Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » SOS! Hosszú a sztori, de...

SOS! Hosszú a sztori, de olvassátok el légyszíves, és adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Az osztálytársammal egy időben nagyon jóban voltunk, viszont elidegenedtünk egy ideje. Nagyon szemét velem, úgy érzem elveszi tőlem a régi barátaim :(

Ehhez hozzátartozik az is, hogy kissé duci voltam, és lefogytam 13-14 kgot. A fogyim előtt, és alatt még jóban voltam az osztálytársammal (aki nemcsak duci, hanem tényleg kövér a magasságához viszonyítva, orvosilag megállapítva) és miután lefogytam, utána kezdett egyre kevesebbet dumálni velem, meg lesz*rni engem, és egyáltalán nem figyel rám, ha neki dumálok. Mintha a levegőnek beszélnék... pedig jóban voltunk előtte... többször nálunk aludt, együtt mentünk rengeteg helyre, pizzázni, korizni, moziba, de most semmi :( És szerintem azért utálhatott meg, mert én lefogytam. Egyszer megjegyezte "te képes vagy fogyni, én nem" - mindezt csokievés közben... -(ehhez hozzá kapcsolódik hogy csomószor látom a suli büfében sütit venni, meg eszi a csokit, meg forró csokizni mennek suli után) Másrészről én mindig jobb tanuló voltam - puskázni is jobban tudok mint ő. És szerintem ezekért utálhat. Szerelmi ügy tuti nem jöhet számításba a probléma okáért (nem az a pasizós típus, és én se.)

Ez nem is zavarna, én sem beszélnék vele, ha ő sem velem, de nagyon szemét dolgot csinál: elveszi tőlem a barátaim! Engem nem hívnak meg sehová sem, mert ő sunyi módon elintézi, hogy folyton akkor találkozzanak, amikor nekem valami dolgom van...

Persze, azért a látszatot is fenntartja: szülinapomkor kívánt boldog szülinapot, pl. facebookon is, de csak úgy hogy azt írta: "bsz" (boldog szülinapot rövidítve). Hogy azért a régi barátaim előtt se tünjön bunkónak hogy nem kívánt nekem boldogat, meg persze azért hatalmas nagy dolog lett volna kiírnia a teljes kívánságot. Vazze...

Nem érdekelne, ha szimplán leszarna, vagy irigykedne, de úgy érzem elválaszt a régi barátaimtól, és nagyon ellenem van... mit tegyek? segítsetek.

A régi barátaim (akik az évfolyamtársaim most) jobban kedvelik őt, mint engem... :( és nem tudnék velük erről beszélni, ők biztos elmondanák az osztálytársámnak. Nagyon egyedül érzem magam... hiányoznak a régi emlékek, közös mozik, ilyesmik. segítsetek!

17/l


2010. dec. 23. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Értelmesen leírtad a problémádat, és jól mérted fel a helyzetet. Ő nem barátnő, és azok sem az igazi barátaid, akiket te annak hittél. Igaz barátság nem erről szól, amit tapasztalsz velük szemben. Igen a régi emlékek,miden változik még a felnőttek életében is, nemcsak a fiataloknál. Nekem is volt egy igazinak hitt jó barátnőm, és tőlle kaptam a legnagyobb rugást. És pont Szenteste. Visszavágott neki az élet az igazságtalanságáért. Tönkre ment a házassága, és elváltak, pedig minta párként éltek. Azóta sem kell barátnő, és nem is hiányzik. Azóta sok az ismerősöm, szomszédaim, és a kedves lányom, édesanyám és a férjem lettek az igazi összetartó erő körülöttem. Egyet se búsulj, inkább keresd azokat a köröket, akik illenek hozzád. Szép karácsonyt kívánok neked.
2010. dec. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy írtál :) Neked is kellemes ünnepeket.

De nagyon magányos vagyok így :( Mit tehetnék hogy visszavághassak az osztálytársamnak? :( segíts!

2010. dec. 23. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Általában ennek a dolognak van egy másik oldala is.

Az, h a hátad mögött kibeszél.

Például, h ő most is felköszöntött, de te le se sz*artad meg stb.

A többiek meg nem fognak rákérdezni, hanem csak nyugtázzák magukban, h na ez is ilyen, h nem foglalkozik a másikkal.

Te meg nem tudsz az egészről, mert ugye a hátad mögött történt,illetve nem is így történt, mert te megköszönted.

Szal nem csak kibeszél, de ferdít is a dolgokon a saját javára, mert ugye te mé nagyobb szemét leszel, őt meg sajnálni fogják, h nem köszönted meg.

