Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem van elegem abból...

Csak nekem van elegem abból hogy a Mindenszentek-Halottak napjából Halloweent csinálnak?

Figyelt kérdés
Ez a ünnep számomra nem arról szól h beöltözök boszorkánynak és töklámpást gyújtok és bulizok ezerrel,hanem arról h kimegyek a temetőbe,megemlékezek a halottaimról,és gyertyát gyújtok értük.
2010. okt. 31. 16:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
47%

Hidd el, nekem is. Amerikát már túl sokan majmolják, jó, hogy az ünnep kelta eredetű, de az USA-ból jött át. Szánalmas, és szomorú, ahogy a régi hagyományokat egyre inkább elfelejtjük :(

17/L

2010. okt. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
63%

Amerikabol minden szokast at vett Europa


nem csodalkozunk ha Bin Laden itt is le donti az Eifel tornyot

2010. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
51%
Mi a halottak napját sem tartjuk.
2010. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
89%

Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat :)

A mindenszentek vagy mindenszentek napja keresztény ünnep, amelyet a katolikus egyházban november 1-jén tartanak a valaha élt igaz emberek tiszteletére. A halottak napját előzi meg.

A halottak napja keresztény ünnep. A katolikusok november 2-án tartják, mindenszentek napját követően.


Halloween pedig október 31.-én, azaz mindenszentek előestéjén van! Ekkor semmilyen ünnepünk nincs, tehát semmi rosszat nem tesz az aki ilyenkor bulizik. Amúgy is a halottainkra ne csak ezen az egy napon emlékezzünk, és nem kötelező ilyenkor sem otthon vagy a temetőben lenni, és sírni. A Mexikóiak például hatalmas bulit csapnak ilyenkor, és ez a kötelező gyászolás szerintem a tipikus magyar mentalitást tükrözi. Szóval had menjen bulizni aki csak akar, és érezze jól magát, engem nem zavar. Sőt az sem, hogy egy újabb amerikai hagyomány épült be a mi kultúránkba is.

Megkérdezhetném, hogy Te mennyi idős vagy?

2010. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
82%
igen,ugyanazt akartam írni amit az előző.
2010. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
67%
Hányszor teszitek még fel ezt a kérdést??
2010. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
91%
A kettő nem kell, hogy kizárja egymást.
2010. okt. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg ez a vicc, hogy mindenkit ez foglalkoztat, mikor a kettőnek köze sincs egymáshoz XD Legalábbis ilyen szemszögből nincs :D De irigylem azokat, akiknek ennyire nincsenek otthon problémái, hogy ilyeneken kell fennakadniuk!
2010. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 A kérdező kommentje:
Bocs,nem láttam h kiírtak már hasonló témájú kérdést.A felvilágosítást köszönöm,én még ennek tudatában sem érzem úgy,hogy illendő lenne bulizni.Amúgy 30 éves vagyok,szóval nem egy őskövület,és külön örültem az első válasznak,amit egy 17 éves lány írt.Nem kellene az értékes ünnepeinket és hagyományainkat lecserélni egy más kultúra értéktelen tevékenységére,van sok más ünnepünk egész évben,amin lehet bulizni.Mi nem vagyunk Mexikóiak,sem amerikaiak,mellesleg nem is igen hiszem,hogy az amerikaiaknál szokás kimenni a temetőbe gyertyát gyújtani.És természetesen nem gondolnám én sem,hogy csak ezen az egyetlen napon kellene emlékezni,csak sajnos sokan vannak,akik mégis csak most teszik ezt meg.
2010. okt. 31. 16:40
 10/98 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vagyok konzervatív. Szerintem nem zárják ki egymást, de egy évben minimun illik megemlékezni az elhunyt hozzátartozókról.

Viszont ezt nem kellene a halloween rovására.

2010. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!