Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez paraszt dolog...

Szerintetek ez paraszt dolog lenne?

Figyelt kérdés

Végül is nincs akkora dologról szó, inkább csak lélektani hatása lenne. Lehet egy kicsit talán gyerekes is és vannak nagyobb gondjaim is ennél, azért kérdezem meg inkább itt, hogy egy külsős hogyan látja, mivel ez a helyzet előfordulhat máskor, más szituációban, ezért kérdezem, hogy ez a fajta reakció vajon mennyire bunkó.


Van Facebookon egy olyan csoport az Üzeneteken belül, amin belül az osztályunk kommunikál. Tudni kell, hogy ez egy szakközépiskolában tanított, a helyi egyetem által kihelyezett felsőfokú szakképzés. Az osztály 95%-a az A, B, C és D osztályból került össze. 3 társam és én A-sok voltunk és utált minket az egész iskola, főleg az évfolyamtársaink, mert mi kimagaslóan jól teljesítettünk mindig, és nem csak sz@rtunk a tanulásba. Mindemellett nem azok a begyepesedett kockák vagyunk, hanem teljesen normális fiatalok, csak úgy gondoljuk azért kifizetődő lesz később, ha normálisan tanulunk, nem csak melegedni járunk be.


Na ez a különbség a mostani vegyes osztályban is előjött, első héten máris rögtön belénk kötöttek a többiek, akármit is csináltunk, hogy mi vagyunk a beképzelt, okoskodó A-sok, akik mindent jobban tudnak. Ez egyfajta rögeszméjükké vált. Személy szerint nem érdekel ez az egész, a 2 éves képzést akár 1 szó nélkül is kibírom velük.


Most jön a lényeg. Mivel most lesz a vizsgaidőszak, megkérdeztem, hogy holnap egy bizonyos tárgyból miből írunk. Az előtt végig ment a nagy fórumozás, amint megkérdeztem, egyből megfagyott a hangulat, semmi válasz, pedig az osztálytársaim azóta is fenn vannak. Persze azóta megtudakoltam a választ, de mégis valamilyen szinten késztetést érzek, hogy beírjak egy "Nagyon köszönöm a választ!", vagy valami hasonlót beírjak. Az, hogy erre megsértődnének rám, úgy különösebben nem érdekel.


Szóval szerintetek ez mennyire paraszt reakció?


2011. jan. 2. 17:22
 1/4 anonim válasza:

Ez nevetséges....Hagyd őket a francba. Úgysem fogják fel. Ha ennyi idősen az a bajuk, hogy valaki jól tanul és értelmes, az finoman szólva is eléggé gáz. Egy általános iskolában még megérteném az efféle kiközösítéseket,de....fel nem fogom, komolyan.

Ha mégis úgy döntesz, hogy írsz nekik,(a "Köszönöm a választ"-szerintem jó)sértődjenek csak meg nyugodtan. :)

2011. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is megteheted és bátran tudasd az érzéseidet másokkal is, ne légy egy szürke kisegér. És ezt modort a következő életedben is javaslom ! Majd 10 év múlva hálás leszel a tanácsom mait. Úgy látszik hogy okos vagy, de az nem elég ha nem vagy bátor. csak hajra mert var rad a kemény élet.
2011. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már beírtam, hogy ne fáradjanak a válasszal, mert már utánajártam.
2011. jan. 2. 18:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszabb, ha latjak, hogy reakciot tudnak beloled kivaltani. Azert cukkolnak, mert latjak, hogy felidegesedsz. Ha nem mutatsz erzelemeket ilyen esetben, nagyobb esellyel hagynak beken. Amugy meg ne foglalkozz veluk, ne is fecsereld az idodet rajuk meg arra, hogy azon gondolkodsz, hogy hogy tegyel keresztbe nekik. A harag csak haragot szul es az kinek jo? Mert hogy neked csak rosszabb erzesed lesz tole, ez biztos. Mindemellett el nem tudom kepzelni, hogy milyen alpari, dedos emberek lehetnek ok, ha felsofoku kepzesben, felnottkent ilyen gyerekesen viselkednek. Nalunk az alt. iskola 3-dik osztalyara kinottek az ilyesmit.
2011. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!