Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen a legtöbb ember...

Miért ilyen a legtöbb ember akikkel beszélgetek?

Figyelt kérdés
Amikor leírok egy összefüggő szöveget, csak bizonyos részleteket emelnek ki belőle és a többire nem reagálnak, mintha le se írtam volna. Elképesztően idegesítő. Például nemrég összevesztem egy lánnyal akivel majdnem összejöttem (a részletekbe most ne menjünk bele) és leírtam 1 csomó dolgot, részletesen és erre csak azt veszi észre belőle, hogy valahol a 20. sornál írtam egy "b@zdmeg"-et mert felbosszantott és arra reagált, a többi 40 sorral meg ki tudja mi van, lehet, hogy fel sem fogta, pedig igazam volt végig. De nem csak a lánynál volt ez, hanem egy csomó embernél... a fenébe is, aki nem tud értelmesen egy szöveget végiggondolni és reagálni rá az gyakorlatilag nem több egy állatnál, akit az ösztönei vezérelnek...
2010. dec. 9. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
figyi, nyugtasd magad h te legalább értelmes vagy, na, nemtok jobbat mondani ...
2010. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Na, te is csak b@zdmegelni tudsz...
2010. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A b.zd meg, azért ütheti ám az összesd normális részt ám! Hiába írtál értelmes dolgokat, ha nem tudod kontrollálni az érzéseidet, tehát, ahogyan magad is írod, az ösztönök vezérelne(téged is), akkor ne csodálkozz!
2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ja, hogy neten beszélgetsz, mármint írva:) Először nem esett le. A szakdolgozatomat ilyesmi témáról írtam, vizsgáltam az attitűdöt chates beszélgetésekben. Összességében, ez az egész msn-en beszélgetünk dolog egy nagy átverés. A párommal eleinte ott beszélgettünk, többször elkívántam ide-oda, hogy milyen bunkó dolgokat ír. Már elég régóta együtt vagyunk, és ez élőbeszédben sosem volt probléma, senki nem értett félre semmit, nem emelt ki semmit stb.

Szöveg alapú beszélgetésnél a felek jobban kutatnak a sorok, szavak közt, pedig ez elvileg nem fontos, a beszélgetésnek információcsere a lényege, nem egymás packázása, hogy miért úgy írtad le, mért nem tettél szmájlit, akkor most komolyan is gondoltad, vagy viccelsz, stb.


Szóval én azt csináltam, hogy msn törlés, és bevált!

2010. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hiába írtam egy csomót, akkor is kiemelt pár részt és csak arra reagált, ami kínos volt neki azt nemes egyszerűséggel kihagyta. És annyira felhúzott ezzel, hogy írtam neki ezt a 40 sort és ott csúszott ki 1 b@zdmeg és akkor már persze borul minden. Mekkora baromság már..
2010. dec. 9. 14:42
 6/12 A kérdező kommentje:

14:41

Igen ez igaz, élőben is találkoztunk, ott is hihetetlen jól elvoltunk, de neki van egy srác akibe "szerelmes" és persze a többszörös találkozás után még jobban erősödött benne, velem pedig csak 1 volt és..hát ennyi múlott az egész, most meg már úgyis mind1... mert itt sajnáltatja magát a másik srác miatt, meg hogy ő mennyire szerelmes, satöbbi... pics*ba az egésszel.

2010. dec. 9. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:

az utolsó vagyok: ha gondolod, írj privátot, szerintem tudok segíteni.

Amúgy továbbra is az a véleményem, hogy ne írj neki, ne is legyél fent miatta msn-en, HIDD EL, hogy a beszélgetésre érdemes alapozni, nem msn-re! Öcsémmel is ezt csinálja egy csaj, semmi értelme...

Egyébként elárulok egy titkot: a lányok általában azzal a pasival foglalkoznak, aki tetszik nekik, de nem mindig elérhető... Lehet ezt akár msn-re is vonatkoztatni. A fiú hiánya, hogy nem nyaggathatja egyfolytában a másik sráccal kapcsolatos hülyeségekkel, elkezdi érdekelni a csajt: "mért nincs fönt? mért nem hallgatja meg a legújabb sajnálkozásomat? =lehet, hogy, csaja van?


23 éves nő

2010. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is éreztem már hasonlóan, mikor a neten elkezdtem hosszabb vitákba bonyolódni egyes témákról. Teljes alapossággal minden pontra reagáltam, mások meg csak amire jólesett...

Szóval van ilyen 'jelenség', és meg vannak nekik a (többféle) okai, de ez a csaj ez külön eset. Itt olyasmiről lehet szó hogy amúgy se kellesz már neki, lusta is volt többet írni, meg talán tudja valahol belül hogy igazad van(vagy ilyesmi).

2010. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 14:56-os válaszolóval értek egyet, ne légy mindig elérhető, hátha akkor majd jobban felkelted az érdeklődését. :)

Egyébként ha valaki túl hosszan ír, azt mások hajlamosak gyorsan, csak átfutva elolvasni és kiemelni belőle a "lényeget". Persze ami épp nekik lényeges. Hogy az épp egy b+ volt, jelen esetben pech.

Sok sikert és türelmet kívánok a kapcsolathoz! :)

31/N

2010. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

15:25

Nem lesz az, eddig sem volt az... De azért kösz a tanácsokat.

2010. dec. 9. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!