Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek 3 millióval?

Mit kezdjek 3 millióval?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok.

Örököltem 3 millió forintot, és nem tudom mit kezdjek vele...

"csak úgy" elkölteni nem akarom, úgy értem, hogy nem akarom, hogy bulizás és hasonló dolgok miatt egyszer csak elfogyjon. Szerencsére a sulira nem sokat kell költenem, mert államilag támogatott szakon vagyok, és már nemsokára végzek. Tegyem be a bankba és egyszer majd jó lesz valamire? vagy kezdjem el belőle felújítani a nagymamám házát? (ami majd az enyém lesz, ha ő meghal) vagy ebből fizessem majd a lagzimat, ha lesz?:D

Ti mire költenétek? Ha van más ötletetek, írjátok meg! :)


2010. okt. 29. 11:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fektesd be (ha a nagymuter házánál nem sürgős a felújítás).

Lehet választani, hogy az összeg mekkora részét milyen kockázatú papírokba fekteted.

Szerintem érdemes a nagyobb részét "biztos papírokba" fektetni (alacsony de biztos hozam), a kisebb részét meg nagyobb kockázatúba (ahol magasabb - lehet - a hozam).

2010. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Kifizetném a hiteleimet...
2010. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én a diákhitelemet fizetném vissza, a többit bankba tenném lekötve.
2010. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én ide regisztrálnék, és 2 millióval nyitnék egy TBSZ-t (le van írva, h mi az értelme), maradék 1-el pedig tőzsdéznék.
2010. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

Remélem, a lagzi csak vicc volt! :-)

Mint az előttem válaszoló is írta, fektesd be, lehetőleg biztosabb dolgokban, hogy legalább az inflációt kövesse az értéke. De a lakásfelújítás sem hülyeség egyáltalán.

2010. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nekünk szerencsére nincs hitelünk.

Lehet, hogy az lesz, hogy berakom a bankba és lekötöm. De egyszer majd mindenképp valami "nagyobb dologra" akarom költeni, aminek van is értelme.

2010. okt. 29. 11:25
 7/20 A kérdező kommentje:
Miért lenne a lagzi vicc??
2010. okt. 29. 11:26
 8/20 anonim ***** válasza:
Az ide regisztrálnék- lemaradt, hova:) szóval ide: [link]
2010. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Biztos, hogy hárommilliós lagzit akarsz? Tényleg úgy gondolod, hogy nem lehet értelmesebb dolgokra költeni a pánzt?
2010. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én lekötném a helyedben. A saját helyemben is, de csak addig, míg meglenne a szükséges munkaviszony egy saját lakás hiteléhez, és akkor arra költeném.
2010. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!