Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi legyen a megszólítás, ha...

Mi legyen a megszólítás, ha e-mailt írok ismeretlen embernek? Pl. Egy honlap üzemeltetőinek. Mi legyen a megszólítás? És hogyan zárjam a levelemet? Ha ők is tegeznek a honlapon, én is tegezhetem őket?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod a nemét az illetőnek a

Tisztelt Hölgyem/Uram! megszólítás ideális. Ha kérni szeretnél valamit, akkor köszönettel zárd a leveled.

Ha nő Tisztelt Hölgyem! Ha férfi, akkor értelemszerűen Tisztelt Uram.

Szerintem egy levélnél, ismeretlenül maradj a magázódó formánál, még ha ők a honlapon tegeződnek is. Így hivatalosabbnak hat.

2009. jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt Illetékes!
2009. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Üzemeltető!


Tisztelt Szerkesztőség!


Várom válaszukat,üdvözlettel:

név

2009. jan. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy szoktam, hogy: Tisztelt Cím!
2009. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is 'Tisztelt Üzemeltető!'-t írnék.
2009. jan. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is Tisztelt Üzemeltető!-t írnék, amúgy neten elfogadott a tegezés és valóban sokkal könnyebbé teszi a dolgot.
2009. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És ha fell kell hívnom azt, akivel már pár szót váltottunk egy fórumon és tegeztük egymást, akkor telefonon is tegezhetem? Nem akkor, ha összebarátkoztunk, csak mondjuk megszerzett nekem egy filmet és érte szeretnék menni vagy hasonló ügyben.
2009. jan. 24. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!