Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bölcsésznek vagy építésznek...

Bölcsésznek vagy építésznek éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig úgy gondoltam, hogy bölcsész leszek, mert humán beállítottságú vagyok, de most megváltozott a véleményem és inkább építész szeretnék lenni és a BME-re felvételizni. Tudom, hogy nehezebb, meg minden, de szerintem bírni fogom. Szerintetek melyik való jobban egy művészeteket kedvelő, humán beállítottságú, de reállal is megbirkózó lánynak, melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni?
2010. dec. 24. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

mindkettőből alig van kereslet, azt ugye tudod?

az építésznél más a helyzet, ott első félév vizsgaidőszakáig sem jut el az elsősök fele, további húsz százalékuk elvérzik első vizsgaidőszakban. A fennmaradó 30% már kellemesen vághat neki a másodévnek.


arcra szórnak, nem tudásra, ezt sose feledd.


a nagyképű bölcsészek meg szakdoga előtt ébrednek rá, hogy az egész képzésükkel elcsesztek 3 évet az életükből.

2010. dec. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
engem az építészet érdekel jobban, csak attól félek, hogy nem vagyok elég reálos ahhoz, hogy bent maradjak..mert hát 4-es vagyok 11.-ben matekból, fizikából is és a magyar az erősségem. de ennek ellenére nagy álmom, hogy építész legyek
2010. dec. 24. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj valami "gyengébb" egyetemre,vagy főiskolára a BME helyett,amit könnyebben el tudsz végezni.
2010. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
miért menjek? nem vagyok rossz tanuló
2010. dec. 24. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Az építészeknek nincs könnyű dolguk, az tuti. Rengetegen kiperegnek év végén. A bölcsész meg azért romlott le annyira, mert sok buta embert vesznek fel oda minden évben.
2010. dec. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha maximalista vagy és kellően állhatatos, tudsz éjszakákat görnyedni egy-egy vonal felett, hogy miniméterre pontosan ott legyen, ahol kell, akkor menj építésznek. Én, bölcsész lévén nem javaslom a bölcsészkart, mert nem tudsz majd mit kezdeni vele.


Annak idején én is ugyanilyenekben gondolkodtam, jó voltam matekból is, s jól ment a magyar, töri is, így elmentem töri bölcsész-tanárira. Most papírmunkát végzek egy irodában, aminek azért örülök annyira, mert már rég kerestem munkát, s már bármit elvállaltam volna.


Szóval igyekezz több lábon állni. Ha esetleg nem jön össze elsőre, akkor végezz el valami okj-s képzést, lehet, hogy azzal jobban belelátsz, hogy szeretnéd -e majd azt csinálni, vagy sem. Illetve a villamosmérnökökből kevés van, azok el tudnak helyezkedni.

Sok sikert és ne add fel az álmaidat.

2010. dec. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!