Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Önként csövezés Karácsonykor?...

Önként csövezés Karácsonykor? (Előzmények lent)

Figyelt kérdés

Volt már 2 csövezésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Vannak helyek, ahol olyan emberek akik egyedül töltenék a Szentestét, össze tudnak gyűlni? Na nem hontalanok a szeretetszolgálat épületében, hanem egy kicsit más közösség. Olyan "kibabrált velem az élet és most itt vagyok" típusú történetre gondolok. Akiknek amúgy lenne hol, van pénzük is, de szerencsétlenül jártak. Akik nem akarják, vagy esetleg nem merik a Karácsony estét otthon tölteni.


Én -attól tartok- ilyen leszek. A Szentestét soha nem töltöttem egyedül, és most sem fogom (otthon). Ha a Valakim nem lesz olyan helyzetben, hogy velem tölthesse, akkor nem maradok otthon. Ha nem találok ilyen "szerencsétlenül járt" kollégákat, akkor valószínűleg csövezni fogok valahol.


Tudtok hasonlóról? Egy helyet, ahol meleg van, de nem sajnálnak hivatásból? Ahol nem adnak meleg teát vagy forralt bort, és nem akarják pótolni a családtagjaimat, mert hogy azok megvannak? Vagy csövezés lesz a vége megint? :S


2010. okt. 29. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a másik két kérdésedet is. Figy ilyet mi is szoktunk csinálni 3 haverral hogy nyáron kimegyünk egy hetet csak úgy mondjuk nem csövezünk a városban hanem kinn a természetben erdőben vhol vagyunk és arra megyünk rá h minél kevesebb cuccot/kaját kelljen magunkkal vinni. Olyan túlélő-túra :) De az nyár. Te is voltál már kinn augusztusban, szeptemberben, tudod milyen veszett hideg van odakinn éjszaka.


Ez meg december :S Egy tapasztalt csöves hat réteg ruhában esetlen kibírhatja de ilyenkor már ők is bemennek a szállóba. De te nem fogod :S Sztem ne játssz ilyet, ez veszélyes, ha fagypont alatt van a hőmérséklet, kb. fél órád van. Ha nem találsz helyet, vagy elalszol (a hidegtől egy idő után pedig elálmosodsz), megfagysz! Inkább lennék otthon egyedül Szentestén mint másnap a kórházban vagy a hullaházban :S


Tök jó én is szeretem az ilyen túlélő-túrákat de azért tudnia kell az embernek h hol vannak a saját határai :S

17/F

2010. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hello,

köszi!


Jól hangzik, amit magatokról írsz a "túlélő túrákról"! :)


Én speciel egy outdoor típusú boltnak dolgozom, így addigra akár szerezhetek is be valami frenetikus thermo öltözéket. Természetesen maradandó károsodást nem szeretnék magamnak, azonban a hideg még így is elviselhetőbb, mint hogy valaki úgy karácsonyozzon...


UI.: Köszi az aggódást! :)

2010. okt. 29. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vallásos közösségek befogadnak ilyenkor, csak el kell viseld, hogy meg akarnak majd téríteni.
2010. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
vegyél ki egy szobát valahol,és kész...nem kell családdal karácsonyozni...
2010. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem megyek Jehova tanúihoz, mert tényleg meg akarnak téríteni mindig. :)


Van családom, imádom Őket. :) Megajándékozom Őket, és utána kelek útra. :) Nem Velük tölteném a Karácsonyt.

2010. okt. 29. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vok. Úgy látom, semmiképp nem tudlak lebeszélni úgyhogy pár jó tanácsot azért adok ha kinn ragadnál a szabad ég alatt :S Mi is próbáltunk egyszer kinn tölteni egy éjszakát a hidegben, de hajnal háromig bírtuk, egyikőnk se mert elaludni. Arra készülj fel azért, hogy amit augusztusban-szeptemberben átéltél az semmi volt ahhoz képest, amit decemberben fogsz :P Még akkor is h ahogy látom, elkövetted a legrosszabb hibákat :D


Először is mindig tartsd tisztán a ruhád, mert a koszos, zsíros ruhák sokkal jobban elvezetik a hőt a testedtől.


