazt a munkát, de ma ez nem így megy.

dec. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

8

Pedig konkrétan ez a helyzet...


Nyilván nincs végtelen mennyiségű nő, akit fel lehet venni, bizonyos munkákat pedig a fizikai erejük miatt tényleg jobban végeznek a férfiak. De valós jelenség, hogy ugyanabban a munkakörben egy nő kevesebbez keres.

dec. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
#8 nem rúgnak ki férfi programozókat és vesznek fel nőket helyette, mert a nőket (tudat alatt vagy felett) kevésbé komptenesnek tartják, mivel a nők nem hencegnek a tudásukkal és nem olyan magabiztosak mint a férfiak. És emiatt (is) fizetik meg kevésbé a nőket.
dec. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!