Azt javaslom, h vedd kezedbe az irányítást , szal szervezz te is programokat, amire te biztos el tudsz menni.

2010. dec. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jah meg a lényeget lehagytam, h beszélj vele, h most mi baja is van, talán ha teszel egy kis szemrehányást, persze 4szem közt, akkor leáll.

De ezt megbeszélheted ugyan így a barátaiddal is,de egyenként és először azzal,akiben a legjobban megbízol.

Ha látod, h sikerült felnyitni a szemét, akkor mehetsz a következőhöz.

2010. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontosan azért teszi ezt, mert irigy rád: te le tudtál fogyni, ő nem, te meg tudod állni az édességet, ő nem, te jobb tanuló vagy, mint ő, és ezzel a szarkeveréssel próbálja hízlalni az egóját. Az ilyen nem barát, hanem kavarógép, nézz más társaság után.
2010. dec. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot! Szervezek is magunknak progit, megbeszélek egy mozit hamarosan :)

Igen, ez a baj... irigy... de a másik probléma, hogy nagyon kedvelik az oszt. társaim is. Sok fiú haverja van, nem pasizós típus de jól megérti a srácokat, eldumálgat velük... és sokan szeretik is.

2010. dec. 23. 19:53
 7/9 A kérdező kommentje:

"Jah meg a lényeget lehagytam, h beszélj vele, h most mi baja is van, talán ha teszel egy kis szemrehányást, persze 4szem közt, akkor leáll."

Nem tudnék vele beszélni... annyira érzékeny a súlyára :( biztos csak arrébbmenne, lesz*rna, aztán kibeszélne. Vagy simán letagadná, hogy irigy rám, és azt mondaná, képzelődöm, meg hülyeséget beszélek.

2010. dec. 23. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:

A leírásodból úgy tűnik, mintha az a közösség is kissé kicserélődött volna, amelyben voltál az iskolában: "a régi barátaim (akik az évfolyamtársaim most)". Esetleg megosztották a korábbi osztályodat? Mert egy ilyen esemény mindig esély is valami újrakezdésre, valami újnak a kialakulására. Részben türelemmel (ami a legnehezebb, főleg magányban), részben kezdeményezőkészséggel képes lehetsz új, a korábbitól eltérő társaságot találni. Szerintem nem tennéd jól, ha mindenáron a régi körödhöz ragaszkodnál.


Egyéb tekintetben pedig szerintem nem kell arra gondolnod, hogy vajon a hátad mögött mit csinál ez a lány. Reális forgatókönyv, amit a fenti válaszoló ír, de nem biztos, hogy igaz, és amiről nem tudsz, azzal magadat is csak idegesítenéd.


Viszont a szóban forgó lánnyal valóban megpróbálhatnál kicsit beszélni. Őszinte, egyszerű kérdésekkel, egyszerű helyzetleírással. Pl. "úgy érzem, eltávolodtunk", megkérdezheted, ő is érzi-e ezt, tud-e esetleg mondani valamit, amit tehetnél, hogy ez változzon. Nem kell okokat mondanod, sőt kerüld is ezt (pl. ne említsd, hogy irigységből csinálja, vagy ilyesmi), mert az csak konfliktushoz vezetne. Abból, ahogy a beszélgetés lezajlik, sok mindent megtudhatsz. Ha tagadja az eltávolodást, vagy nem hajlandó benne semmilyen felelősséget elismerni, akkor tudhatod, hogy nem érdemes vele többet próbálkoznod, nem érdemes a barátságodra. Viszont azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy talán egy kicsit magába száll, és újra rendesebb lesz veled.


Remélem, találsz értelmes, érzékeny, kedves, értékes barátokat.

2010. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudom milyen érzés nekem is volt egyszer hogy volt egy barinőm és egyszer elkezdett csúfolni a mostani barinőmmel akkor lettem jóban és már mindenkit megpróbált elhúzni tőlem kiderült hogy egy barinőmnek azt mondta hogy milyen bunkó vagyok a suliban meg azt kérdezte még barátnők vagyunk...és volt amikor már cikizett is meg elhúzott tőlem mindenkit...én beszéltem vele de nem hatott semmit próbáltam programot szervezni meg minden de 1-2 év után leszokott mivel gondolom látta hogy nem érdekel úgy tettem mintha boldog lennék...sok türelem kell de egyszer meg fogja érteni h nincsen örök harag ^^
2010. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!