Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 116 pontos IQ az jónak számít?...

116 pontos IQ az jónak számít? A legtöbb embernek több ennél, vagy örülhetek?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, amikor kitöltöttem az interneten az IQ tesztet 116 pont lett.


19 éves lány vagyok :)


Többször is kitöltöttem régen különböző időszakokban, azt hiszem mindig ilyen 114, 115, 117 körüli lett.


Most jutott eszembe, gondoltam megkérdezem. Szerintetek ez jó eredmény vagy nagyon hülye vagyok? :P


Gondolom több már nem is lesz soha...


2009. jan. 15. 09:48
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ja és azt a hagyományosat töltöttem ki. Tehát nem ilyen kis gagyit - véleményem szerint.
2009. jan. 15. 09:56
 2/36 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is hasonló érték szokott kijönni:(kb120-130 között), és egész normálisnak gondolom magam pedig csak gimnáziumot végeztem és portásként dolgozok.

Szerintem egész jó mert még úgyis fejlödsz.

F/37

2009. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%
A 116 átlagos érték, teljesen jó, nincs miért szégyenkezned. Az IQ-nak egyébként semmi köze ahhoz, hogy mi a munkád, egy szobafestőnek is lehet kimagaslóan magas IQ-ja. (Bocs a szobafestőktől, írhattam volna kukást is, akkor azok sértődnének meg. :))
2009. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
96%

116 átlagoson belüli felső kategória. Teljesen jó. Sőőt. :)

Viszont az iq nem sokat jelent. Ismerek olyat, aki iq alapján zseni, mégis funkcionális analfabéta, és abszolút életképtelen. Semmit sem tud elintézni, nem jön ki jól emberekkel, és egyetemet is otthagyta.

2009. jan. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen átlagos.Nekem 118 jött ki egyszer, mikor évekkel ezelőtt csináltuk. Nekem is van egy nagyon jó ismerősöm, akinek 130 körüli érték jött ki, mensa teszten, de egy csekket sem tudna befizetni, képtelen normálisan kommunkálni stb.. A iq önmagában nem sokat ér...szerintem nem kell neki jelentőséget tulajdonítani.
2009. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Én a középsulit hagytam ott, még érettségim sincs :D (Egyelőre...)


És én is egyetértek azzal, hogy nem az IQ-n múlik minden, mert sokszor egy cégnél a főnöknek fele annyi esze sincs, mint a beosztottnak. :)


Érdekes, nekem olyan kevésnek tűnik. Amikor kijött és később olvasgattam hogy 140-es emberek a nagyon okosak, elszomorodtam :)

2009. jan. 15. 10:42
 7/36 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy normális IQ. A magyaroknak (ha jól emlékszem) 110 körül van az átlaga. Egyébként ez tényleg nem meghatározó. Egy ismerősömet pl. volt, aki butának hitte, mert néha tényleg olyan kis tutyi tud lenni. Viszont ha elkezd beszélgetni, egy nagyon is intelligens ember bontakozik ki. Elényomtam egy tesztkönyvet, de félidőben megunta, összecsapta az egészet, hogy unja. Azért megszámoltam, és így, összecsapva is 123 volt neki (a Vágó Istvános műsorban "csak" 109 volt, nem értem, hogy). Amúgy asztalos, mert utált tanulni, és nem akart fősulira menni. Nagybátyámé meg 140-es, de szegényem teljesen depi és otthon él begubózva, hála a feleségének. :(
2009. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
ÁÁÁ a 116 nem átlagos. az átlagos a 100. mivel az IQ száma az átlaghoz képest határoz meg. 100 alatt átlag alatti, 100-on felül átlagon felüli. mivel az átlagba a Forest Gump féle gyengébb képességűeket is bele kell számítani, Minél messzebb van az érték száztól, annál kevesebb található belőle: sok kicsit okos, és kicsit buta, kevés nagyon okos és nagyon buta ember van.
2009. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Srapnel ***** válasza:
100%

Rossz volt olvasni, hogy mindenki mindenféle példát mond, mert van sok 80 alatti IQ-val rendelkező ember, aki a pszichiátrián szenved és még ennél is alacsonyabb iq-val rendelkező ember, aki még wc-zni sem tud egyedül, mert nem fogja föl, hogy mi az, úgyhogy köszönjük a sok "tudományos értékű" megnyilvánulást, de talán tájékozódni kellene.


Azért az IQ problémája nem olyan egyszerű, hogy itt mindenféle laikus könnyen megválaszolhatja. Az valóban igaz, hogy csakis egy dolgot mér, ami a logikai/matematikai intelligenciával, problémamegoldással függ össze, ezért valamennyire alkalmas emberek ilyen képességeinek rangsorolására. Aztán most mindenki belekever valami "sikeresség"-szerűt, mikor senki nem mondta, hogy a sikernek a magas IQ lenne a kulcsa, vagy akár a sporthoz, érzelmekhez, meg egy csomó szakmához magas IQ kellene. Mert van nagyon sok kiemelkedően magas IQ-jú ember, aki egyáltalán nem szenved, köszöni szépen, remekül él és nem depizik otthon. A depinek más oka van. Van depressziós és skizofrén, számlát befizetni képtelen 90-es iq-s is. Úgyhogy ne keverjünk össze mindenféle dolgot.


Az IQ teszt által adott átlagon felüli érték nem szükséges és nem elégséges feltétele sem a boldog életnek, sem a szociális képességeknek.

2009. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Hát... ha a matekot és a logikai dolgokat mutatja főként akkor nem értem hogy lett nekem ennyi is, mert matekból világ életemben csak 1esem volt, buktam állandóan :D máig nem értem.


De nem érdekel, mert legalább másban extra jó vagyok és ezzel el is van rendezve az életem :)) vagyis nagyon remélem. Most így gondolom.


Szerintem sem annyira fontos az IQ, nem attól függ, hogy egy ember miben jó, mihez van tehetsége és hogy jó ember-e. Lehet nagyon kedves egy egyszerűbb ember is.


Legalább sokszínű a világ.

2009. jan. 15. 11:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!