Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem van elegem abból...

Csak nekem van elegem abból hogy a Mindenszentek-Halottak napjából Halloweent csinálnak?

Figyelt kérdés
Ez a ünnep számomra nem arról szól h beöltözök boszorkánynak és töklámpást gyújtok és bulizok ezerrel,hanem arról h kimegyek a temetőbe,megemlékezek a halottaimról,és gyertyát gyújtok értük.
2010. okt. 31. 16:06
 41/98 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanannyira nem voltam halott, mint te. Még is alkotok véleményt, ugyan úgy mint te. Igaz ez a kettő szöges ellenttetje egymásnak, de én akkor is még életükben fogom megbecsülni a szeretteimet, és részemről lezárva a téma.
2010. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 A kérdező kommentje:

16.18 nak:


38 válasz érkezett eddig,és két órája tettem fel a kérdést..ezek szerint még mindig érdekli ez a téma az embereket.

2010. okt. 31. 17:56
 43/98 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek egy mélyen vallásos családot. Egyikük idős szüleivel eladatták a házukat, a kert végében egy sufniba költöztették őket, amit fűteni sem lehetett rendesen. Mindkét idős ember rákos lett. A néni elpanaszolta nekem, hogy úgy vágyna, hogy egy kád meleg vízbe beülhetne, mert csontjáig át van fagyva, s csak egy lavór van a sufniban, de a "gyerekek" kulcsra zárják a házat, ő nem mehet fel oda. Az unokájának, aki lelkésznek tanult, de arra nem volt ideje, hogy vegyen egy kis nápolyit, mikor a nagybeteg papa arra vágyott. A mentővel senki nem kísérte be az öregeket, mert szimulálják a betegséget. Szóval ilyen bánásmódban volt a kis öregeknek része. Ma mindannyian kimentek a temetőbe, mert ők tisztelik a halottaikat.Talán még énekeltek is a sírnál, s a lelkész is erre tanítja a híveit.
2010. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 A kérdező kommentje:
Utolsó én életükben,és HALÁLUKBAN is becsülöm a szeretteimet,és megadom a tiszteletet nekik,hogy ezen az ünnepen nem megyek el bulizni.
2010. okt. 31. 17:59
 45/98 anonim ***** válasza:
100%
Ez így helyes, természetes,ezt senki nem vitatja. Az a visszatetsző, ha belelátsz valaki álszent viselkedésébe.Ilyenkor malomkeréknyi csokor, de életében a legminimálisabb figyelem sem a hozzátartozónak.
2010. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, olvasd már el a tájékoztató írásokat is. Halloween október 31. Mindenszentek november 1. Halottak napja november 2. Hol ütközik? SEHOL! Te elvárod, hogy más tiszteletben tartsa a te hagyományaidat, de te nem tartod tiszteletben másokét, holott nincs is ütközés, ráadásul téves ismereteid vannak? Hogy van ez?


Halloween nem amerikai ünnep, hanem kelta, ők meg nem amerikában éltek. Mielőtt ítélkezel, tedd már helyére a dolgokat és a napokat, mert úgy látom, nálad fogalomzavar is van meg a napok is összefolynak. (írtam normálisan, de most a te stílusodban próbálkozok, hátha ez eljut az agyadig, mert a normális hangnem szemmel láthatólag nem jutott el...)

2010. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 A kérdező kommentje:

Természetesen,ellenpéldák mindig vannak.


Utolsó:


Szerintem te értesz félre kissé,mivel senkitől semmit sem várok el,tőlem úgy táncol mindenki a nagymamája,édesapja,anyja sírján,ahogyan akar.Mellesleg ismét megemlítem,h nem én vagyok az egyetlen ebben az országban,aki így gondolkodik,ajánlom figyelmedbe a válaszok áttekintését,tehát nem csak engem kell szapulni. sírján,ahogy akar.Nálam a HALÁL nem OK az ünneplésre,sem elsején,sem másodikán,de még 31-én SEM.Ennyi.

2010. okt. 31. 18:14
 48/98 anonim ***** válasza:
41%
Takarmánytökből készül a töklámpás: más célra nehezen adható el, most pedig viszik, mint a cukrot. Mint a Valentinozás: kemény kereskedelmi érdek.
2010. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
88%
Akinek NINCS sírja (háborúkban elesett katonák, szóróparcellák stb.) annak is lehet a fővárosi temetőkben emlékhelyen mécsest gyújtani. Kinek-kinek hite szerint: van feszülettel és anélkül is emlékhely. Rengeteg mécses ég ott is, nemcsak a sírokon, nem mindenki tud méregdrága virágot venni, de akkor is visz valamit, mert a szeretteit nem akarja elfelejteni. Ez a MI hagyományunk.
2010. okt. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
82%
Forgasd csak ki a szavainkat, látom erre megy ki a játék. Senki nem a szerettei sírján fog táncolni, meg nem is halottak napján. De azt hiszel amit szeretnél :)
2010. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!