Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Korán kezdett szexuális élet?...

Korán kezdett szexuális élet? Bocsánat, tudom ez más kategória, de itt talán komoly válaszokat kapok.

Figyelt kérdés

Sokszor...mit sokszor? szinte mindig! olyan kérdéseket látni a másik kategóriában,hogy 13,15 éves,éppen csak kamaszodó gyerekek érdeklődnek az első aktusról.Kérdezősködnek,hogy kell elkezdeni,hogyan kell jól csinálni.10/6 kérdés pedig arról szól,hogy már megtették ilyen fiatalon.


Olyan nagy generációs különbség nincs köztünk,hiszen csak 21 éves vagyok,de nem nagyon tudom ezt felfogni.Én ennyi idősen még videójátékoztam,bicajoztam,fociztam stb.Amit egy ennyi idősnek normálisan csinálnia kéne.A legtöbb korombeli fiatal ugyan így volt ezzel a dologgal.Az ilyen korán elkezdett szexuális élet "annó" még nagyon ritkának számított.


Több barátommal,fiúkkal és lányokkal egyaránt beszélgettünk erről a témáról és ők is ugyan ezt gondolják.


Lehet,hogy mi (az a 20-25 fő akit közelebbről ismerek) vagyunk elmaradva,vagy ennyit változott a világ szűk 10 év alatt.Nem tudom.


Ne értsen félre senki,mi is érdeklődtünk már a másik nem iránt,de az első csókolózások 15-16 évesen kezdődtek.Az első szexuális együttlétek 17-18 éves korban.


Ezt leszámítva még is felnőttünk,teljes értékű emberek lettünk.Sokan már a családi fészekből is kirepültek.


Szerintetek mi válthatja ki ezt a gyerekekből,mitől akarhatják ezt ilyen korán?

Kíváncsian várom mindenki véleményét.Előre is köszönöm!


2010. nov. 29. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mióta a 14 éves lány rokonomat aubortuszra kellett vinni,a 12 éves fiú rokonnak meg 17 éves barátnője van akivel szexelnek,én már nem lepődök meg semmin...


23 vagyok,10 éve még bőven a fantáziámban se volt ilyen...

2010. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 vagyok, de még csak nem is gondolkodok ilyeneken, hogy kapcsolat, szex, stb. Pedig volt már fiú aki tetszett, de ennyi, tetszett, nem is akartam járni vele.. 13-14 évesen én is csak néztem, hogy néhány osztálytársam már egymással smárol a szünetben, járnak, meg ilyenek, nem is tudtam mire vélni.. persze fel voltam már világosulva meg minden, csak olyan fura volt... Mint ahogy nekem az is rettentő fura, hogy egyesek már 20 évesen gyereket szülnek (én leszek 20 fél év múlva.. o_O), bár tudom hogy ez azért valamennyire normálisnak számít.

Azt hogy mitől akarhatják ilyen korán, nem tudom, tlán mert a fiatalabbak mindig az időseket utánozzák (születéstől fogva ugye a felnőttektől tanulnak), hamar fel akarnak nőni, ezt látják a tv-ben.. nem tudom, csomó oka lehet, csak azt nem tudom miért nincs annyi eszük hogy megértsék hogy még várni kellene.

2010. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttes dolog, szóval menő a tizenévesek körében, akik nagylányoknak/nagyfiúknak akarnak tűnni. Régen a dohányzás volt a menő, mára már az kezd kimenni a divatból, és a korai szexelés veszi át a helyét.
2010. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 vagyok. Mikor én voltam ennyi idős, akkor is voltak, akik a korosztályomból már éltek szexuális életet. Viszont az arányok nagyon eltolódtak. Akkor még azt számolgattuk a srácokkal, hányan vannak az osztályban, akik igen. A mai osztályokban meg már azt lenne egyszerűbb összeszedni, hogy ki nem...
2010. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
en 28 eves vagyok es ez a dolog valoban nem normalis. nem tudom mire velni,de gondolom a sok reklam,a tulzott szabadsag valtja ki a fiatalokbol ezt a vagyat,meg hat ugy minden. mar semmi sem olyan mint regen....es egyre csak rosszabb lesz.
2010. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jaj, minden generáció mást csinál, mint az előző, és az előző generáció sosem érti, mit csinál a következő. Ez eddig is így volt, mostantól is így lesz. No de miért is történik mindez? Mert az előző generációk egyre kevésbé viszik magukkal az értékeket, nem adják át az újaknak. Helyette inkább azon vannak, hogy fenntartsák a családot, mert egyre rosszabbak a körülmények. Ha nincs időd a gyerekre, akkor aszerint fog nevelkedni, ahogyan a környezet befolyása alakítja. És nem éppen a jó irányba, hiszen ilyenkor az értékkel nem rendelkező egyének befolyása érvényesül. Ha a szülők több időt fordítanának a helyes nevelésre, akkor más lenne a világ.

