Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok képes ellazul...

Miért nem vagyok képes ellazulni? Kieg.

Figyelt kérdés
sziasztok. 17 éves lány vagyok. a problémám hogy egy buliban sem tudom jól érezni magam. nem érzem magam odavalónak. mindig inkább elvonulok kivonom magam mindenből, mert úgy érzem kinéznek. az osztályba se tudok beilleszkedni főként fiúbarátaim vannak. az tény hogy kritikus tudok lenni, de inkább megtartom magamnak. mi lehet velem a gond? van egy barátom több mint 9 hónapja együtt vagyunk és ő próbál segíteni. ő pont az ellentétem mindenhol jól érzi magát, mindenki befogadja... akkor engem miért nem tudnak?
2010. nov. 21. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert alapból ilyen vagy. Én sem éreztem jól magamat egyetlen egy buliban sem. És fiú barátaim voltak. Velük jobban kijöttem, mert a gyerekkoromat 2 szomszédfiúval töltöttem. Lehet egy év múlva változni fogsz, de az is lehet hogy nem.
2010. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor sincs semmi, ha ilyen vagy a barátaid így kedvelnek vszínű, nem kell mindenkinek egyformának lenni. Én pl sokkal szívesebben megyek oda olyanhoz barátkozni aki kicsit visszahúzódóbb és nem menőzik... A barátodnak meg háláld meg h ilyen rendes ;)

16F

2010. nov. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia! Én is ezzel a "problémával" küzdök... Bulikban egyáltalán nem érzem odavalónak magam, nem tudok olyan felhőtlenül ugra-bugrálni, táncikálni meg énekelni, mint a többiek, nagyobb társaságban is általában szótlan vagyok és még ha hozzá is tudnék szólni a témához, akkor se mondok semmit (persze ha a legjobb barátaimmal vagyok, akkor más a helyzet :)). Általánosban ezt nagyon cikinek éreztem, én is vágytam a népszerűek közé, gimiben már teljesen máshogy láttam a dolgot, elfogadtam, hogy ilyen vagyok, csendes, de ettől még a többiek szeretnek, befogadnak és azért próbáltak engem is bevonni a társalgásba. De most, egyetem, teljesen új környezet, ismét előjönnek a régi problémák... itt még ugye nem ismernek, és attól félek, hogy ezt a félénkségemet, visszahúzódottságomat, vagy hogy is definiáljam, esetleg érdektelenségnek nyílvánítják... Ha kettesben-hármasban vagyok valakivel-valakikkel, akkor érzem magam elememben, akkor felszabadult vagyok. Vannak barátaim, fiúk is, lányok is, akik szeretnek és mindegyikkel jól el tudok lenni, külön-külön... és egyszerűen nem értem, mi történik velem nagyobb társaságban, miért blokkolok le... Bocsi a monológért, kicsit zagyvaságnak tűnhet, segíteni se tudtam... Csak néha én is kétsegbeejtőnek érzem a helyzetet... :)
2010. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kis pia segíthet a buliban, de az osztályban inkább mással próbálkozz! :D
2010. nov. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az emberek kb. fele, de lehet, hogy több is, nem szeret bulizni, de elmegy a bulikba, mert fél, hogy különben nem tartják normálisnak.


Amúgy meg egy kis (nem sok) alkohol segít, meg az is, ha vannak barátaid a buliban. Végül, az is fontos, hogy milyen társaságban vagy, mert óriási különbségek vannak. Vannak olyan társaságok, amelyekben egy általában félénknek vagy visszahúzódónak ismert ember is teljesen fesztelenül érzi magát. Gyakran egy ilyen társaságban pont azok érzik rosszabbul magukat, akikkel te nem tudsz mit kezdeni. Pszichológusok és személyzetis szakemberek számára ezek jólismert dolgok: vannak embertípusok, akik között különféle viszonyok alakulnak ki, különböző folyamatok indulnak be; hogy milyen lesz a buli, az az összetételtől egészen érdekes módokon függhet.


Amúgy meg ha főleg fiúbarátaid vannak, akkor valószínűleg az átlagnál érzékenyebb és intelligensebb nő vagy, és nem tudsz mit kezdeni a női áskálódással, pletykálkodással, versengéssel. Van ilyen. Ne zavarjon, egyetlen "hátránya" ennek az, hogy jobb esélyeid lesznek az intelligensebb férfiaknál.

2010. nov. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnap 23:30


Nem léteznek csendesek és népszerűek. Mindenki a saját közegében "népszerű", azon kívül "csendes". Akik magukat "csendesnek" érzik, azok egyszerűen kevesebb emberhez tudnak olyan módon kapcsolódni, ahogy az egy bulihoz kell.


Ha pl. egy gimnáziumi osztály, benne 30 fővel, közös bulit tart, lesz 8-10 ember, aki nincs annyira a középpontban. Ők azok, akik "kilógnak a sorból". Na most ha ez a 8-10 ember külön szervezne egy bulit, ott lehet, hogy jól éreznék magukat, de ha közéjük tennél 1-2 főt a "népszerűek" közül, akkor azok pontosan olyan partravetett halként éreznék magukat ezen a bulin, mint az eredetin az említett 8-10 fő. Természetesen ez sokkal bonyolultabb, mert nem kétféle, hanem nagyon sokféle ember létezik. De aki magát "csendesnek", meg bulizásra képtelennek érzi, az legtöbbször csak nem találta meg a megfelelő embereket egy bulihoz, ami pedig elvben megoldható lenne, tehát nem kell fatalistának lenni ezzel kapcsolatban.

2010. nov. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gyakoriválaszok_560 ***** válasza:
Kezdetleges komplexus ? Lehet kinövöd !
2010. nov. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!