Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon, ha valaki...

Magyarországon, ha valaki diszlexiás az már nem is ember? ;)

Figyelt kérdés
Mert itt is azonnal letámadják az embert.
2010. dec. 21. 04:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy benne van a "valljuk be" közbeékelés, ami helyettesíthető lenne más töltelékekkel, mint pl tulajdonképpen, mint tudjuk, véleményem szerint, ez nem lesz felszólító mondat. Nem felszólítás valaminek a bevallására ez a mondat, egész másról szól. Lehet, hogy te egy frusztrált kamasz vagy, de ne idegeneken töltsd ki a bosszúdat! Felkiáltójel! Pláne nem így karácsony előtt.
2010. dec. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Jó tévedtem.

De te már hányszor mondtad egy diszlexiásnak hogy:

"Még azt sem tudod, mi az a diszlexia! Amiről te beszélsz, az mindenesetre nem az, tessék utánaolvasni!"

"Honnan vetted a jogot?" és te?

Remélem nem a diszgráfia-ra gondoltál! Ami első sorban az írás képet rontja ugye.

Három szakvéleményem van. 4 évig jártam vele Logopédushoz. Köszi. Több mint fél száz igényes könyvet elolvastam. 34 éves vagyok ne cseszegess, te is hogy jobban tudod én mit nem csináltam! Nem jártam egyetemre mert akkor még nem vettek fel diszlexiával.

2010. dec. 21. 12:55
 13/18 anonim ***** válasza:

A helyesírás-ellenőrző nem tud minden hibát kiszűrni. Például írhattam volna külön a helyes és az írás szavakat, nem vette volna észre. Ráadásul a vesszőhibákért sem szól, pedig sokszor amiatt kötnek bele a kérdezőkbe. Azt sem tudja felismerni, hogy ez egy értelmes magyar mondat-e. A diszlexiásoknak a megfogalmazással és a nyelvvel is gondjuk van.


Rejtett diszlexiás vagyok, de egyes bonyolult helyesírású szavaknak nem tudom az írásképét. Van, hogy túl későn veszem észre, hogy elírtam valamit, kisbetűs maradt a mondatkezdő betű, vagy egyben maradt két szó, mivel nem nyomtam rá elég erősen a shiftre vagy a szóközre. Eddig még nem kötöttek bele a helyesírásomba, vagy a fogalmazásomba.


Aki a kicsinységekre is súly helyez, az akár betűzze a nevét.

2010. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha diszlexiásként letámadnak a helyesírásod miatt, akkor nyugodtan hivatkozz a részképességzavarodra.
2010. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Szoktam de, akkor meg csak elnémulnak. Semmi egyéb reakció.
2010. dec. 21. 22:46
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mért reméled, hogy nem a diszgráfiára gondolok, de bizony arra. Lévén, hogy a diszlexia olvasási nehézség, és amiatt senki nem fog téged cs...getni se itt a gyk-en, se máshol, mert nem is tudnak róla. A helyesírási probléma pedig diszgráfia, de akkor azt kellett volna a kérdésben feltenned. A diszgráfiának megvannak a maga jellegzetes hibái, elsősorban mássalhangzó és magánhangzó időtartam, plusz betűcserék, betoldások, hiányok, vagyis egyáltalán nem minden helyesírási hiba diszgráfiás esedetű. De leginkább egy pszichológus kellene neked, mert korodhoz nem passzolóan érzékeny vagy, ezzel a nem is olyan ritka hiányossággal együtt kellene tudni élni, és ha te tudod az okát, akkor fel se venni a megjegyzéseket. Az a baj, hogy te még mindig képtelen vagy ezt tudomásul venni, pedig bőven vannak sikeres disz-esek, nem kell nekem sorolnom, ha több könyvet olvastál ebben a témában, mint ahány egyáltalán megjelent, ugye Einsteintől Mozarton és Beethovenen át Walt Disney-ig és Agatha Chistie-ig, Leonardo da Vinciről már nem is beszélve. Én kicsi vagyok és kövér - a helyén tudom magamat kezelni, ettől én nem leszek kevesebb, legfeljebb nem megyek el manökennek.
2010. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A diszlexia egy részképesség zavar. Egy könyvet sem olvastam a témában csak egy-két cikket. És papírom van róla. És soha nem voltam díszgráfiás. Más könyveket olvastam. Ezek szerint te is diszlexiás vagy, mert két teljesen küllőn álló állítást valahogy összekapcsoltál.


Diszlexia

[link]


"A diszlexia jellemzően rossz helyesírással jár együtt."


"problémák . . . a nyelvi megfogalmazással"


"A diszlexiás gyermeknek gyakran van az írás-olvasáson kívül"


Díszgráfia

[link]


Csúnya íráskép betű kihagyás és felcserélés.


"A díszgráfia azonban nem egyenlő a rendezetlen külalakkal és a rossz helyesírással." - !!!!


"nagyon gyenge a helyesírás és nem tudja írásban kifejezni a saját gondolatait" - igaz itt is lehet ilyen tünet.

2010. dec. 23. 02:02
 18/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul te is csak itt okoskodsz, hogy jobban tudod, mi bajom van, mit három szakember, akiből kettő évekig kezelt. Ezért lesz pipa az ember.
2010. dec. 23. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!