Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a barátnőm,...

Miért nem érti meg a barátnőm, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Jövő héten találkozom egy barátnőmmel, nagyon aranyos lány, de minap eléggé megbántottam:/

Nekem 4 hónapja nincs állandó munkahelyem, megtakarított pénzemből és alkalmi munkákból élek. Barátnőm már előre felsorolta hová kell menni, ha találkozunk: mozi, kávézó, meg valami cukrászda. Én erre csak húztam a számat, sajnos, utóbbi időben még mozijegyre sem akarok/tudok költeni. Mikor ezt felemlegettem, csak értetlenkedett, hogy "de hát ez csak pár ezer forint?!bezzeg másra van pénz". Sajnos ekkor levakkantottam, hogy lényegében ő már csak tudja, soha nem szenvedett semmiben hiányt".

Megbántam, mert elpityeredett.

Egyszerűen nem érti meg akkor sem, mi az a nélkülözés,

szülei mindent megadnak neki, évente 10-12x jár külföldön,

kapott saját lakást, hetente 2-3x színház, mozi, koncertek, mégis mindig világfájdalma van, olyan mint egy duzzogó gyerek. Ezért is félek már előre a találkozástól, mert biztosan végig fogja duzzogni-program hiányában:), én meg nem akarok több incidenst.

Másnak volt ilyen ismerőse? Hogyan kezelte?

Előre is köszönöm a válaszokat!


24/L


2010. okt. 23. 13:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, mielőtt jönne pár "netrevanpénzmi" megjegyzés, páromtól internetezem.
2010. okt. 23. 13:28
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Sok ilyen volt, de aki nem ért meg téged egy ilyen helyzetben, azzal nem kell foglakozni. Pár ezer, az pár ezer én már csak tudom, munkanélküli vagyok és a férjem tart el. Pár ezerből sok napig tudsz főzni..én sem erőltetem azilyen dolgokat most, mert tudom, hogy nincs ilyenre pénzünk. Nekem is gazdag gyerekkorom volt én is mindent megkaptam a szüleimtől, de mindig tiszteletben tartottam, ha valamelyik barátomnak nem volt éppen pénze moziba, vagy sütizni stb.Ilyenkor esetleg én hívtam meg. Nem kell érdekbarátságokat kötni senkivel!!
2010. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nem is barátnő, aki nem érti meg, hogy egyszerűen nincs pénzed. Fizesse ő a költségeket, ha mindenképpen el akar menni valahová. Biztos aranyos lány lehet, de ha már legalapvetőbb dolgokat sem érti meg, akkor ...
2010. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
ez egy seggarc
2010. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Akkor nagyon nem illetek egymáshoz.....

Ha pedig ö ezt nem érti meg??Sajnállak.Miért nem fizet ö egy ideig,ha megteheti???Akkor ez nem egy teljes kapcsolat.Jó vége úgy sem lesz.

2010. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha azt hiszed hogy ez olyan egyedi akkor tévedsz.Sajnos sokszor összetalálkozik két olyan ember aki nem ugyanabból a miliőből jön.Ennek vannak jól és rosszúl végződő végkifejletei.Sajnos azzal a nagyon sokszor elpuffogtatott közhellyel kell élnem amit senki sem szeret hallani mint érvet::ha szeret akkor még egy padon ülve ,beszélgetve is jól érzi magát veled.Ha meg csak önmagát szereti akkor a csillagokat is lehozhatod Neki akkor sem lessz veled (de lehet hogy senkivel)boldog.

Arra nem tudom hogy sor került-e hogy bevallottad Neki miszerint pillanatnyilag padlón vagy anyagilag és válasszatok olyan programot ami kicsit kevésbbé költségigényes.Ha megérti akkor jó ,ha nem akkor jobb ha most télak!!Nem döl össze a világ.

Persze ha csak önigazolásra van szükséged és magad is így gondoltad akkor biztosan nem sokat ért a hegyibeszédem.Kivánom hogy tudjatok közös nevezőre jutni mert nem biztos hogy egy új kapcsolat jobb lenne!!Tehát:::ŐSZINTESÉG egymás iránt,ez a megoldás kulcsa!!!

2010. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Őő, igen már mondtam neki, sőt tudja nagyon jól, hogy most nem vagyok anyagi toppon. Hát most így visszanézve, igen a legjobb megoldás, ha nem keresem és lemondom a találkozót.

2010. okt. 23. 13:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Adj még egy esélyt !!Az úgy ferr!!!!
2010. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van jó pár ismerősöm, akik 1 hétvégére 5ezret költenek, míg nekem 500am van jó esetben. Aztán ha hívnak valahova, megmondom nekik, hogy nincs pénzem, ha igényt tartanak a társaságomra, akkor fizessenek nekem is, vagy olyan helyre menjünk, ami olcsó :D
2010. okt. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is van olyan barátnőm, aki soha nem élte azt át, milyen, amikor kevés pénzből kell élni. Bár szerencsém van, mert ő segítőkész, például ruhákat nézegettünk és felpróbáltatott velem egyet. Tényleg jól állt, nem is volt veszélyesen drága, "csak párezer forint", de mondtam, hogy ezt most nem szeretném megvenni. Azonnal levágta, mi a helyzet, és amíg felpróbáltatott velem egy másik ruhát, megvette nekem azt.

Találkozónál is már egészen jól "megneveltem". Ha találkozunk, mindig vagy elhívom magamhoz, főzök egy teát, zenét hallgatunk, esetleg sütit sütünk, megnézünk egy filmet itthon vagy ilyesmi.


Viszont: szerintem itt most te sem a legjobban cselekedtél. A legrosszabb, amikor az ember sértődötten közli, hogy nincs pénze.

Sokkal célszerűbb azt mondani, hogy nincs kedved, inkább sétálnál egyet, még amíg lehet, mert nemsokára itt a tél, ilyesmi. Ezzel elkerülhetők az ilyen szituációk.

2010. okt. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!