Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mér utálhatnak az osztálytársa...

Mér utálhatnak az osztálytársaim, és miért nincsenek barátaim? 13/L

Figyelt kérdés

Mert már több ember is kihasznált, és úgy érzem nincs senki akiben megbízhatok.Akik meg vannak úgy kb 3-an a szüleim nem szeretik hogy velük vagyok.Folyton piszkálnak mindennel. Apukám szerint csak azért mert én sok mindent megkapok.Meg hogy irigykednek mert jobb tanuló vagyok náluk, és többször voltam már Görögországban.Már elvesztettem minden reményt afelől hogy van bárki is akivel együtt lehetnék suliban, vagy utána.Lehet hogy nem követem a divatot, és úgy öltözködök ahogy akarok, de azért ez nem jelenti azt hogy utálni kell.Még MSN-en se írnak, és még csak a környéken se nagyon vannak velem egykorú lányok.Meg ilyen táborokban jól kijövök a suliban lévő gyerekekkel, de a suliban már aa saját oszt. társaikkal vannak.Meg amúgy se nagyon jövök ki mostanában a szüleimmel se. úgy érzem magam hogy bárki ellökhet magától de nem tudok mást tenni hagynom kell.Az oszt. társaim is csak azért akarnak mellém ülni az órákon hogy rólam lessenek.És a családban nem csak én voltam így.A bátyámmal is hasonló eset volt, mert amikor másnak nem volt internetje akkor mindenki hozzánk jött.meg amúgy is tényleg sok mindent megkapok mert gépem, plazma tv-m, meg stb. de ez nekem rossz mert nemrég halt meg a papám is és ezzel nem törődik senki se hogy rosszul vagyok-e.És még ha van is barátom ő nem jöhet hozzánk mert az anyukája nem engedi hogy elmenjek vele meg hasonlók.És ráadásul mindenki az osztályban bunkó, és ezen nem azt értem hogy velem hanem mindenkivel.A suliban 2 neoncsövet vertek ki a lámpából meg stb. balesetek voltak.És az of. is nagyon "bunkó" velem mert engem hibáztat hogy nem csinálok semmit a közösségért.Pedig én próbálkozok de nem tudok.Meg nem törődik semmivel, és azt mondja nem érdemeljük meg a közös programokat(pl.osztálykirándulás, osztálybulik stb.)És én nem bírom azt nézni hogy mindenki van 300 barátja és csak arra vagyok hasznos hogy megírjam más háziját.És mi lehet az oka ennek hogy ilyen emberek vesznek körül.Amúgy se voltam mindig ilyen lányos meg minden mert kisebb koromban is fiúkkal lógtam inkább mint lányokkal.És ez lenne az oka?

Meg lehet hogy tényleg túl sokat beszélek mindenről, de a barátoknak az a dolguk hogy másokat a hibákkal együtt szeressék. Vagy ilyen csak a mesében létezik?


Azért előre is köszi a válaszokat


2010. nov. 13. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem kissé nagyzoló vagy, itt is ki a francot érdekel, hogy voltál többször Görögo-ban vagy milyen cuccaid vannak... Sneki nem kérdezte, de te azért felsorold. Beképzeltnek láthatnak.
2010. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

nem tudom miért utálnak..: S de szerintem ha ők is ilyen bunkók veled akkor ne enged egyikőjüket sem melléd ülni órán, hogy csak lessenek rólad..és föképp nem segíts nekik a háziba. kapjanak csak rossz jegyeket. probálj meg uj barátokat szerezni..pl. itt is lehetne :) Ird ki, h hol laksz és biztos lessz barátod mert nem mindnekinek van..amugy én is igy vagyok valhogy..vlamikor csak azért vok jó, h segítsek neki aztán szünetbe emg leszar néha.:S de ezvan ilyenek az emberek..remélem segítettem, és ne kesereggy el :) Amugy én leszek a barátnőd :)

Szia :) 15/L, Pécs

2010. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Próbálj ismerkedni táborban ahol nincsenek osz. társaid mert úgy könnyebb ismerkedni, mert akkor nem csak velük foglalkozol.Járj szakkkörökre mert ott olyanokkal ismerkedhetsz akiknek hasonló az érdeklődési köre mint neked. Remélem segíthettem :)
2010. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

Ebben a cipőben jártam én is,mikor a te korodban voltam.

Mindent megpróbáltam,hogy megkedveltessem magam, de hiába. Sőt sokat sírtam,és még hiányoztam is :) De így is eltelt. Új suli, 1-2 évig minden jól ment, utána újabb,és így átvészeltem ezt az egészet.

Az új suli arra volt jó,hogy senki nem ismert,én se őket, és így még találtam néhány olyant,akivel elvoltam. Persze egy darabig.

Vagyis ha nem oldódik meg válts sulit, vagy hagyd csak, majd lesz másképp is,meglátod.

