Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 2. keresztnévnek lehet külföld...

2. keresztnévnek lehet külföldi nevet felvenni?

Figyelt kérdés

Én egy orosz női névre gondoltam, és azt tudom, hogy ha még egy nevet szeretnénk, az 10.000 Ft+ az iratokon átírni a nevet, stb.

De ha lehet külföldi nevet felvenni, az is ugyanannyiba kerül, vagy esetleg több?


Előre is köszönöm!!


(Rákerestem neten, de nem találtam, vagy nem értettem)


2010. dec. 29. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul tudom, de úgy veheted fel a külföldi nevet, ahogy kiejtjük. (Svetlana- Szvetlána) Ezalól azt hiszem kivétel, ha külföldi állampolgár vagy (talán még a kettős állampolgárságú is).

Egyébként melyik az a név? :)

2010. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha magyar állampolgár vagy, akkor csak olyan keresztnevet vehetsz fel, amit a MTA engedélyezett, ennek listáját itt megtalálod:

[link]


Ha nincs a név a listán, akkor kérvényezheted, hogy vegyék fel. Elvileg ehhez nem kell sok, talán 50 ember, aki szeretné, ha azt a nevet felvennék a listára - viszont ilyen esetben az első kommentelő által jelzett módon, kiejtés szerint kell írni a nevet (így születtek a Dzsesszikák és a Sztellák)

2010. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jajj benne van, pedig azt hittem nem lesz.

Persze kiejtés szerint szeretném, és a Nyina névre gondoltam. Nagyon sokat jelent nekem.

Köszönöm mindkét válaszolónak, nagyon sokat segítettetek!:)

2010. dec. 29. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!