Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a nem...

Miért van az, hogy a nem vallásos emberek jobban tiszteletben tartják a hívőket, mint a hívők az ateistákat?

Figyelt kérdés
Miért kell minket folyton térítgetni, kioktatni és példa beszédekkel traktálni? Miért nem lehet a választott vallásom az, hogy nincs vallásom és miért fáj ez annyira a hívőknek? (nem provokáció képen kérdeztem, sajnos személyes élmények vezettek vezettek a kérdés megírásához)
2011. júl. 24. 13:57
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
én is ezt tapasztalom, minden vallásos meg akar téríteni.
2011. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Engem mos @-ben próbált meg valaki. Itt telt be a pohár és ezért írtam meg a kérdést! Tételezzük fel, hogy létezik Isten, nem lehet, hogy minket direkt teremtett ateistának? Na erre mi a válasza a vallásosoknak?
2011. júl. 24. 14:09
 3/45 anonim ***** válasza:
31%

Lehet, hogy jót akarnak? Mert tény, hogy például az érzelmi katasztrófákat, megrázkódtatásokat a vallásos emberek könnyebben átvészelik.


Félreértés ne essék, senkit nem akartam megtéríteni:)

2011. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez sem mindenkire igaz, van olyan ateista, aki élből lehülyézi a hívőket... de valóban, én is azt tapasztalom, hogy a hívők erőszakosabban hirdetik a saját tanaikat, mint az ateisták, több olyan ateistát ismerek, aki sokkal inkább Jézus tanításai szerint él, mint hívőt. Szeretet, megbocsátás, segítségnyújtás? A hívők nagy részének esetében sajnos ismeretlen fogalmak, a legtöbbjüknek azért, mert úgy gondolják, ők valamiféle kiválasztottak a nagy hitükkel együtt, emiatt már nem is kell emberként élniük, mások fölé, főként az ateisták fölé helyezhetik magukat. Tisztelet a kivételnek, mert az is akad bőven.


Igazából akik erőszakosan térítgetnek, saját maguk sem hisznek igazán. Mert ha hinnének, akkor nem foglalkoznának azzal, hogy más mit gondol erről. Ha olyan embert találnak, aki szintén hisz, megnyugodnak: csak van a hitünkben valami. Ha viszont kétkedővel sodorja össze az élet, idegesek lesznek, hogy ő megkérdőjelezi a hitünket? És mi van, ha igaza van?? Ezért erőszakosan akarnak téríteni, ezzel is igazolva saját magukat... Tehát a túlságosan támadóan visszaíró emberek szerintem maguk sem biztosak a hitükben...

2011. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
61%
Én épp fordítva látom. Aki vallásos, azt folyton leszólják, hogy tudatlan, bugyuta, nem ért a tudományokhoz, megragadt a középkori szinten, hiszékeny, stb...
2011. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk, hogy vannak vallásosok, akik téríteni próbálnak, de ők általában valamilyen szekta tagjai, akiket nem kellene egy napon emlegetni a csendes többséggel.

Nem mellesleg itt azt látom nap mint nap, hogy az ateisták lenézik a hívőket, a kétkedőket, istenkeresőket próbálják rávenni, hogy ateisták legyenek. Egyszóval én épp az ellenkezőjét tapasztalom.

2011. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
85%
14:09-es: az utánad lévő vagyok. Én pont ellenkezőleg tapasztalom. A nagyon hívő, de igazából bizontalan emberek elsőként tagadják meg Istent, ha valami személyes tragédia éri őket, elvesztik a hitüket mindenben, és magukba süllyednek, míg az alapból nem hívő emberek sokkal nyugodtabban tudják viselni. De ez megint igazából az álhívőkre vonatkozik, nagyon sok van belőlük. Sok olyan ateistát ismertem, aki egy szerette halála után lett hívő, mert úgy gondolta, így maradhat vele kapcsolatban, lelkileg. És nagyon jól viselte, elfogadta. Míg az alapból hívők sokszor úg gondolják, velük ezek nem történhetnek meg, mert ők jó emberek, imádkoznak... aztán mégis, akkor letargiába süllyednek, mert nem tudnak a dologgal mit kezdeni. Persze ez nem mindenkire igaz, de sokra. Tehát azért szerintem ne kezeljük tényként azt ,hogy a hívők hamarabb túllépnek ezeket. A nem hívők sokszor lelkileg sokkal kiegyensúlyozottabbak és gazdagabbak, mint istenhívő embertársaik.
2011. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
75%

Mindig félrevisz az általánosítás.


Nekem két apai nagynéném is apáca volt, apám pedig ateista. Még őt sem próbálták soha a vallásos élet felé terelgetni.

2011. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
79%
Igazad van, kérdező. Én ugyan hívő vagyok (nem vallásos, csak hívő!), de ennek ellenére ugyanazt tapasztalom, amit te. Az okát inkább az ilyenektől kéne megkérdezni, mert érdemi választ úgysem fog tudni az, akire nem igaz az állításod (bár valószínűleg örök rejtély marad ez, mert csak a hülyék térítenek minden áron, és aki hülye, az nyilván nem tudja megválaszolni ezt a kérdést sem).
2011. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez a a tapasztalatom.
2011. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!