Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? Mit kell...

Mi az élet értelme? Mit kell tennünk vagy elérnünk ahhoz, hogy azt mondjuk: ezért éltünk?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy volt hasonló kérdés, de ott mégsem leltem meg a választ. Kérem irják le, hogy önöknek mi az értelme, és ne azt, hogy midenkinek más, mert ez magától értetődő, bár azt vettem észre mégis, hogy legtöbbeknek a gyermekáldás. Tényleg valamilyen céllal születtünk meg? Vagy csak élünk a nagyvilágban?

Elméleti sikon mozgó válaszokra várok, ha ez lehetséges.


2009. jan. 23. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az élet értelme az, hogy annyi szeretetet vigyünk a világba, amennyit csak tudunk.
2009. jan. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hátha leülsz egy szobába és ezen töprengsz akkor nem sok értelme lesz!

Az hogy élünk szerintem egy ajándék. Nézz nyitottan a világra és ha felfedezel dolgokat, melyek érdekelnek, akkor már van értelme az életnek! Továbbá, ha hasznos dolgokat teszel, amivel másoknak boldogságot okozol, akkor utána már fel se teszed ezt a kérdést.

Valahol olvastam egy bölcseletet, sajnos nem tudom kitől van. "Amikor megszülettél sírtál és az emberek nevettek körülötted. Élj úgy, hogy amikor eltávozol nevetve menj el és mindenki sírjon körülötted!" (Az idézet nem pontos)

-illéspityu-

2009. jan. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
81%
Erre a kérdésre nem fogsz választ kapni itt, hisz mindenkinek más az élet értelme. Ezt Te írtad: "Kérem irják le, hogy önöknek mi az értelme, és ne azt, hogy midenkinek más, mert ez magától értetődő, bár azt vettem észre mégis, hogy legtöbbeknek a gyermekáldás." És pontosan az elején van a válasz. Magadban kell megtalálnod, ebben más nem fog tudni segíteni Neked, maximum egy szakember, egy pszichológus, és ezt nem cinikusnak szántam, hanem egy tanácsnak.
2009. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hiszem- de ez szubjektív, az én véleményem!!- hogy ez egy tanulóbolygó, azért születünk meg, hogy az életben szerzett tapasztalataink, tanulságaink által jobbak, többek legyünk. A végcél a teljes szeretet. Hogy adott földi életére ki milyen tanulságokat választ magának még születése előtti létében, az egyéni.

Ismétlem: ez az én véleményem, elképzelésem volt.

2009. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=az+%E9let+%E..


Ha meg mégsincs ott a válasz, honnan veszed, hogy itt lesz?

2009. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg mindenkinek más. Vannak olyan emberek, akik nem is szeretnének gyereket, persze kevés az ilyen ember, de akad ilyen is. Van, aki hírnévre törekszik, egy jó karrierre. A lényeg, hogy mindannyian valahogy "szolgáljuk" a jövőt. Még az utcaseprő is, a takarító, mindenki. De szerintem a családalapításnál nem áll meg az élet, sokkal inkább ott kezdődik.

Az életet élvezni kell, de hasznosan. Mert lehet egyéb anyagokkal, káros szerekkel élvezni (gondolok én itt a drogra és társaira), de lehet nevetve, gondtalanul, célokat megvalósítva. Te döntessz. Egyébként ezen feleslegesen töprengeni... ezt sosem fogod tudni megmagyarázni, hogy minek élünk. Járj nyitott szemmel és rájössz, hogy az élet egy nagyszerű ajándék.

2009. jan. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Az élet értelme az, amit Te tulajdonítasz neki. Egyébként semmi.
2009. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést addig nem lehet megválaszolni, amíg azt sem tudjuk, kik vagyunk, honnan jöttünk, hová megyünk?

Spekulálni lehet, de nyilván ez csak találgatás. És szerintem minél harciasabban állnak ki az emberek a létünk céltalansága, értelmetlensége, a materializmus "álvallása" mellett, annál több problémával, egymásnak okozott tragédiával kell szembenéznünk.


Sokan egyetértenek azzal, hogy ez a mi világunk, egy nagyon anyagias világ, a "világ szelleme" nagyrészt csak a könnyen elérhető, szemmel látható dolgokra koncentrál, mintha nem is létezhetne semmi más ezen kívül. Ez - érzésem szerint - a hívők többségére is vonatkozik sajnos Ezzel a szellemmel pedig remény sincs a fenti kérdésekre pontos választ kapni.


Az evolúció sem válasz, csak egy borzalmas teória, mely ugyanolyan pusztító méretekben szedi áldozatait, mint a nagy vallások, melyek már régóta szimbiózisban élnek a mindenkori politikai hatalmakkal.


Tehát én azt mondom, hogy az ateisták, de a hívők többségét kitevő hiszékenyek sem tudhatják meg a helyes válaszokat a fenti régi, de most is a legaktuálisabb kérdésekre.

Ezen csoportok, és a rájuk támaszkodó szervezetek mindig is csak kerékkötői voltak az igazságkeresésnek.


Ezeket levetkőzve magunkról talán sikerülhet olyan ismeretekre jutni, amik nincsenek is annyira elrejve!

Pl. próbáljátok úgy tanúlmányozni a bibliát, hogy közben nem befolyásolnak a nagy egyházi dogmák, mítoszok, hazugságok.

2009. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Egy életet kaptál az Istentől, és nagyon becsüld, ápold, mert már nem lesz több. Tisztitsd, vigyázz rá, és ne engedd, hogy valaki vagy valami bemocskolja.

Mutasd mindig a pozitiv oldaladat és soha ne sirj mások előtt...

Kezdhetsz új jövőt, új életet jó messze a régitől, új külsővel, de felesleges, mert a szived úgyis fájni fog a régi után, s igy soha nem lehetsz boldog.

Lehet, csak egy ember hiányzik majd, vagy a régi otthon, vagy talán csak az emlékek, mit még felújithattál volna. Ha új életet kezdesz semmit nem nyersz, csak vesztesz!!!

Legyél mindenkivel jó, de ne árulj el senkit, ne légy kétszinü, csupán szeresd, segitsd ellenségid, mert nem lehet tökéletesen, ellenségek nélkül élni.

Lehet, valaki azért fog utálni, mert jószivü vagy, de utálata nem lesz túl őszinte, mivel csak megjátssza... :)

Életed ne add akárkiért vagy akármiért, csak legyen egy célod, miért meghalnál és mindig azon légy, hogy elérd............ Nagyjából ez az élet értelme =)

2009. jan. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak élünk a nagyvilágba :D
2009. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!