Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Általános műveltség minek?

X0 kérdése:

Általános műveltség minek?

Figyelt kérdés
Engem egyáltalán nem érdekelnek a humán tantárgyak, minek vannak? Szerencsére már megszabadultam tőlük, rég leérettségiztem. Ilyen felesleges tárgyaim voltak: irodalom, középiskolás nyelvtan, történelem, ének-zene, rajz. Most van egyéb is: erkölcstan/hittan, hon- és népismeret, stb.

márc. 8. 16:00
 1/10 anonim válasza:
76%
Tanuld meg őket szépen, majd később megköszönöd.
márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van! Tiszta haszontalanságok. Igy legalább ha a GYK-n olvasol helyesirási hibáktol érthetetlenné válo szövegeket, nem üt meg a guta!
márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Hogy ne egy kis proli paraszt maradjál
márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es: a kérdés pont az, hogy mikor lesz rá szükség! Mikor, miért köszönöm meg?
márc. 8. 16:55
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Tudod az állandóságban a "mikor" nem értelmes. Ha úgy kérdezted volna, mikor nincs rá szükség, azt válaszoltam volna, mélyalvásban. De amint felébredsz, azonnal. Az általános műveltség része például annak ismerete, hogy mi is az általános műveltség. Mert egy dolog állítható biztosan: nem az, amire te gondolsz. Amitől megszabadultál az úgy nagyjából a modor, a kommunikáció, a megértés lehetősége. Ezért meg em kísérlem elmagyarázni, mit jelent az, hogy a dolgok összefüggenek Minden mindennel. És ha valami hiányzik, ahhoz nem lehet kötődni, tehát aminek kéne, az is hiányozni fog.


Az általános műveltség része a következetesség. Ha tudnád, hogy a betűk, szavak ismerete a nyelvtan része, ha tudnád, hogy a szavak megfelelő sorrendbe rakásának művészetét nevezhetjük irodalomnak is meg beszélgetésnek is, akkor következetességből te most analfabéta lennél és nincs lehetőséged itt álkérdezni.

márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös: egy fizikusnak, programozónak, stb. minek irodalom, történelem, ének-zene, rajz, stb? Semmi hátránya sincs a műveletlenségnek!
márc. 8. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Jé... te voltál az, aki nem tudta, ki volt Napoleon?
márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es: nem. Azt írtam, hogy felesleges volt, nem azt, hogy nem volt történelemórám! Sajnos volt...
márc. 9. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, én már ott elakadtam, hogy mi tartozik az általános műveltségbe, mi nem, ki dönti el, és mi alapján? Vagy amire nincs valódi indok, miért kellene tudni, azt általános műveltség címszóval próbálják megindokolni?
márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es: ami őket érdekli, szerintük fontos, vagy csak érdekükben áll, azt a parlament ráerőlteti a népre. Lám hittan: korábban választani lehetett: hittan vagy semmi, kevesen jártak hittanra. Most, hogy a semmit nem lehet választani, vagyis valamit úgyis kell tanulni, hát sokan a hittant választják, nem az erkölcstant, így jóval többen járnak hittanra: ez volt a kormány célja: akik korábban a semmit választották volna, közülük sokan most inkább a hittant választják, mint az erkölcstant. Akik erkölcstanra járnak, azoknak csak azért kell járni rá, hogy a hittanra többen járjanak: vagyis egyszerű kib***ás velük.
márc. 11. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!