Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ferihegy vagy Liszt Ferenc...

Ferihegy vagy Liszt Ferenc Repülőtér?

Figyelt kérdés

Állítólag át akarják nevezni a Ferihegyi Repülőteret Liszt Ferencre. Jó ötlet ez? Én inkább maradnék a réginél...


[link]


2010. dec. 21. 22:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Vagy Munkácsy Mihályról.
2010. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Liszt azért nemzetközibb. Külföldön többen ismerik.
2010. dec. 21. 22:59
 13/20 anonim ***** válasza:
27%

@22:11

[link]

[link]

2010. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

lehet, h. átnevezik, de sokkal egyszerűbb kimondani azt, h Ferihegy mint azt, h Liszt Ferenc Repülőtér.

a lisztferihegy még egy jó ötlet :D

de nem kell átnevezni.


képtelenség lenne megszokni.


a népstadiont is népstadionnak mondom, hiába Puskás F. stadion.

sok ember a mai napig "Felszab"-nak hívja a Ferenciek terét. erről ennyit.

2010. dec. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Építsenek egy új repülőteret, vagy egyéb dolgot, annak lehet új nevet adni. A régiek átnevezéséből csak káosz van, bármennyire is büszkék vagyunk Lisztre.
2011. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Szerintem szánalmas, hogy egy magyarul sem beszélő emberről beveznek el egy olyan területet, ami nem véletlenül lett Ferihegy, mivel a terület amin a repülőtér létesült egy Ferenc nevű ember birtokában volt.

Inkább fel kellett volna kutatni az egykori tulajdonos rendes nevét, és róla elnevezni nem pedig egy magyarnak kikiáltott zeneszerzőről.

2011. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy az Elvis Presley térről volt szavazás (persze nem az lett, amit a legtöbben választottak, mivel valószínűleg már előre el volt döntve), erről pedig semmi.

Próbáltam rákeresni, hogy lehetett-e valami köze Liszt Ferencnek a repüléshez, de nem találtam semmit. Esetleg gyermekkorában galambokat etetett.

Szerintem még sokáig Ferihegynek fogják hívni a repülőteret, hiába nem ez lesz a hivatalos neve. A San Siro-ról sem halottam, hogy valaki Giuseppe Meazza Stadionként említené.

Viszont zenészről már neveztek el légikikötőt, lásd a liverpooli John Lennon repülőteret.

2011. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Arról a pofátlanságról talán még a párttársai is lebeszélték, hogy Orbán Viktorról legyen elnevezve!

Igaz, még él. Sajnos!

2011. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Liszt Ferenc a legismertebb magyar a világon.

Méltó dolognak tartom, hogy születésének 200. évfordulóján róla nevezik el hazánk repülőterét.

2011. ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

És könyörgöm, miért kell ebből is politikát csinálni?

Egyformán utálom a mostani pártkoat, már csak a kultúrában hiszek.

2011. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!