Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság nagyon fel szoktak...

Manapság nagyon fel szoktak háborodni azon, hogy a nők kevesebbet keresnek. De tényleg az egyforma lenne igazságos? Lásd alább

Figyelt kérdés
Ki szokták hagyni a számításból, hogy a nők többet élnek, hosszabb ideig fognak nyugdíjat kapni például.

dec. 22. 22:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

#18 ja, erről már sok kutatás készült, hogy egyrészt a férfiak inkább túlbecsülik a képességeiket, a nők meg alulbecsülik őket, másrészt a férfiak minden felemelt tollból nagy ügyet csinálnak, míg a nők csendben elvégzik a munkát. Vannak ismerőseim (férfiak) akik folyamatosan dicsekednek a projektjeikkel és mindenki elhiszi, hogy mennyire szuper kompetensek.


Nem fogok linkelgetni semmit, nem az én dolgom, de ha valaki utána akar olvasni akkor Google: "Women don't self promote" vagy "Men overestimate their abilities".

dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

21

Azt kell mondanom, hogy a férfiak viselkedése piacképesebb. Nekem is rosszul esett, amikor sokszorosan túlteljesítettem az elvárásokat, és szó nélül "tömtem be a lyukakat", hogy a projektek időben elkészüljenek, majd év végén azokat díjazták, akik hangosabban szenvedtek.


De ha nem az elvégzett munka, hanem a hangerő a lényeg, akkor ehhez kell alkalmazkodni.

dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Kérhetném, hogy térjünk vissza az eredeti kérdéshez? Nem hülyeség, pontosan leírtam az érvet, ami tisztán matematikai, és ha valaki szerint hülyeség, akkor írja le, hogy miért, és miben más, mint mondjuk egy életbiztosítás, vagy bármi más hasonló, ahol várható értékkel számolunk.


Egyébként meg amiket írtok azok szubjketív személyes tapasztalatok, és főként egyfajta céges világból valók, de nagyon sokféle munkakör van. Van olyan, ahol eleve csak férfiak dolgoznak, van ahol 99% nő, vannak szerény férfiak és vannak, nagyhangú nők. Itt is lehet átlagot képezni, de vannak munkahelyek ahol teljesítmény alapú bérezés van, stb.

dec. 27. 14:25
 24/33 anonim ***** válasza:

#23 akkor ennyi erővel a te logikád szerint azt se lehet kijelenteni, hogy a nők tovább élnek mint a férfiak. Vannak nők akik tovább élnek, mint egyes férfiak és vannak férfiak akik tovább élnek mint egyes nők, ennyi.


Amit meg te mondasz az azért nem igazságos, mert akkor példaként én nőként én nem 40, hanem 48 évesen vehetek saját lakást

dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
23 A hülyeségedre kár szót vesztegetni...
dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, elküldtem véletlenül.


... csak mert nő vagyok. Akkor a kövér dohányzó alkoholista meg keressen háromszor annyit mert korábban hal meg? Vagy az alapján, hogy a szüleid, nagyszüleid meddig éltek, kiszámítanak egy átlagot, hogy te meddig fogsz élni, és az alapján kapod a fizetésedet. Ez ugyanannyira igazságos lenne. Egyébként a férfiak nem csak biológiai okokból élnek tovább: a nők egészségesebben esznek, jobban le tudják vezetni a stresszt, kevesebbszer lesznek öngyilkosok (ami beleszámít a statisztikába), hamarabb mennek orvoshoz ha valami bajuk van, kevesebb alkoholt fogyasztanak és ritkábban cigiznek, drogoznak mint a férfiak.

dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

"Akkor a kövér dohányzó alkoholista meg keressen háromszor annyit mert korábban hal meg?"


Olvasd vissza, erre már válaszoltam.


Nem háromszor annyit keressen, hanem többet adjon bele az egeészségügyi kasszába, és kevesebbet a nyugdíjkasszába. A nő se keressen többet vagy kevesebbet, csak többet adjon a nyugdíjkasszába, mert tovább fog élni. És nem háromszor annyit, nem kell túlozni! És mint mondtam ez létezik a dohányzásra például, mert a cigin nagyobb az adó, és létezik a kövérségre is, mert van chipsadó. Tehát nem ördögtől való a gondolat, hanem ez konkréten létezik, csak a mértéke és az adónemek közötti elosztás a kérdés, de a szemléletet nem én találtam ki, és nem is látok benne semmi rosszat.

dec. 27. 18:43
 28/33 A kérdező kommentje:

"Amit meg te mondasz az azért nem igazságos, mert akkor példaként én nőként én nem 40, hanem 48 évesen vehetek saját lakást"


Az hogy ki mikor vehet saját lakást, az nem igazságossági kérdés. Meg nem is feltétlenül kell saát lakást vegyen az ember. Régen felépítette magánaka. lakást a család, nem tudom hol van az leírva, hogy saját lakást kell venni 40 évesen. Eleve nonszensz 40 évesen, ha 0-ről indul valaki.

dec. 27. 18:45
 29/33 anonim ***** válasza:

"Az hogy ki mikor vehet saját lakást, az nem igazságossági kérdés."


Az sem, hogy ki meddig él.

dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Tehát nem ördögtől való a gondolat, hanem ez konkréten létezik."


Attól, hogy valami létezik, még nem lesz igazságos, a mai világunk sem tökéletes (ugyebár a nők most is kevesebbet keresnek). Hogyha nekem többet kell befizetnem az egészségügybe, mert van egy krónikus betegségem amiről nem tehetek, akkor az sem igazságos. És a feminizmus Pl. egy mozgalom, ami azért küzd, hogy igazságosabb legyen a világ, attól függetlenül, hogy gazdaságilag mi éri meg.


Arról lehet vitatkozni, hogy az igazságos-e hogy időseknek többet kell életbiztosításért fizetni, de szerintem ez egy teljesen más téma, mert minden egyes idős ember volt fiatal, míg csak az emberek fele volt nő.

dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!