Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen volt a 80-as/90-es...

Milyen volt a 80-as/90-es években fiatalnak lenni? Miben volt más?

Figyelt kérdés
Ha van kedved mesélj kérlek,érdekel :)
2010. nov. 7. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

egészen más volt

se 40 tvcsatorna, se net

volt ellenben közösség, igazi barátságok, jó programok stb. stb.

ez a mai nagyon silány

2010. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb különbség, hogy akkoriban a tizenéveseknek voltak hobbijaik. Mivel nem volt se 40 tévécsatorna, se net, se semmi ilyesmi, ezért kreatívnak kellett lenni a szabadidő eltöltésében.


Mikor tizenéves voltam, természetes volt, hogy van, aki képzőművészettel foglalkozik suli mellett, van aki versenyszerűen sportol, mások szerepjátékokat játszottak, együttest alapítottak, volt aki köveket gyűjtött, még olyan is, aki csontokat, és még sorolhatnám.


Manapság meg a tizenévesek egyetlen szórakozási módja, hogy elmennek bulizni, részegre isszák magukat, fetrengenek a saját hányadékukban és kefélnek. Tisztelet a kivételnek, aki egyre kevesebb. Itt a gyk-n is körülnézve egy csomó 12-15 évesnek az a legfőbb problémája, hogy nem engedik el éjszaka bulizni (de elmegy csak azért is). Mint ha mást nem is lehetne csinálni.

2010. nov. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudom milyen lehetett, de én biztos hogy rossz időbe születtem :) 20/L
2010. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is akkor voltam fiatal, és hát nagyon más világ volt akkor. Nemcsak a politika miatt, hanem mert nekünk még egész más volt az értékrendünk. Nem az volt a menő, aki drága márkás cuccokban járt, nem tanult, folyton bulizott, drogozott, ivott mint a gödény. Az osztályunkban max. 1-2 k*rva volt, a maiakban kb. ennyi a normális. (tisztelet a kivételnek) Sokkal többet beszélgettünk a társainkkal, nem volt ennyi magányos befordult fiatal. Sokat jártunk közösségekbe, így nem volt gond az ismerkedés sem. Valahogy mindenki megtalálta a párját... Voltak céljaink és ha valaki megkérdezte, hogy mi leszel, ha nagy leszel - nem az volt a válasz, hogy celeb, gazdag vállalkozó, milliomos, vagy nyugdíjjas!
2010. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En a 90-es evekben voltam gyerek es szerintem akkor jobb volt gyereknek lenni. Ezt nem a nosztalgia mondatja velem. A mai gyerekek sokkal tobb veszelynek vannak kiteve. Nem tudom, hogy lenne-e olyan musor akar reggeli, akar delutani idosavban, ami ele le mernem ultetni a gyerekeket, a neten is nagy veszely leselkedik a gyerekekre, es kozben teljesen elszigetelodnek a valo vilagtol, az emberektol. Mikor en gyerek voltam, pl. nyari szunetben nem volt olyan este, hogy nem jatszott volna egyutt az utca gyerek serege, most meg alig latni valakit az utcan meg mar abban sem lehet megbizni. Meg azt is erdekes latni, hogy a gyerekeknek egyre tobb minden adott ahhoz, hogy tanuljanak, gyarapodjanak tudasban, megsem lesznek muveltebbek, max. tajekozottabbak.
2010. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

volt valamiféle jövőkép, így nem volt ennyi lelki sérült.

legalábbis szüleim szerint.

2010. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

85-ben születtem, a 90-es években kezdtem kamaszodni. Mi volt akkor? Az internethez csak nagyon kevés magánszemélynek volt hozzáférése, szinte csak cégek használták. Az általános suliban egyetlen gép volt a számtech. teremben, amin volt Internet hozzáférés. Egy darab számítógépünk volt otthon, Windows 95-tel, ami akkor már elég nagy szám volt. Közel sem volt ennyi csatorna a TV-ben, viszont már volt HBO, néhány zenecsatorna (Z+) meg a német Vivát néztük a barátnőimmel. Mivel ütöttük el az időnket? Hallgattuk a bugyuta együtteseket (ugyanúgy megvoltak akkor is a fiúegyüttesek), kipróbáltuk anyukáink parfümjét, sminkcuccát, pizzát rendeltünk, videófilmeket kölcsönöztünk ki a sarki tékából (szó se volt még akkoriban DVD-ről meg filmletöltésről). Istenem, milyen fura ezt leírni:)) 12-13-14 éves voltam ekkoriban. Nyaranta táborba jártam, barátnőkkel lógtam, strandoltunk, görkoriztunk, bicajoztunk ilyesmi.

24 N

2010. nov. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hintalow ***** válasza:
96%
A fiatalságára mindenki nosztalgiával gondol, függetlenül akkor hogy mikor történt
2010. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!