Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan dönteni...

Miért kell állandóan dönteni és miért van ennyi nézőpont?

Figyelt kérdés
Az egész élet egy baromság és őrület. Minden nézőpont kérdése, akkor miért ragaszkodjunk egy nézőponthoz? Én nem vagyok vallásos, de fel tudom fogni, hogy milyen annak lenni és néha jó is lenne, de nem teszem, mert azt tapasztalom, hogy nem igaz, de tudom milyen érzés az, hogy szeretet van mindenütt és ölelkezünk meg hasonlók, de sajnos mégsem tartom ezt valósnak. Megnézel egy filmdrámát, ami megmutatja, hogy milyen kegyetlen a világ egy történeten keresztül, hiszel neki mert igaz! És jó érzéssel mész el a képernyő elől, mert hihetetlen jó volt a film és teljesen igaz. Ha megnézel egy másikat (pl Toy Story 3, aki látta tudja milyen jó) Az bebizonyítja, hogy van barátság, szeretet, összetartás és ebben is JÓ HINNI, de attól még nem lesz igaz, amikor vége van visszatérsz a valóságba ami egyáltalán nem ilyen, pedig tudod, hogy jó lenne de még te magad is képtelen lennél olyan lenni. Annyi nézőpont van, honnan veszi mindenki, hogy az övé igaz? Miért kell folyamatosan rejtegetnem az érzékeny oldalam csak azért mert férfi vagyok? Ezt most nem úgy mondom, hogy erőltetett lenne, magától is megy a bunkóság/férfiasság, de miért nem tudom. Az ilyen könyvek/filmek mindig is kételyt ébresztettek és éreztették velem, hogy milyen szánalmas mindenki és én is, hogy részt veszek ebben.
2010. nov. 20. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolat. Én nem gondolom hogy aki hisz az szánalmas, nézd meg a Gandhi életéről szóló filmet, az igaz is, szép is. Nézd meg az Utolsó Szamurájt, ott a becsületben hittek. Igazán jellemformáló ereje a hitnek van. Amikor az ember elfogadja egy nálánál magasabb rendű lény, értelem, összhang létét. Amikor szolgál, önuralmat gyakorol, adott erkölcsi rend szerint él.


Persze az szánalmas, amikor az emberek kötik az ebet a karóhoz és mindenki másik ebet másik karóhoz, de belegondoltál már abba hogy mi van akkor, ha csak az egyiknek igaza van?

2010. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint azért, mert emberek vagyunk és megbonyolítjuk az életünket. Látod, az állatoknak nem sokat kell töprengni. Eszel, vagy megesznek. Futsz, vagy halott vagy.

A budhista szerzeteseket ilyenkor irigylem, mert az ő életük viszonylag nyugis és döntés mentes. :)

2010. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!