Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről beszélgessek új osztályt...

Miről beszélgessek új osztálytársaimmal? FONTOS!

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon visszahúzódó és csendes lány vagyok. Most kerültem be egy esti suliba, összeszokott társaság van.

Ha valakivel kettesben vagyok, akkor még megy a társalgás, de ha hárman, vagy többen, akkor csak állok és semmi :((( Nagyon kínos már :(

Már a többi újnak is sikerült beilleszkedni, csak én lógok ki a sorból és ez mindig is így volt :'(

pedig szeretnék én is barátnőket, barátokat..


L/29


2011. okt. 6. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
hova jársz? hátha oda ahova én:)
2011. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Legyél őszinte. Ha csend van, de meg szeretnél szólalni, meséld el, hogy mi történt veled aznap. Vagy beszéljetek kajákról, állatokról, tanárokról, ruhákról, hogy ősszel ki hova megy kirándulni, miért oda megy, kivel megy, volt-e már ott, stb. Viselkedj úgy, mintha otthon lennél, ismerős emberek között. :)
2011. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MarySue ***** válasza:
100%

Ha nem olyan a mentalitásod, nehéz bekapcsolódni egy beszélgetésbe...én azt ajánlanám, hogy egyenként "célozz" meg emberkéket, akik szimpatikusak, és egyedül ácsorognak valamiért (pl. kotorásznak a táskájukban, rágyújtanak, vagy ilyesmi), és akkor kérdezz tőlük valamit.

Nem baj, ha tudod a kérdésre a választ, a másik félnek azt nem kell tudni :D Kérdezd meg, hol van az XY terem, hogy hívják az XY tárgyat tanító pasit, stb

Ő válaszol, és te mondhatod, hogy "Húú, köszi, még nagyon új nekem ez a környezet! Neked hogy ment megszokni itt a dolgokat? Te az elejétől fogva ide jársz?" ilyesmi :)

Már lesz egy pár perces beszélgetésetek, amivel megalapoztad a kapcsolatotokat. Ha másnap bemész, egy óvatlan pillanatban megint beszélgetsz vele egy kicsit, és így tovább!

Vagy még jobb, kínáld őket valamivel! Vegyél egy zacskó....mittomén, gumicukrot, csipszet, vagy még jobb, süss valamit, muffint, pogácsát, akármit, és kínáld meg őket! Az általában beválik :D

2011. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

11:40 Igaza van!


Amikor egyetemre mentem, eléggé kilógtam a sorból, én voltam a furcsa lány:D

Aztán volt, hogy előbb mentem be előadásra, vagy szünetben, egyenként kezdtem megközelíteni az embereket, mert úgy nem befolyásolj őket más, sem a "falkaösztön".


Kis idő után nagyon megszeretett a többség. A lényeg, hogy egyenként "cserkészd" be őket:)

2011. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Hát azóta próbáltam egyenként is, de nem nagy sikerrel :$ a többség pont azért nem áll egyedül, mert cigiznek...

Régebben is, meg most is van olyan emberke, aki nem is kérdez vissza semmit és egy idő után kínos :((


És nem nagyon merek magamról sztorikat mesélni ha csend van. Mindig arra gondolok, hogy őket nem is érdekli :(

2011. okt. 16. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
elmondod hova jársz?
2011. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
miért érdekel?
2011. okt. 16. 22:45
 8/9 anonim ***** válasza:

na jó akkor csak annyit mondj Szombathelyre jársz?


én is estibe járok és hátha..:D

2011. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, Baja környékén lakom :$
2011. okt. 16. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!