20/L

2010. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Szia!:)

Nagyon rossz lehet Neked. Olvastam a kérdésed és egyből tudtam hogy szeretnék segíteni és gondolkozom hogy mit tehetnél. Eddig arra jutottam, hogy semmiképp ne engedd hogy kihasználjanak, mert jól érzékeled, attól mert még megengeded hogy lemásolják a házidat, vagy esetleg anyagi helyzeteddel visszaélnek( ha esetleg ilyen is van) attól még nem fognak jobban SZERETNI. Semmiképp ne így próbálj barátokat szerezni, de azthiszem ezt Te is érzed. Nemtudom, hogy jársz e bármiféle különórára, sport, zene, színjátszó,kézműves,bármi ami érdekel. Mert már a hasonló érdeklődési körben sokkal nagyobb esély van találni egy hozzád megfelelő barátot. Ha már az osztályban nincsenek. Ezen nagyon sokat nme lehet változtatni. De biztos, hogy nincs? Egy ember se akivel esetleg őszintén el tudnál beszélgetni? A neme lényegtelen. Nagy szükséged van rá ilyen korban hogy legyen valaki akivel őszintén mindenről tudsz beszélgetni,. és nme a dedós egymás ugratása van. És mivel a szüleiddel sem vagy jóban, akár a családban vagy máshol akár felnőttet is kereshetsz, akivle meg tudod beszélni.

Még gondolkozok hogy milyen tanáccsal tudnék Neked segíteni, mert tudom, hogy ez nem lehet jó.

Amőgy meg utolsó kérdésedre válaszolva, nincsen azza a világon semmi baj ha sokat beszélsz!:)A legjobb barátoknak tényleg eza dolguk, sok mással együtt.Szóval persze azs e ogndd ha a legjobb barátod egy idő után rádszól hogy jóó érti, ne cifrázd túl stb. Énis sokat beszélek, az egyik legjobb barátnőm is. És én simán meghallgatom. Mert érdekel.És nme baj ha sokat beszél. Csak meg kell találni azt aki hozzáda legjobban passzol.

Az, hogy msnen nem írdnak, azt meg szar le.Nem is ott kell nagyokat barátkozni!

Na még fogok Neked írni és ne add fela reményt!:)

2010. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi :) Ez így most jól jött mert jobban lettem kicsivel:D És igen járok szakkörökre is. Meg azért az érdeklődésem is eléggé fura de tudom hogy az a pár barátom pont ezeket szereti bennem :D

És próbáltam beszélni valakivel akit megismertem és vele nagyon jól éreztem magam és sokat beszéltünk és rádöbbentem hogy sok a közös :) csak hogy 4-5 évvel idősebb és fiú ebbe az a baj hogy neki csak púp vagyok a hátán az én bajaimmal de azért ő is szeret

És amúgy Kaposváron lakok :)

2010. nov. 13. 20:30
 7/17 anonim ***** válasza:

"Meg azért az érdeklődésem is eléggé fura"


Mégis micsoda?


Óriáspókok, egykerekű biciklizés, traktorszerelés...? Vagy mi? :)

2010. nov. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát először is a medúzák :) majdnem mindennap megnézek egy filmet :D és eléggé furának tartom magamat emiatt de a CoD 2 meg az amúgy az ilyen PC-s játékok, meg nagyon szeretek búvárkodni :)
2010. nov. 14. 09:37
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem odaírni hogy naponta 2 rajzot készítek el :P
2010. nov. 14. 09:41
 10/17 anonim válasza:
47%
A leírtak alapján biztos, hogy különbözöl tőlük. Mindent megkapsz, jól is tanulsz, megvan mindened, jártál szép helyeken ahová ők talán sosem fognak eljutni. A többiek persze szegények, és nem is jó tanulók. Ha ezzel tisztában vagy akkor miért hangoztatod is, hogy neked mid van? Minden okuk megvan rá, hogy irigyeljenek téged, más vagy mint ők. De elsősorban ez nem az ő hibájuk hanem a szüleid hibája. Elmondod nekik ezeket a dolgokat? Mert el kell mondanod nekik! ha azt el tudták érni, hogy neked mindened meglegyen, akkor azt mért nem tudták elérni, hogy hozzád hasonló jómodu iskolába járassanak téged, ahol olyanok a tanulók mint te? Nem a megfelelő helyen vagy! Nem vagy oda való. Lehet, hogy túlzok de elitebb iskolában a helyed, ahol olyanok vannak akiknek szintén mindenük megvan, és akár már Egyiptomot is megjárták nyaralás során. De ha magasabb iskolába is tovább mész, főiskola, egyetem akkor már jobban fogod érezni magad, az egész osztály a barátod lesz, pontosan azért mert a jó tanulók odáig biztos, hogy eljutnak. Később jobb lesz. A többieket nem akarom lenézni, csak különbözöl tőlük. Azt ajánlom beszélj a szüleiddel, mindent mondjál el, ami zavar téged, ha csak meghallgatnak már az is jó. Te pedig légy szép, jomodu, boldog, de ne kegyetlen. Mert akkor már nem tud rajtad senki segíteni.
2010. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!