Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd banya, aki folyton...

A szomszéd banya, aki folyton zaklat, most azt találta ki, hogy feljelent minket, mert állítólag "furcsa" szag jön ki az ajtónk repedésein át és mindez a (szerinte) szabálytalanul elhelyezett szagelszívónk miatt van. Tényleg megbüntethetnek miatta?

Figyelt kérdés
A szagelszívónk egy szekrénybe vezeti a szagot, aminek a tetején egy lyuk vezet az újabb szekrénybe, ahonnan egy lyuk a plafon felé. Kétlem, hogy 3 plafonon át felmehetne a szag, de ez a mániája. Májusban arra panaszkodott, hogy február óta hagymaszagú a konyhája miattunk, a nyáron gázszagot érzett (a lakótelepen nincs bevezetve a gáz), most meg a "furcsa" szag, ami miatt állítólag a fél ház rosszul van (hajlamos túlozni). Szóval, lehet ebből bajunk?
2011. szept. 5. 17:28
 1/7 anonim válasza:
100%
Mielőtt bármit teszel, ezért nézd meg, hogy nincs-e igaza. Tényleg irtó zavaró tud lenni akár az enyhe állandó szag is, és a rosszul elhelyezett szagelszívó valóban tud ilyet csinálni.
2011. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha szabályszerűen lett bekötve akkor nincs mitől tartanod.
2011. szept. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetris ***** válasza:
100%

Hát azért elég érdekes megoldás az, hogy a szekrénybe megy a szagelszívó, ami egy lukon át egy másik szekrénybe. Nem bántani akarlak, de talán tényleg lehet valami gond azzal a szagelszívóval.

Én a helyedben felmennén a banyához, és megkérném, hogy engedje meg, hogy beleszagoljak a levegőjébe a lakásában.

Ha látja, hogy együttműködő vagy, talán nem fog annyit cseszegetni.

2011. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó

Köszönöm, de naivitás azt hinni, hogy ettől békén hagy, 13 éve szórakozik velünk. Amúgy nem nagyon tudom elképzelni, hogy 3 plafonon át fölmegy a szag, ha olyan erős lenne nem segítene a szagelszívó. Pár hete még arra panaszkodott, hogy az elszívó miatt gázszag van (a lakótelepen nincs bevezetve gáz), májusban pedig közölte, hogy február óta áll a konyhájában a tőlünk feljött hagymaszag. Lehet, hogy hülye vagyok, de még nem találkoztam olyan hagymával, amit három hónap alatt nem lehet kiszellőztetni és ha még a 3.-on is ilyen erős, akkor az alatta lévők hogy-hogy nem érzik?

A banya szerint lyuk van a falunkon (én nem láttam) és a szag a csöveken át megy fel hozzá. :S

2011. szept. 6. 05:50
 5/7 A kérdező kommentje:

18:18

Hogy szabályszerű?

2011. szept. 6. 05:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és se tegnap nem használtuk az elszívót, se nyáron a meleg miatt.
2011. szept. 6. 05:57
 7/7 anonim válasza:
100%
Na, ezt senki sem hiszi el Neked, akkor miért kellett felszerelni? Egyszerübb lenne, ha kiszellőztetnéd főzés után a konyhát, nem pedig benyomni egy gombot. Jó helyen van a tüzhely és a felette lévő páraelszivód, nem helyezted át rossz helyre, netán felcserélted a mosogatóblokkal? Ha nem tudnád, a paneleket ugy tervezték meg, hogy a beépitett szekrényekbe nem szabadna bevezetni a készüléket, csak a kültérre, a gázok lehetnek szénmonoxid, káros anyagok, egészségre ártalmas anyagok is.
2013. nov. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!