Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről kellett lemondanotok...

Miről kellett lemondanotok pénzhiány miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a pénz nem boldogít, nem tesz szerencsésebbé, boldogabbá, de mégis jó, ha van - nekünk pedig sosem volt. És ahogy néha visszagondolok arra, hogy mennyi mindentől fosztott meg a sors, csupán mert szegények voltunk, néha kedvem lenne sírni. Pedig nem lettem ettől boldogtalan, fel tudtam fedezni az élet értékeit, és nem a pénz az Istenem, de igenis van bennem némi keserűség.

Kiskoromban szerettem volna balettet tanulni, lovagolni, zongorázni - nem volt rá pénzünk. Lemondtam a nagy álmokról, elég lett volna egy egyszerű latin tánc, egy kevésbé érdekes sport, akármilyen hangszer - nem volt rá pénzünk. Később szerettem volna nyelvet tanulni, még arra sem volt.

Soha egy csokit vagy cukrászdás sütit nem tudtam megvenni magamnak, nem hordhattam divatos ruhákat, még arra sem volt pénzem, hogy a barátaimmal elmenjek ide-oda, mert semmit nem tudtam volna fizetni. Akármit szerettem volna, folyton ott volt a szegénységünk.

Szerettem volna néha elmenni kirándulni valahova, benézni egy múzeumba, részt venni olyan dolgokban,amikben a többiek - és mégsem telt rá.

Nem azt mondom, hogy csak fizetős dolgok léteznek, egyáltalán nem, én már csak tudom, hiszem az ingyenes szolgáltatások világában nőttem fel. De máig megszakad a szívem, mert nem lehettem baletttáncos, nem lovagolhattam, még csak zenélni sem tudok. És rossz érzés az, hogy mindig mindenről le kell mondanom... sok álmomról...


2010. nov. 17. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ne haragudj, de szerintem inkább a neveltetéseddel van a probléma és nem a pénztelenséggel.

Én is szerény körülmények között nőttem fel, de minden lehetőséget megragadtam, amit csak a sors elém tett, sőt, én küzdöttem is érte, ha vmi nagyon kellett.Pl: iskola-nyelvtanulás nem csak, hogy adott volt, de kötelező is.Kirándulásokra meg az osztálypénzből elment az ember, amit kötelező volt befizetni, a másik részét meg az iskola állta - sőt, aki nem tudta befizteni, annak gyakran az önkormányzat segített.Most is van ilyen, de nagyon észnél kell lenni, mert a dolgozó embert senki nem támogatja, az ingyenélőt annál több mindennel...

Én amiatt sajnállak téged, hogy a szüleid ennyire negatívan neveltek, mert ha én tudom, hogyha szülőként nem tudok megadni vmit a gyerekemnek, mert nincs pénz, akkor kitalálok helyette száz meg száz dolgot, hogy kárpótoljam, ne érezze a hiányt.

Egyébként elmondom, hogy diákként rengeteget dolgoztam diákszövetségeken keresztül, 16 éves kortól simán lehet, nem tiltja a törvény se.Te hány éves vagy?

2010. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Nekem má' lassan mindenről :) most ott tartok, néha már ebédre sem adnak pénzt, aztán a soványságomat a cigarettára fogják...nem vicc.
2010. nov. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell bántani a kérdezőt, attól, h megragadsz ezt azt nem leszel sokkal gazdagabb.

Igazából én úgy érzem, h nem maradtam le semmiről, mondjuk mi nem vagyunk/voltunk szegények, de a nagy pénzdobálás se ment.

Most meg, h dolgozok és jól keresek több mindent megengedhetek magamnak mint eddig, szal egy szavam nem lehet.

2010. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyenlőre a saját lakásról kll lemondani, de mivel nem vagyok tipikus magyar, hogy beleragadjak a mindennapok posványába, ezért hamarosan úgyis lesz.

Hozzáállás kérdése az egész.

2010. nov. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Ne hidd azt, hogy negatív gondolatokkal vagyok tele, én megragadtam minden lehetőséget, amit csak tudtam az otthoni nyelvtanulástól kezdve az iskolai támogatásig, de van, amit lehetetlen pénz nélkül elérni. És ha épp ilyen jellegű álmaim is akadnak, nem mondhatom, hogy ne legyenek.


Egyébként 19 éves vagyok,és én is tagja vagyok több diákszövetkezetnek, de sajnos felénk nem akad munka, még fiúknak is alig, nemhogy lányoknak...

2010. nov. 18. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!