Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én nem szeretem a magyar...

Szilvássy Pál kérdése:

Csak én nem szeretem a magyar Himnuszt? Ideje lenn már lecserélni valami optimistábbra.

Figyelt kérdés
Objektív válaszokat kérek, és ha lehet a magukat nagy hazafinak tartó szélsőjobbosok kíméljenek!
2010. nov. 16. 13:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
40%

"Ezt a választ te írtad.


Ez a válasz 53%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 14:32"


LOL

Na akkor azok az okosok akik lepontoztak, lennének szívesek felvázolni röviden, hogy miként befolyásolja az ország zenéje, hogy ki lesz a következő elnök, bűnözési arány hogyan alakul, mennyi jó sportoló, kiváló egyetemista születik, stb? Mégha ezek kissé össze is függenek, de mégis, mi köze minden dolognak az országban egyetlen egy zenéhez(himnusz, induló, akármi, akkor is zene ha ez nem tetszett valakinek)???

2010. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
91%

kedves lol

bár én ritkán pontozok, mert egy válasz nem jutalom vagy büntetés, de megint idézek a wikipédiából:

"...„Beszéltem egy pár sportolóval, akik azt mondták, hogy egy döntő előtt a legsúlyosabb próbatétel túlélni a Himnuszt.

Azt mesélték, hogy ha egy amerikaival kerülnek össze, akkor azt érzik, hogy az ő himnuszuk csak úgy nyomja az erőt, ők meg csak állnak és… Előre sírunk-rívunk. Majd az Isten megsegít, majd csinál valamit…”..."

hangulatkeltő hatása van. létezik olyan, hogy tömegpszichózis (ld. náci nagygyűlések). az emberi lélekre/tudatalattijára/pszichére pedig hatnak az illatok, a ZENE, a szöveg, a hangok sőt a mozdulatok is, anélkül, h az illető észrevenné. ráadásul hajlamosak vagyunk társas lényként menni a többi után.

ezen alapulnak a reklámok. megkívántatnak veled valamit, hogy vedd meg; ha többen veszik, te is hamarabb megveszed.

nagyon nehéz ezeknek a dolgoknak ellenállni, mert a tudatalattidra hatnak.

2010. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Én a Szózatot jobban szeretem igaz, de a Himnuszt is imádom. Sokan mondják, ez az egyetlen szomorú himnusz, ami hülyesés, mivel a japán, a norvég himnusz is szomorú.
2015. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!