Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A hetvenes évek előtt lehetett...

A hetvenes évek előtt lehetett látni hosszú hajú férfiakat?

Figyelt kérdés

Igazából az egész nyugati világban a hatvanas években kezdődött ez a hippi korszak, előtte filmekben sem lehetett látni a mai "jólfésült" stílustól eltérő megjelenést. Előtte talán csak művészek tértek el ettől. Lehet az is szerepet játszott, hogy sokan voltak katonák akkoriban és ott ez nem volt megengedett.

Aztán az új zenekarok hozták ezt magukkal és lázadás egyik szimbóluma lett, eleinte még mondták elküldték a gimnazista fiúkat hajat vágatni vagy munkahelyen sem tűrték meg, de aztán később lazult a rendszer és nem foglalkoztak vele. Az 1967-ben készült Ezek a fiatalok című filmben még az Illés és Omega együttesek tagjai is rövid hajjal szerepeltek. Aztán később ez igazából divat lett, szerintem sok férfi viselt hosszú hajat legalább gimiben. Bár engem személy szerint sosem vonzott, nehéz gondozni és nem praktikus.



2023. dec. 29. 10:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tényleg hamari volt az átmenet. Én 67-ben kezdtem a középiskolát, az igazgatóhelyettes rendszeresen megjelent egy ollóval, és belenyírt az általa hosszúnak talált hajakba. Aztán nemrégen láttam a neten tablóképeket 75-ből rohadt hosszú hajakkal. :D


A farmereseket is hazaküldték, aztán pár év múlva az igazgató löttyedt seggén is farmer volt. :D

márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Jellemző a modern világ értetlen emberiségére, hogy a kérdésből - számomra - egészen világos, hogy nem Zrínyiről meg Jézusról van szó, de azért majdnem mindegyik hozzászóló belekeverte. :D
márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!