Ha a TV, Internet és a közösség nevel, akkor az lesz, mint ma.

2010. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
helló, én 18 vagyok, de annyira utálom a tinik e agatartási formáját, hogy korán kezdenek mindent, 12-13 évesen van egy fellángolásuk, és azt hiszik az az igazi szerelem, aztán a buszmegállóban meg az utcán nyalják-falják egymást, már csak egy ágy hiányozna nekik és ott mindenki előtt... ez engem annyira kiborít, nem tudnak várni addig, amikor egyedül lesznek? miért kell ezt mindenki előtt csinálni?Na és lefeküdnek fűvel-fával, aztán véletlenül terhesek lesznek, na de van megoldás: abortusz. Persze arra ,van esze, hogy lefeküdjön, de hogy azt átgondolja, hogy most ő egy életet küld a másvilágra, ahhoz kicsi. meg amikor elkezdenek beszélni, hogy az jó pasi meg az, és azt állítják, hogy ők már érettek, nagy fenét! ha valaki igazán a szerelmet keresi, akkor nem a külsőségekre koncentrál, hanem a lélekre... bocsi, de kitört belőlem
2010. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet veled, kérdező, én 22 éves vagyok és semmivel nem voltak másként 8-10 éve a tinik, mint ma. Csak ma az internet révén tudomást szerzel róluk.

Volt olyan osztálytársam, aki kijelentette, hogy ciki, ha valaki 13(!) évesen szűz. Mindenki azon versengett, hogy ki szexel előbb.

Mondjuk én vártam 16 éves koromig, de valaki ezt is túl fiatalnak tartja. Pedig nem ment tönkre tőle az életem, tanulok, együtt élek a párommal immáron 3 éve, szóval nem kurvultam el.

Ellenben sok olyat ismerek, aki várt akár 25 éves koráig, aztán meg egyszerre akar bepótolni mindent.

Nem tudnám megmondani, melyik a jobb...


Különben régen teljesen általános volt 14 évesen a szex, hiszen addigra össze is házasodtak. Akkor most miről is beszélünk??

2010. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!Írjatok még bátran!


Utolsónál ott a pont.Egyes kultúrákban még a mai napig elfogadott,hogy 12-14 évesen egybekelnek az ifjak.Vannak afrikai törzsek,ahol a felnőtt kor az ivarérettségnél kezdődik.Na de ott az átlag életkor 45 év.


Egyébként egy szóval sem állítottam,hogy 8-10 éve nem volt ilyen,csak ahogyan az egyik válaszoló is írta: "azt számoltuk,hogy hányan nem szüzek,most pedig azt,hogy hányan azok"


A korai szex valószínűleg minden generációban megvolt,én csupán az arányok drasztikus megváltozásán lepődök meg.

2010. nov. 29. 15:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Különben régen teljesen általános volt 14 évesen a szex, hiszen addigra össze is házasodtak. Akkor most miről is beszélünk??


Persze,ez így igaz. De azt hozzá kell tenni, hogy ezek nem felelőtlen kis tinik voltak, akik azt se tudják, mi fán terem a szex meg a gyereknevelés. Régen kicsi koruktól fogva arra nevelték a lányokat, hogy hamar férjhez mennek, 14-16 évesen pedig már anyák lesznek. A mai 14 évesek közül hányan tudnának felnevelni egy gyereket? Még egy gumit se képesek használni, ha szeretkeznek, nincs bennük semmi feleősség (tisztelet a kivételnek). Nem érdemes a régi viszonyokhoz hasonlítani a mostaniakat, egészen más világ volt még akkor.

2010. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!