A hidegben a hideg után mindig a víz a legnagyobb ellenséged. Nedvesen már +10-15 fokban is ki tudsz hűlni :S Sokkal gyorsabban, mint szárazon. Szóval soha ne feküdj/ülj le hóra, jeges dolgokra, mert felmelegíted, és vizes leszel. Szal bármilyen kényelmetlen, padon vagy sziklán vagy ilyesmin aludj, amit előtte letöröltél (itt jön jól a törölköző :D). A földre se feküdj le soha úgy, hogy nincs alattad semmi (ruha nem jó, mert átázik) olyan, ami nem ereszti át a vizet (fém nem jó, mert gyorsan elvezeti a testhőmérsékleted). De tényleg bármilyen kényelmetlen, mindig arra kell törekedni h ne legyél nedves.


A harmadik legnagyobb ellenség a szél, építsd egy kis dombot hóból vagy gallyakból ami felfogja a szelet. Ha mégis van vmi nedves cuccod azt terítsd ki rá, a szél meg a nap nagyjából meg tudja szárítani még mínusz fokokban is. Ha gyorsan változik a szél iránya, valszeg vihar lesz, készülj fel rá…


Soha ne melegedj fel túl gyorsan, szal bármilyen jól esik a meleg, ne menj be hirtelen meleg helyre vagy tűz közelébe! Mert attól elkezdesz izzadni, átnedvesedik a ruhád és ha újra kikerülsz a hidegbe, sokkal rosszabb lesz.


Mindig legyen betakarva a fejed valamivel (kapucni) mert ott nagyon sok hőt vesztesz. Meg úgy általában amit tudsz, takarj be.


Egyébként nem nehéz hókunyhót se csinálni, én már csináltam :) Ha sok hó van összekaparsz egy csomót belőle, járkálsz rajta egy kicsit h összetömörödjön utána meg vájsz bele egy lyukat. Ne legyen túl nagy, épp csak annyi h összekucorodva elférj benne és sehol ne érj hozzá a hóhoz (elolvad, vizes leszel). A bejáratot ha tudod, fedd le, de azért maradjon légzőnyílás. És ebben se feküdj le a földre, hanem valami vízátnemeresztőre, mert úgy is vizes leszel. De ezt csak akkor lehet megcsinálni ha sok hó van :S


Minél kevesebbet mozogj (járkálj), csak annyit muszáj, mert sok energiát visz el, és közben megizzadhatsz!


Kajáról, innivalóról nem írok, mert arról gondolom tudsz gondoskodni városban.


Na és az ilyen egészségügyi dolgok:

Először ami veszélyes az az h kihűlhetsz. Azt onnan veszed észre, hogy már nem reszketsz, és nagyon álmos leszel. Ilyenkor el ne aludj! Hanem felfüggeszteni az egészet és rögtön irány a kórház.


A másik a fagyás. Ha úgy érzed, hogy a kezedet, lábadat már nehezebben mozgatod, az egy enyhe fagyási sérülés azt fel tudod melegíteni ha beteszed a kezed a hónod alá vagy a hasadra stb. Ha elaludnál, és arra kelsz h valahol van egy fagyási seb akkor az már súlyos dolog, azt ne piszkáld, mert leválhat az egész sérült bőrfelület! Hagyd békén és rögtön irány a kórház.


A harmadik h hidegben a szervezeted nagyon keményen dolgozik, kb. mintha nagyon melegben lennél, szal sok folyadék kell! Fél liter, amennyit először magaddal vittél, NAGYON kevés. Ezt úgy tudod leellenőrizni, hogy belehugyozol a hóba :) Ha sötétsárga színű, akkor már ki vagy száradva, igyál! De ha lehet, még ez előtt :D


Huhh tom h hosszú lett csak ez tényleg eléggé veszélyes és hátha segítettem ezzel. Nem akarom h bárkinek is baja legyen :S Na most hirtelen ennyi jutott eszembe.

17/F

2010. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi jutott eszembe h laza, bő ruhák legyenek rajtad, mert azok több levegőt fognak meg a levegő meg jó hőszigetelő.
2010. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hello!


Ha lehetne tízszeres plusszot adni, akkor most azt adnék! :)

Nagyon rémisztő, amiket írsz, de ugyanannyira hasznos is! KÖSZÖNÖM!

Igazán hálás vagyok a tanácsaidért!

2010. okt. 29. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!