Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kezdő íróként használnátok...

Kezdő íróként használnátok álnevet az első könyv kiadásakor, ha a neved megegyezik egy híres múltbéli íróéval?

Figyelt kérdés
Példának okáért, ha mondjuk az lenne a neved, hogy Gárdonyi Géza. Esetleg G. Géza néven publikálnál?

jan. 30. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ajánlatos
jan. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
"NemazaGárdonyi" néven.
jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Én alapból is írói álnévvel adtam ki a könyveimet pár okból.


1. Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki vagyok valójában (nem, az olvasóimnak sem).

2. Az első pontot folytatva, nem akarom, hogy megtaláljanak. Sem az újságírók, sem filmstúdiók. Legalábbis nem a valós adataimmal.

3. Az írói és a valós énemet két különbözőként kezelem.

4. Régi ismerősök hirtelen ne tudjanak felbukkanni és bájologni, csak mert híres lettem.

5. Párom kivételével a közvetlen családom, szüleim és testvéremék sem tudják, hogy "teljes munkaidőmben" író vagyok, azt hiszik szimplán távmunkában adminisztrátorkodom.

jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer író lennék, lenne álnevem. 3-as válaszoló tökéletesen felsorolta a miérteket.
jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamit változtatnék rajta,mert énekesből is pl az idősebb Csuka Mónika nehezményezte, hogy az X-Faktoros Csuka Mónikával egy betű eltérés sincs a nevük között, tehát, gondolom valami ilyesmire gondolt, hogy pl Csuka B. Mónika, mégha alapból nincs is ott pl B., csakhogy meg tudják őket különböztetni. Erre az ifjabbik Csuka Mónika is posztolt egyet, hogy a szülei pont az idősebb Csuka Mónika tiszteletére választották anno ezt a nevet.

:)


Szóval valami változtatást ajánlanék írói nevednek. :)

febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló véleményen vagyok, mint 3-as.


Annyi, hogy haszonleső családom elől is titkolom.


S nem íróként, hanem kézműves, grafikus tevékenységekben használok álnevet.


Alapon a legtöbb introvertáltabb alkotó szeret a színfalak mögött lenni s a munkáját helyezi reflektor fénybe.

febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!