Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan illeszkedjek be az...

Hogyan illeszkedjek be az osztályomba?

Figyelt kérdés

Soha nem sikerült igazából beilleszkedenm egy közösségbe sem, és nagyon szarul érzem magam..


köszönöm a válaszokat..


2010. nov. 8. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

akkor ne próbálj beilleszkedni

légy jobb náluk

lépj túl rajtuk

keress más társaságot ami komolyabb: pl túra csoport v akármi

2010. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a baráti kör megvan, elég nagy.. de még elég sok ideig együtt leszünk, szóval..:(
2010. nov. 8. 22:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess többet, és próbáld elengedni magad.:)

Tudom nem egyszerű, nekem se annyira jön be eddig az új osztályom.

2010. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

kösz szépen..



megpróbálok beszélgetni velük..

2010. nov. 8. 22:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne velük!! Hanem először egy emberrel próbálj meg kialakítani valami barátság-félét. Ha az már megvan, akkor könnyebben jön a következő.. :) A félév végére már akár egy kisebb csoportba is simán bele fogsz tartozni. Csak bátran!
2010. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Ja beszélgess velük és próbáld pket megérteni még akkor is ha az nehezen megy mert nem a te stílusod, próbáld megérteni, hogy ők min nevetnek és a szokásaikat is, így talán könnyebben megy, de nem muszály nagy haveroknak lennetek mert a sulin kívül van csak igazán nagy élet ;)

16F

2010. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
muszáj*
2010. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld érdeklődve figyelni őket. És ha beszélgetésre kerül sor lássák rajtad azt, hogy nyitott vagy a gondolataik felé. Akard őszintén megismerni őket. És ez nem jelenti azt, hogy föl kellene adnod az egyéniséged. Egy közösség tagjaként is lehetsz egyéniség.

Szép napot neked!

ParlanDo

2010. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy osztályban mindig vannak szerepek, pl. jó tanulók, jó sportolók, jó angolos, jó matekos, belőlük általában több is van. Aztán, vannak speciális esetek, amikor valaki valamit sulin kívül csinál, vagy tehetséges valamiben, pl. jól gitározik, játszik egy együttesben a zenesuliban, színjátszókörre jár, balettozik, kerületi snowboard junior bajnok, íjász bajnok, ilyesmikre gondolok. És van a maradék, a töltelék, akik valahogy idekerültek, próbálják átvészelni a négy évet és olyan, mintha ott se lennének. Ők azok, akik leginkább hasonló gondokkal küzdenek (persze, a többieket is foglalkoztatja nagyon is, hogy mennyire fogadják el őket, csak kevesebb idejük jut az agyalásra :)


Szóval, keresd meg, hogy miben vagy jó, mihez van tehetséged, fejleszd és ne szégyelld megmutatni! Lehetsz jó énekes, jó vers- vagy mesemondó közöttük, jelentkezhetsz tanulmányi versenyre, mindegy. Mi az, amit már eddig is csináltál?

Tény, hogy valami olyasminek kell lenned, amivel kivívod az elismerést. Az a vicc, hogy amiben eltérsz a többitől, az ragaszt rád egy címkét, hogy te vagy az osztály .....-a, onnantól máris integráltad magad a közösségbe. Remélem, nem voltam zavaros :)

2010. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor szembesültem ehhez hasonló beilleszkedési problémákkal, amikor általánosból bekerültem a középsuliba. Rajtam kívül mindenki ismert valakit, már a gólyatáborban megvoltak a klikkek. Egy lány volt még így kirekesztve, vele jól elvoltam, de ő hamarosan távozott is az iskolából. Sosem volt még ilyen gondom; nyitott, barátságos, széles érdeklődési körrel rendelkező embernek tartom magam. Nem értettem a dolgot. Eleinte próbáltam a közelükbe férkőzni, mindent megpróbáltam, de mindhiába, ők nem voltak nyitottak a társaságomra. :( Életem legrosszabb másfél éve volt. Ez főleg azért volt különösen nehéz számomra, mert rengeteg barátom volt, hétvégén partyk, igazi közösségi alkat voltam. Ahogy teltek a napok, és én egyedül ültem a folyosón, sokat filóztam azon, hogy mit csinálok rosszul stb. és akkor be kellett, hogy valljam: ez a közeg nem akar engem! Nem érdekli őket semmi, csak hogy nekik jó, a többi meg le van sz*rva! Frankón átnéztek rajtam. Szóval, csak annyi a tanulság, hogy vannak helyzetek, amikor a fejed tetejére állhatsz, akkor sem tudsz beilleszkedni. Ahhoz, hogy egy kapcsolat létrejöjjön, mindkét félnek akarnia kell! Aztán átmentem egy másik suliba, ott érdekes módon már az első nap sikerült beilleszkednem.
2010. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!