Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A hetvenes évek előtt lehetett...

A hetvenes évek előtt lehetett látni hosszú hajú férfiakat?

Figyelt kérdés

Igazából az egész nyugati világban a hatvanas években kezdődött ez a hippi korszak, előtte filmekben sem lehetett látni a mai "jólfésült" stílustól eltérő megjelenést. Előtte talán csak művészek tértek el ettől. Lehet az is szerepet játszott, hogy sokan voltak katonák akkoriban és ott ez nem volt megengedett.

Aztán az új zenekarok hozták ezt magukkal és lázadás egyik szimbóluma lett, eleinte még mondták elküldték a gimnazista fiúkat hajat vágatni vagy munkahelyen sem tűrték meg, de aztán később lazult a rendszer és nem foglalkoztak vele. Az 1967-ben készült Ezek a fiatalok című filmben még az Illés és Omega együttesek tagjai is rövid hajjal szerepeltek. Aztán később ez igazából divat lett, szerintem sok férfi viselt hosszú hajat legalább gimiben. Bár engem személy szerint sosem vonzott, nehéz gondozni és nem praktikus.



dec. 29. 10:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

[link]


A francokat, a férfiaknak a történelem folyamán 90+% ban hosszú hajuk volt. Pont hogy a rövid haj a szokatlan ha nem csak fél évszázadot nézel hanem egy évezredet.

dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
24%

Egyszerűen csak arról szól ez a dolog, hogy a férfiaknak általában nem nő olyan hosszúra a hajuk mint a nőknek.


A férfiak hajvágása amúgy XIX-XX. századi paradigma.


Olyan ez minthogy a középkorban a 13-14 éves lányok már eladó sorban voltak.


Próbálná manapság egy 20 éves férfi megkérni egy 14 éves lány kezét! :)))


A pöcsét is levágnák! :DDD

dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%
Lehetett látni, de nem voltak népszerűek, - nem néztek (úgy általában) jó szemmel azokra, akiknek hosszú haja volt férfiként.
dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%

Az 50-60 as években azokata fiatal férfiakat akik feltünően hosszú hajjal jártak kelltek az utcán, bevitte a rendör, volt hogy két pofon után levágták a hajukat és ugy engedték ki őket a rendörségről.


De amugy a teljes történelmet nézve, szerintem a férfiak hajviselete az adott éghajlattól kortol fügött.


Nem volt szokás a hajjal bíbelődni, az volt a legkisebb gond hogy kinek milyena frizurája:)

dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Én 1968-ban végeztem a szakiskolát. Akkor még volt ez a legyünk egyformák, aki kilógott a sorból, arra rossz szemel néztek itthon. 9-en voltunk, vállig érő hajjal. Igazgató hívatott, aki vizsgán hosszú hajjal jelenik meg, az bukik. Végül senki nem vágatta le és hagytak levizsgázni. Nem csak hajra, az Ecserin beszerzett farmerra is haraptak.
dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
A szentképeken Jézust :)
dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

lehetett nőknek hivták őket

36/jobbágy

dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Szerencsére még most is lehet. <3
dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!