Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetne-e egy ilyen portálon...

Lehetne-e egy ilyen portálon tiszteletben tartani a helyesírási szabályokat? Pontot, vesszőt, kérdőjelet lehetne-e helyesen használni? Világosan fogalmazni? Én például nem értem, mit jelent az, hogy "nekem bejön", vagy "nem jön be".

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Azért nem, mert sokan írnak ide olyanok, akik egyszerűen nem tudnak helyesen írni, valamint olyanok, akik szórakozásból nem írnak helyesen.

2010. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én szivesen betartanám csak nem tudom hogy kell mindig helyesen irni néha elrontom a j meg az ly szavakat is gyakran elrontom én ezért a magyar iskolarendszert és a tanárokat hibáztatom szégyen hogy nem tudnak tanítani én meg 23évesen éretségivel és 2 szakmával nem tudok helyesen irni
2010. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne az iskolarendszert hibáztasd, én is magyar iskolába jártam, és mégis tudok helyesen írni. Szerintem azok nem tudnak helyesen írni, akik nem akartak megtanulni, vagy akik szerint poén, ha direkt rosszul írnak. Azokhoz viszont, akik nem tudnak értelmesen megfogalmazni egy kérdést, és komolyan ötször kell elolvasnom azt a zagyvaságot amit odavéstek, nem tudok mit szólni. Ezeknek a való életben is így fogalmaznak? Mert ha igen, az elég siralmas.


Amúgy meg, ha tényleg nem megy a helyesírás, akkor tölts le egy helyesírás-ellenőrző kiegészítőt a böngésződhöz.

2010. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 21 vagyok, nem vagyok tökéletes, de nem hibáztatnám a tanárokat, mert neked is rengeteg közöd van hozzá, hogy az írásod milyen tempóban fejlődik.

Ha nem olvasol, ha nem gyakorolsz, ha gyerekként nem figyeltél oda, akkor bizony nem fog menni, és erről nem hiszem, hogy a tanár tehet, hacsak nem tanított, csak ült a teremben.


Amúgy itt muszáj tiszteletben tartani, mert ez egy olyan oldal, ahol a kérdésekre kell(ene) válaszolni, nem javítani egymást.

Nekem is szörnyű olvasni, hogy egyesek milyen módon írnak. Nem mondom magamat se tökéletesnek, vesszők terén hadilábon állok, de igyekszem.

2010. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"én szivesen betartanám csak nem tudom hogy kell mindig helyesen irni néha elrontom a j meg az ly szavakat is gyakran elrontom én ezért a magyar iskolarendszert és a tanárokat hibáztatom szégyen hogy nem tudnak tanítani én meg 23évesen éretségivel és 2 szakmával nem tudok helyesen irni"


A 23 éved alatt nem éreztél kényszert arra, hogy megtanulj helyesen írni és autodidakta módon esetleg javítsd a képességeidet? Úgy érzem itt nem az oktatással volt a baj.

2010. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olvasni kéne... nekem fogalmam sincs a különféle szabályokról, soha nem tanultam meg őket, viszont már általánosban többezer könyvet elolvastam. Nem is tudok nem helyesen írni (leszámítva az elgépelést :) ). Bár tény, hogy a különféle fórumok, ahol szinte senki nem ír helyesen, rám is rossz hatással vannak.


12:47-es: nálad nem a helyesírás a legnagyobb gond. Olvasd vissza, amit leírtál, nincs benne egy értelmes mondat. Ne a tanárokat hibáztasd, ennyi idős korodra bőven megtanulhattál volna helyesen írni és fogalmazni. Vegyél néha a kezedbe egy normális(!!) könyvet, az sokat segít.

2010. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

sokszor elgondolkodtam azon, hogy mi történne, ha a gyalázatos helyesírású kérdésekre nem válaszolnánk, hanem a válaszban megkérnénk a kedves kérdezőt, hogy próbálja meg értelmesebben előadni a mondandóját.


ha már én megtisztelem azzal, hogy segítek neki, akkor ő tiszteljen meg azzal, hogy egy mondat erejéig megerőlteti magát, és helyesen ír.


sok esetben a helyes-avagy helytelen írás az intelligenciáról is árulkodik.

2010. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Többen említették már itt az olvasást, de szerintem az sem old meg mindent. Én hetente elolvasok átlagosan 2-3 szépirodalmi művet, a helyesírásommal mégse vagyok teljesen megelégedve.

Engem a legjobban azok idegesítenek akik nem is próbálkoznak, hanem szándékosan írnak rosszul. (Tudjátok kikre gondolok: "v" helyett "w" és társai...)

2010. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ennyien felfigyeltetek a megjegyzésemre. Azt hiszem, hogy az iskolában sok fontos dolog kerüli el a figyelmünket. Magam sem ismerek minden helyesírási szabályt, de mindig veszem a fáradságot, hogy utánanézzek, ha valamiben nem vagyok biztos.Pld. a napokban annyi üdvözlet érkezett karácsony és újév kapcsán. Hivatalos helyeken is sokszor nagybetűvel írják az ünnepek nevét, pedig kicsivel kell.Én is elbizonytalanodtam és tanácsot kértem egy helyesírási tanácsadó portálon. Tehát, kívánok mindenkinek nagyon boldog új esztendőt!
2011. jan. 1. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!