Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz, hogy a...

Szerintetek igaz, hogy a magyarok az Ural mellől származnak? Vagy nem?

Figyelt kérdés

Ha nem, légyszi indokoljátok meg.

Tudom, hogy mit tanítanak minden iskolában a magyarok eredetéről, de kíváncsi lennék, hogy ki szerint h*lyeség e

az az elmélet..


2010. okt. 27. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Ahhoz, hogy valaki megmondja, h igaz-e, eléggé sokat kéne kutatnia, és a kutatásnak nem abban kéne kimerülni, hogy elolvas néhány cikket a neten...

Szerintem nem hülyeség amit suliban tanítanak.

2010. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérést. Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek az, amit tanítanak teljesen hihető és reális? (mondjuk a vándorlási útvonal)
2010. okt. 27. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

A vándorlási útvonalat a nyelv alapján rekonstruálták. Közben az emberek keveredhettek is.

Nem beszélve a honfoglalás utáni időről.

2010. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
25%

Azt is tanítják, h a finnekkel nagy nyelvrokonságban állunk. No hát ezt Finnországban -asszem- 2002 óta NEM tanítják, mert rájöttek, h ez nem így van. Belénk meg tömik ezt a hülyeséget, ahelyett, h kimondanák, h igen, itt Európa közepe (tájékán) van egy nyelv, ami semmi máshoz nem hasonlít.

Hjajj, bocsi, néha kitör belőlem a magyar érzelem...:)

2010. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hazugság az egész. Szittya-hun származásúak vagyunk.
2010. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jo kerdes de vajon melyik nepnek bizonyitott teljes egeszeben az eredete? Az biztos, hogy regen vandoroltak a nepek ami tobb szaz evig is eltartott majd utkozben csatlakoztak hozzajuk mas naciok is. Na most nagy kerdes, hogy amikor celba ertek melyik nepcsoport lett a dominans es az eppen mikor csatlakozott stb. Kutatni mindent lehet de mi van akkor ha pl a magyarok eseteben az Ural is csak egy "piheno" pont volt ami eltartott egy ideg stb. Az meg hogy kik hol milyen kulturaval utkoztek es tettek magukeva szinten nem jelent semmit. Azt mondjak az emberiseg bolcsoje Afrika tehat elvileg onnan szarmazik minden ember. A regidokben tortentek dolgok pl jegkorszak stb. na most ki tudja akkor is honnan hova tertottak az emberek? Szoval ez a ki honnan szarmazik egy erdekes dolog csak azt kellene eldonteni mikortol szamitva...
2010. okt. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A Kazahok testvéreiknek tartanak minket. Nemrég olvastam, hogy a génkutatók szerint (vagy mi?!) hozzájuk állunk a legközelebb.
2010. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

"Szerintetek igaz, hogy a magyarok az Ural mellől származnak?"


Ilyesmit senki sem állít :)))


Nem "a magyarok" származásáról van szó, hiszen a magyarok többsége germán, szláv stb. származású. Az elmélet lényege az, hogy az az etnikum, amely a magyarság kialakulásában kulcsszerepet játszott, többek között azért, mert olyan nyelvet beszélünk, ami legnagyobb mértékben az ő nyelvükre emlékeztet, jelentős részben az Ural mellől származott. Nem "a magyarok" származtak onnan és jöttek ide a transszib expresszel 1980-ban.


Amúgy meg természetesen így van, ez bizonyított tény.


"Tudom, hogy mit tanítanak minden iskolában a magyarok eredetéről"


A jelek szerint nem tudod.

2010. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

10-27 21:57


1. A finnek természetesen tanítják a magyar-finn nyelvrokonságot.


2. Sose fogom megérteni, egyesek "nemzeti érzelmek" miatt miért tagadják le a finnekkel való rokonságot. Mi az olyan borzasztó a finneken? Miért annyival "márkásabbak" náluk a kazahok? Szerintem pont fordítva van, de mindegy.

2010. okt. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 07:58


"A kazahok" vagy 20 kazah? Nem mindegy.


Kb. mintha valaki azt mondaná, hogy "a magyarok" szerint a magyarok a kazahok testvérei. Hát ezt sem "a magyarok" mondják, hanem pár tucat ember, akinek ez a fejlövése.

2010. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!