Ki a kedvenc festőd?

Figyelt kérdés
Nekem Hopper.
2010. dec. 29. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz választani. Imádom a romantikát, de valahogy onnan nincs kimondott kedvencem. Nagyon szeretem Hieronymus Bosch-t, kár, hogy a képei nagy része elpusztult köszönhetően az akkori egyházi személyeknek. Illetve nagyon tetszik a szecesszió, főleg mióta láttam a kiállítást a Szépművészetiben. Klimt Nuda Veritasa előtt nem jött ki szó a számon, annyira gyönyörű és lenyűgöző volt élőben.

Emellett tetszenek a népies festők, akik kissé primitív képeket készítenek (nem rossz értelemben), de annyira átjön rajtuk a kifejezési vágy. Ilyenek pl. az aboriginálok művei, illetve a román ikonok.

Igaz azt nem kérdezted, hogy mit nem szeretünk, de azért leírom. Az ilyen fekete négyzet fehér lapon szintű dolgokat. Azokat nem tartom művészetnek, számomra nincs benne semmi 'természetfeletti', mivel bárki el tudná készíteni. Tudom, erről megoszlanak a vélemények, én ezen az állásponton vagyok.

2010. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem jut eszembe a pali neve. Német származású, de az USA-ban élt, és képregény stílusban festett képeket.
2010. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, Warhol képeit is bírom.
2010. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dalí.
2011. jan. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Joseph Mallrod William Turner, Larry Elmore
2011. jan. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is Salvador Dalíra szavazok.:)
2011. jan. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Beksinski, Bosch
2011. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
John William Waterhouse
2011. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia, nekem Rembrandt és Monet
2011. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 *Hófehérke* válasza:
Beksinski, Victoria Frances, Vincent Van Gogh.. és még van pár..(:
2011. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!