Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van hogy kellemetlen...

Miért van hogy kellemetlen érzés az emberek szemébe néznem?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve tapasztalom, hogy ha vkinek a szemébe nézek az rossz érzés. Foggalmam sincs miért van, de nagyon zavar.
2010. dec. 19. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert az tiszteletlenséget, merészséget jelent. Az ember alapvetően még mindig állat, és az ösztönei egy tudatalatti közösségi jelrendszer szerint működnek.

A legtöbb állatból agressziót vált ki, ha a szemébe nézel. Általában a vadállatokra jellemző, az idomított ölebek már kevésbé zavartak ilyen helyzetben. Általában olyan emberekre jellemző, akik társadalmilag elszigeteltek és az intimitásukat zavarja.


Ha nem erre gondoltál, fejtsd ki.

2010. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb 1 éve tapasztalom, vhogy nagyon rossz érzés másnak a szemébe nézni. Jól esik elkapni a tekintetem.
2010. dec. 19. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem tudom milyen választ várnál.

Szerintem ezzel nincs semmi gond, más korokban és kultúrákban pont tilos volt ránézni a másik arcára/szemébe. Ha valakivel beszélsz, állítólag "illik" a szemébe nézni, de nem szükséges szerintem ha kényelmetlen.


Az okot fent kifejtettem.

2010. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!