Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen engem csak...

Tulajdonképpen engem csak saját magam érdekel. Miről beszélgessek másokkal?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy én folyton csak a saját érzéseimmel meg gondolataimmal meg filozofálgatásaimmal foglalkozom... Nem olvasok könyveket, nem nézek filmeket, nem nézek TV-t, nem sportolok, sincs semmiféle hobbim, semmiféle érdeklődési köröm, amiről olyan sokat tudnék... Zenét hallgatni imádok, de nem tudok róla beszélgetni... Olyan "elvarázsoltnak" érzem magam (bár nem tudom, hogy ezt erre mondják-e pontosan)


És egyre többször kerülök emiatt kínos helyzetekbe, azaz hogy nem tudok hozzászólni a társalgáshoz. Az új egyetemi baráti körömben sokszor merülnek fel ilyen "műveltségi" témák (pl politika... örülök, ha eszembe jut, hogy hívják a miniszterelnököt :S), és ilyenkor "tök gáznak" érzem magam, hogy nem tudok semmiről semmit. Viszont valahogy nem is teremtődik meg bennem az igény, hogy olvassak, vagy legalább a híradót megnézzem... Vagyis néha elhatározom, de nem tart sokáig :S


Miért vagyok én ilyen szerintetek? Ez valami személyiségtípus?! Mit gondoltok rólam, erről az egészről? Minden érdekel, írjatok! :-)


20/L


2011. jan. 1. 15:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Fejleszd tovább. Ne érdekeljenek a más emberek se, és beszélj magadban :)
2011. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

ha-ha :-)

Amúgy van két barátnőm, de velük csak azért értem meg magam olyan jól, mert ők is hasonlóképp "elvarázsoltak".

2011. jan. 1. 15:24
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként velem is szokott ez így lenni. De van már annyi rutinom, hogy lekezeljem. Valami csak érdekel téged is. Például a szak, amire mentél. Azt lehet továbbfűzni mi leszel, ha nagy leszel-irányba. Vagy tartsak neked gyorstalpalót politikából? :P
2011. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez különöns!

Ilyenről még nem is halottam! Kíváncsi leszek a válaszokra.

2011. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, vannak dolgok, amik érdekelnek, de nem tudok róluk olyan hihetetlen sokat, másrészt meg ezek nem ilyen beszélgetős témák... Akik mondjuk matek szakon vannak, azokat is érdekli a matek, de biztos nem a szinuszgörbékről beszélgetnek a sör mellett péntek este.
2011. jan. 1. 15:46
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

akkor mit csinálsz? a falat bámulod?


nekem is nehézre essik emberekel beszélni, akit nem ismerek... Példáúl bulikon, suliban, legtöbbször csöndben vagyok. Mi közben, haverokal majdnem egyfolytába járatom a számat

2011. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyesmi vagyok, bár azért vannak dolgok, amikről szeretek beszélni pl. a filmek, viszont többnyire az osztálytársaim nem azokat a filmeket nézik és zenéket hallgatják, amiket én szeretek.

16L

2011. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold be a privit, aztán majd kiderül, hogy tudunk-e valamiről :P A puding próbája az evés :P
2011. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"akkor mit csinálsz? a falat bámulod?"


Mármint mikor? Itthon, vagy ha társaságban vagyok? Hát itthon mondom így magamban filozofálgatok, hát közben lehet, hogy a falra is vetül a tekinetetem néha, nem tudom, befelé figyelek olyankor... Társaságban meg ha ilyen szitu van, amihez nem tudok szólni, akkor meg így nézelődök jobbra-balra, vagy fel vagy le :-) Vagy arra, aki épp beszél...


Hát most ez így nem jó, hogy valaki ismeretlennel elkezdek beszélni, mert abból akaratlanul is "ismerkedés" lesz, olyat meg még én is tudok :D Szóval kell egy csomó idő, mire elfogynak a "témák", amik persze nem is témák, csak... Szóval a bajok később jönnek mindig :)

2011. jan. 1. 16:00
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem tartom egészségesnek ezt. Ha csak te érdekled magad, minek akarsz beszélgetni másokkal? Ha nem változol, majd egyedül maradsz. Vagy kereshetsz olyan embereket, akik szintén egoisták, és felváltva beszéltek magatokról, gondolom ilyenek a barátnőid.

A te döntésed, hogy olvasol-e, érdeklődsz-e a külvilág iránt, bár hátrányt jelent, ha nem teszed. Ebben a világban kell élned és csak te könnyíthetsz a helyzeteden. Ugyanakkor egy művel párbeszédet folytathatsz, ha esetleg megunnád a saját szemszögedből látni a dolgokat örökké.

Nem mondanám személyiségtípusnak, inkább személyiségzavarnak, konkrétan az izolációs fajtából.

2011. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!