Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szomszéd...

Mit tegyek ha a szomszéd azzal fenyeget, hogy feljelent mert füstöl a kémény?

Figyelt kérdés
Már megemeltettük a kéményt de neki ez sem elég. Pedig a mi kéményünk magasabb, mint az ő háza.
2010. nov. 24. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg a kéménynek magasabbnak kell lenni, mint a tető legmagasabb pontja. Gondolom az a gondja, mint nekünk a szomszéddal, csak neki kb 2 méterrel alacsonyabban van a kémény mint kellene, és a füst a mi udvarunkon áll meg. Kb. leszarjuk am :D
2010. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába emeletettük meg a kéményt ami a tető felett már 4 m magas (gyárkémény kinézetű), mert most is azzal fenyeget hogy ránk küld minden hatóságot. Én terhes vagyok, faggyak meg itthon? vagy mit tegyek? nagyon bosszantó hogy így viselkedik.
2010. nov. 24. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

küldje, nem lesz semmi gond!

ha a szakhatóság Kéményseprő *** Vállalat igazolja, (az Önkormányzat felfogja kérni a szakvélemény adására) hogy a szabványban előírtaknak megfelelő építésű a kémény,

a szomszéd tehet egy szívességet...


szakhatóság:

[link]

[link]

2010. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az a "dolga" hogy füstöljön!


kémény

‘füstgázok szabadba vezetésére szolgáló cső, csatorna’.

[link]


[link]

Kémény (5. bekezdés)

2010. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hadd hívja őket, nekik is jár pár vidám perc...
2010. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem, ennyi erővel az uralkodó széljárást (természetfelelőst) is beperelheti, engedd, hogy fizesse a perköltséget, ha csak ennyi esze van.
2010. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!