Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 116 pontos IQ az jónak számít?...

116 pontos IQ az jónak számít? A legtöbb embernek több ennél, vagy örülhetek?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, amikor kitöltöttem az interneten az IQ tesztet 116 pont lett.


19 éves lány vagyok :)


Többször is kitöltöttem régen különböző időszakokban, azt hiszem mindig ilyen 114, 115, 117 körüli lett.


Most jutott eszembe, gondoltam megkérdezem. Szerintetek ez jó eredmény vagy nagyon hülye vagyok? :P


Gondolom több már nem is lesz soha...


2009. jan. 15. 09:48
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
nekem 130, de mégse boldogulok az életben, mert egyszerűen képtelen vagyok megfelelően kezelni a retardált többséget, de azért lassan feljődök ebben is.
2012. okt. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
100%

A 116-os IQ azt jelenti, hogy a társadalom több, mint 85%-nál jobb vagy. Szerintem ez mindenképp szép dolog. Persze függ attól, hogy milyen teszt, mert sok gyenge teszt van szabadon elérhetően. Csinálj a mensa honlapján egyet, ami azon kijön, azt veheted tutira, vagy majdnem tutira. Plusz láthatod, hogy ide is sok olyan ember írt, aki folyamatosan ismételgeti ezeket a teszteket, mert ugye ezek a képességek olyanok, hogy kellő gyakorlattal rááll az agy, így néhány ponttal tudsz magasabbat elérni, ha átállítottad rá a gondolkodásodat, csak ismételgess rendszeresen. (Már nyilván ha az a célod, hogy megtudd mennyi rejtőzik még benned.)


A másik, amiről sokan írtak, hogy akinek magas az intelligencia szintje, az más téren életképtelen. Ez valóban így van. A sikertelenség szintúgy. A legtöbb ilyen ember félbehagyja a tanulmányai, és egy jó melót össze nem tud szedni, hiába lenne tehetséges, okos. Egyszerűen nem megy. Ez egy általános jelenség.

2014. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
48%
Én most töltöttem ki egy tesztet ( egy olyat amiben a választ nem 90-es-sms -ben kapod meg ) és 30 százalékos lett :):::)))) Tehát közepesen gyenge elméjű vagyok a net szerint. Amugy valóban gondok vannak a felfogásommal már rég óta. De van amiben meg jó vagyok Hála az Istennek.
2014. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
48%
Egész pontosan ezt irja :Közepes mentális retardációról (imbecilitás)van szó. Az egyének ezekkel az értékekkel nehezen taníthatók, de képesek saját magukkal törődni és egyedül élni. A népesség között 2% találhatunk ezekből az egyénekből.
2014. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Spion9 válasza:
48%

Az IQ értékek színvonalai


Az emberek, akiknek az IQ értéke magasabb, mint 140 nagyon jó feltevéseik vannak a alkotó munkában és kijelölik a többieknek az ismeret irányát. Az IQ értékeit 131 és 140 között a népességnek 3% képviseli. Kivételesen magas IQ értékről van szó.

Az IQ értéke 140 fölött


Az emberek,akiknek az IQ értéke magasabb mint 140,nagyon jó feltevéseik vannak az alkotó munkában és kijelölik a többieknek az ismeret irányát. Géniuszok az adott időszakban, kitalálnak új műveleteket és új műszereket . Ezek az emberek a népesség 0,2% képviselik. Az ismerős személyiségek közül ezt az értéket eléri Bill Gates, vagy Stephen Hawking.


Az IQ értékei 131 és 140 között


Az IQ értékeit 131 és 140 között a népességnek 3% képviseli. Kivételesen magas IQ értékről van szó. Az emberek ezekkel az értékekkel jó menedzserek, vagy szakértők a megadott szakmában, ugyanúgy jó kutatók és tudósok. Például a kaliforniai kormányzó és volt színész Arnold Schwarzenegger,vagy Nicol Kidman színésznőnek van IQ -ja ebben az értékben.


Az IQ értékei 121 és 130 között


Az értéket 121 és 130 között átlagon felülinek tartják. Az egyének ezekkel az értékekkel könnyen elvégzik a főiskolát és a menedzseri,vagy alkotó területen elérhetik a kiváló eredményeket. A népesség 6%-át ez a csoport képviseli.


Az IQ értékei 111 és 120 között


Átlag feletti inteligenciáról van szó. A főiskola ezeknek az egyéneknek nem csinál problémát és elvégzik probléma nélkül. Ha az egyén dolgos,elérheti a különleges munkahelyet a munka piacon. A népesség között találhatunk kb.12% embert ezekkel az IQ értékekkel.


Az IQ értékei 101 és 110 között


Az IQ lemért értékei 101 és110 között magas átlagnak számít. Az egyén ezekkel az értékekkel a főiskolát csak problémákkal tanulja ki, de ha következetes és szorgos elérheti a különleges munkahelyet is. Ez a csoport képviseli a népesség 25%-át.


Az IQ értékei 91 és 100 között


A lemért IQ értékeket 91 és 100 között átlagos inteligenciának tartjuk, amely a népességnek kb. 25%-át érinti. Az egyének ezekkel az értékekkel probléma nélkül leteszik az éretségi vizsgát és a közép menedzsmentben dolgoznak.


Az IQ értékei 81 és 90 között


Az emberek akiknek az IQ értékei 81 és 90 között van képesek kitanulni az alapiskolát és jól elhelyezkedni a kézzel végzett foglalkozásokban és tevékenységekben. Gyenge,átlagon aluli inteligenciáról van szó. A népesség 10%-át érint.


Az IQ értékei 71 és 80 között


Alacsonyabb fokú mentális retardációról van szó. Az egyének ezekkel az értékekkel nehezen bírkóznak meg az alapiskolában, de a kisegítő iskolákban kitanulnak probléma nélkül. A népesség 10%-át képviselik.


Az IQ értékei 51 és 70 között


Az egyének 51 és 70 IQ értékekkel megbírkóznak a kisegítő iskolával, ha valaki időt és erőt szán rájuk. Képesek saját magukkal törődni, megbírkóznak a mindennapi teendővel. Könnyű mentális retardációról(debilitás)van szó. A népességben 7% találhatjuk.


Az IQ értékei 21 és 50 között


Közepes mentális retardációról (imbecilitás)van szó. Az egyének ezekkel az értékekkel nehezen taníthatók, de képesek saját magukkal törődni és egyedül élni. A népesség között 2% találhatunk ezekből az egyénekből.


Az IQ értéke 20-ig


Nehéz mentális retardációról (idióta) van szó. Az ilyen egyén nem művelhető és nevelhető. Gyakran a mások segítségére szorul, nem képes saját magával törődni, gyakran a saját maga világában él és a külvilágot nem észleli. A népesség 0,2%-át érint.

2014. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
47%
A magyar átlag 98 pont ezzel a 19. az országok között. Én például hibátlan mensa tesztet írtam 12 évesen
2015. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!